Иран, конфликтът в Украйна и надпреварата във въоръжаването са основните теми на днешния разговор между външните министри на Германия и Русия Хайко Маас и Сергей Лавров.
„Без Русия не можем да решим проблемите в световната политика“, заяви в навечерието на днешните разговори германският първи дипломат Хайко Маас, който ще приеме руския си колега Сергей Лавров в рамките на т.нар. Петерсбергски диалог край Бон.
Инициативата, започнала през 2001 г. по идея на тогавашния канцлер Герхард Шрьодер и руския президент Владимир Путин, си поставя за цел да сближи гражданското общество от двете държави.
Сергей Лавров окачестви постигнатото лятно примирие в Източна Украйна от идната неделя като „абсолютно необходимо условие“ за разрешаването на спора.
В интервю за германската преса руският външен министър допълни, че Съветът НАТО-Русия трябва да поднови работата си. Но под натиска на Вашингтон, който преследвал свои интереси, страните от НАТО водели агресивна антируска политика, смята Лавров.
Стартира подписка за доизграждане на пътната отсечка с дължина 4,5 км, свързваща девинското село Селча с границата на пазарджишката община Батак. За инициативата информира в социалните мрежи общинският съветник от ПП ГЕРБ в ОбС-Девин Владимир Бустов. "Предвид ситуацията с главен път III-866 Михалково – Кричим, сега е моментът да се привлече..
Президентът Румен Радев и турския му колега Реджеп Тайип Ердоган оцениха високо двустранното партньорство в сферата на сигурността, включително в борбата с нелегалната миграция. В проведения между двамата телефонен разговор Радев е подчертал съвместните усилия за намаляване на миграционния натиск към страната ни. Двамата се обсъдили разширяването на..
Три жертви на пътя само за ден в Бургаско - почина един от шофьорите на сблъскалите се челно автомобили по пътя Бургас - Средец на разклона за село Константиново. Жена загина, а 4 са ранени при катастрофа на пътя Бургас-Средец Причина за катастрофата - внезапно навлизане на една от колите в насрещното движение. На място загина една жена, а..
Министерство на туризма откри летния туристически сезон с концерт на южния плаж в Поморие. Началото му започна с премиерата на песента "Свободен" на Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени". Това съобщи БТА. Министърът на туризма Мирослав Боршош каза пред журналисти, че лятото започва с много добра подготовка и очакванията са за добър..
Страните от ОПЕК+ решиха да увеличат производството на петрол през юли с 411 000 барела на ден. Осемте страни се съгласиха на увеличението за юли по време на онлайн среща днес. Това е същото количество, както през май и юни. Осем страни от ОПЕК+ повишават производството по-бързо от планираното още от май, въпреки че допълнителното предлагане..
На Южния плаж в град Поморие се поставя официалният старт на летния туристически сезон. Събитието включва официална част в присъствието на представители на Министерството на туризма и местната власт, както и разнообразна музикална програма, която се провежда на специално изградена сцена на плажа. Официалният старт на туристическия сезон е тази..
Палестинската групировка "Хамас" съобщи, че е предала отговора си на предложението за прекратяване на огъня, представено от специалния пратеник на американския президент Доналд Тръмп за Близкия изток Стив Уиткоф. В изявление на "Хамас" се казва, че съгласно споразумението ще освободи десет живи заложници и 18 тела в замяна на освобождаването на..
Влизането ни в еврозоната от 1 януари 2026 г. ще е твърде рано , категоричен бе пред БНР икономистът Стоян Панчев от Експертния клуб за икономика и..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
" Пеевски като валяк прегази къде каквото има по пътя му. Не бих казал, че Доган окончателно ще излезе от политиката, но това са последни издихания - на..