Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Усложнени комбинации за състезателите ни по скокове на батут за европейските игри в Минск

Мариана Макулова, Христина Пенева, Мариян Михалев, Мариела Пенева и Станислав Стоянов
Снимка: БФ Скокове на батут

Трима състезатели ще представят България на европейските игри в Минск в скоковете на батут. Мариян Михалев и Мариела и Христина Пеневи ще се борят за отличията в индивидуалната дисциплина, а двете сестри ще мерят сили и в синхронните скокове.

Дни преди старта на Игрите Христина Пенева получи травма, която за сега е овладяна, съобщи старши треньорът на отбора Мариана Макулова.

„Тя в момента се чувства много добре. Участва в тренировъчния процес. Травмата е овладяна. Има промяна в комбинациите и на тримата състезатели, които са с доста по-висока трудност и са по-изчистени технически. При синхроните според правилника няма квалификационен тур, участва се директно на финал така, че при тях имаме големи шансове да се борят за медал. В индивидуалната надпревара се надявам, че ще направят добро класиране. В квалификациите ще участват 24 спортисти, като 6 от тях ще стигнат до финал. Там ще е по-сложно, при жените се надявам на влезнат в първите 10, а при мъжете се борим да се доближим до финала“, сподели още Макулова.

„Очаквам добро представяне. Подготовката ми беше много добра. Нямах контузии. Имам притеснения за това състезание, но мисля, че ще се справя добре. В задължителната комбинация нищо не сме променяли, вдигнахме само височината и повишихме трудността. Във волната имам нов елемент, който е изчистен и вече стои много добре в съчетанието“, добави Мариян Михалев.

Мариян Михалев



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Станислав Генчев

Станислав Генчев: Категорично бяхме по-добри от ЦСКА

Треньорът на Локомотив (София) - Станислав Генчев, бе доволен от реакцията на тима му в мача с ЦСКА, но съжаляваше за изпусната победа.  "Първо, искам да поздравя футболистите за начина, по който изиграха мача, характера, който показаха. Мисля, че бяхме по-добър отбор на терена. Вкарахме един гол, пропуснахме още три. Много рядко ще говоря за..

публикувано на 28.09.25 в 06:30
Волейболсите ще играят срещу Италия за титлата на световното първенство

Масово гледане на финала по волейбол – вижте къде в страната

Националният ни отбор по волейбол ще играе днес срещу тима на Италия за титлата на световното първенство във Филипините. Финалът е от 13,30 ч, а от 9,30 е срещата за бронза между Чехия и Полша. В полуфиналите българските национали надиграха състава на Чехия с 3:1, а настоящият първенец на планетата - Италия, спечели срещу европейския шампион Полша..

публикувано на 28.09.25 в 06:27
Христо Янев

Новият треньор на ЦСКА - Христо Янев: Видях много слабости в играта

Новият старши треньор на ЦСКА - Христо Янев, отново не скри, че му предстои много работа след равенството - 1:1 срещу Локомотив София в десетия кръг на Първа лига. "Според мен много неща не достигнаха. Далеч сме от играта, която ЦСКА трябва да показва. Видях много слабости в играта и е ясно, че трябва да свършим много работа. Това е отборът и..

публикувано на 28.09.25 в 06:16
Александър Везенков отбеляза 16 точки

Везенков и Олимпиакос защитиха Суперкупа на Гърция

Александър Везенков и неговият клубен отбор Олимпиакос победиха Промитеас с 92:83 (26:17, 23:19, 21:17, 22:30) във финалния мач от турнира за Суперкупата на Гърция по баскетбол за мъже, който се проведе на остров Родос и защитиха трофея си. Най-добрият български баскетболист и двукратен спортист номер 1 на България Александър Везенков..

публикувано на 27.09.25 в 22:19
Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1

ЦСКА не спечели и при дебюта на Христо Янев

Отборите на Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1 при дебюта на Христо Янев начело на "червените". ЦСКА откри резултата чрез Йоанис Питас в края на първото полувреме, Георги Минчев изравни от дузпа четвърт час преди края на редовното време. Това беше дебютен гол на Минчев с фланелката на "железничарите". ЦСКА пък направи шесто равенство през..

публикувано на 27.09.25 в 22:14

Атлетико спечели дербито на Мадрид, вкара 5 на Реал

Атлетико (Мадрид) победи Реал (Мадрид) с 5:2 като домакин в голямото столично дерби в седмия кръг на Ла Лига. Атлетико продължава да няма загуба от Реал в испанския шампионат от последните два сезона, а освен това нанесе първо поражение на именития си съперник от началото на сезона. След шест поредни победи и само три допуснати гола, сега..

публикувано на 27.09.25 в 19:41

Черно море и Септември поделиха точките

Черно море и Септември (София) завършиха 1:1 в мач от 10-ия кръг на Първа лига. С равенството домакините пропуснаха възможност да се изкачат на второто място във временното класиране. След този мач "моряците" са с 19 точки, а Септември е със 7.  Преди началото на срещата помощник-съдията Илиян Капарашев бе награден с плакет от съдийския..

публикувано на 27.09.25 в 19:36