Всички бюджетни разходи ще бъдат подложени на проверка, заяви вицепремиерът Томислав Дончев пред членовете на Асоциацията на индустриалния капитал в България.
Дончев участва тази вечер в церемонията по връчването на годишните награди "Икономика на светло".
Вицепремиерът се надява през следващата година всеки инвестиционен разход да бъде прозрачно достъпен за гражданите. "Съвсем скоро, подобно на Програмата за развитие на селските райони, ще бъдат подложени на проверка всички бюджетни разходи, с което ще бъдем една от първите държави в Европа", каза Дончев.
"Време е да развием в бизнеса усещане за екология. Средата, в която работим не бива да я замърсяваме, трябва да я пазим, защото там реализираме всичките си намерения“, заяви вицепремиерът и посочи, че държавата също трябва да дава пример в тази посока.
"Не може да има силен бизнес, ако има слаба държава. Когато си говорим за сива икономика – големият проблем е не ощетяването на бюджета, не следването на правилата, което създава предпоставки за нечестна конкуренция. Това от своя страна създава непазарна икономика. Кой иска да участва в състезание със спорни правила и съдия със спорен интегритет. По отношение на сивата икономика – ние се научихме да ходим, време е да се научим да тичаме“, смята вицепремиерът.
За шеста поредна година Асоциацията на индустриалния капитал (АИКБ) в България раздаде годишните си награди „Икономика на светло“.
Израел продължава атаките си срещу Иран, като е нанесъл удар по столицата Техеран. Убити са още трима ирански ядрени учени, с което общият им брой достигна девет. Те, според Израел, са развивали програмата за снабдяване на иранския режим с ядрени оръжия. Иранската държавна телевизия съобщи, че около 60 души, включително 20 деца, са били убити при..
Полицията в Гърция промени версията за смъртта на българина, намерен в каравана в района на Серес. Той е бил убит според досегашното разследване на полицията. Първоначалната версия, че смъртта е следствие от здравословен проблем не се потвърди, съобщават разследващите от полицията в Серес. Тялото на българския гражданин беше намерено в..
Откакто встъпи в длъжност, Доналд Тръмп се опитва да открие какви са лимитите на президентската власт и да ги преодолее. Това заяви пред БНР Ивана Николова, Исторически факултет на СУ "Св. Климент Охридски". "Това е битка между Тръмп и досегашните традиции, в частност - принципа на разделение на властите. Той се опитва да промени..
Нараства търсенето на образователни и тематични лагери за лятната ваканция на учениците, отбелязват туроператори. Има търсене на морски, планински и градски лагери. Все повече родители биха искали децата им да прекарат смислено лятото, посочва Свидна Динева, член на Националната асоциация за детски и младежки пътувания. Морските и планинските..
Израелското международно летище "Бен Гурион" остава затворено до второ нареждане. "Не е определена дата или ден, в който летището ще бъде отворено отново", заяви говорителката на летището Лиза Дивър пред АФП. Израел продължава операциите си в Иран и е нанесъл удар по Техеран, предаде Ройтерс. Иран и Израел си размениха нови..
Макар икономиката на Европейския съюз като цяло да не е в най-силния си период с почти никакъв растеж, висока инфлация и обтегнати публични финанси, то Дания силно се отличава в общата картина. Икономиката на скандинавската страна не просто расте с по-бързи темпове спрямо останалите членки на Евросъюза , но и инфлацията е под "заветните" 2% вече..
Ремонтират общежитие на бившето минно предприятие в Чипровци със средства на общината. Предвижда се в него да бъдат настанени ученици от цялата страна в паралелката по килимарство, която в Чипровци искат да открият отново. Ремонтът на бившето общежитие в Чипровци, към закритата мина над село Мартиново, ще бъде финансиран със средства от..
Превратът, пучът в "Метрополитен" срещу проф. Стоян Братоев е причината общинският съветник Ваня Григорова да напусне групата на БСП в..
Учебните програми въобще не са толкова важни, колкото това да има дисциплина и ред в училище , заяви пред БНР учителят Теодосий Теодосиев...
Реформата в МВР е необходима и не може да бъде на парче. Политическата намеса в нея трябва да е максимално ограничена , заяви председателят на..