Българският червен кръст (БЧК) започва от днес кампания за набиране на средства за подпомагане на деца, пострадали при катастрофи.
Средствата ще бъдат набирани чрез изпращане на sms на номер 12 55 на стойност 1 лев и ще постъпят в Националният дарителски фонд за подпомагане на деца, пострадали при ПТП, който беше създаден през 2005 г.
Пред БНР д-р Надежда Тодоровска - зам. генерален директор на БЧК, заяви: „На нашия телефон 1255 с един SMS на стойност 1 лв. може да се подпомогне пострадало дете от пътно-транспортни произшествия в България. За миналата година ние загубихме 35 деца, а 1135 бяха ранени.
Много често тези наранявания върху децата са чисто физически много тежки, но още по-тежко е тяхното психическо състояние след един такъв инцидент. Нашият Национален дарителски фонд, който създадохме през 2005 г., има за цел наистина да подпомогне тези деца. До този момент 757 деца от цялата страна са получили подкрепа от нас“.
БНР е медиен партньор на кампанията в помощ на деца, пострадали при катастрофи.
Засилена превантивна дейност, адекватност на реакциите и синхрон между институциите – това са основните моменти, заложени в новия План за действие при бедствия и защита на населението в община Болярово. През последните няколко години малката крайгранична община трябваше да се справя с пожари и наводнения. Неадекватните действия по време..
Канада е „решена да защитава своите права“ след като Доналд Тръмп предизвика търговска война със съседката си, заяви посланикът на страната в Лондон и предупреди останалите страни по света, че те могат да са следващите потърпевши от действията на американския президент. Ралф Гудейл, върховният комисар на Канада, както официално е титлата за посланик от..
Британският премиер Киър Стармър заминава днес за много важна среща с лидерите на ЕС в Брюксел по въпросите на отбраната и сигурността. В навечерието на срещата той прие в провинциалнита си резиденция Чекърс германския канцлер Олаф Шолц. Киър Стармър се отправя към Брюксел за първата по рода си среща с всичките 27 лидери на ЕС след официалното..
Община Велико Търново отново ще раздава безплатно на гражданите фиданки, храсти и цветя за облагородяване на междублоковите пространства. Инициативата "Моята градинка" се провежда за 13-а година. Единственото условие за безплатното получаване на посадъчния материал е междублоковото пространство да е общинска собственост. Когато сградата е в..
Канада е "решена да защитава своите права" след като Доналд Тръмп предизвика търговска война със съседката си, заяви посланикът на страната в Лондон, като добави, че и други страни по света могат да са следващите потърпевши от действията на американския президент. Доналд Тръмп подписа указа за налагане на мита на Канада, Мексико и Китай..
Властите на остров Санторини са в повишена готовност поради силната сеизмична активност. Извънредни мерки заради сеизмична активност на остров Санторини Само в рамките на няколко минути три труса с магнитуд над 4-та степен по скалата на Рихтер засегнаха Санторини. За три дни земетресенията са над 380. Епицентърът е на малкия необитаем остров..
Държавният секретар на САЩ Марко Рубио е предупредил Панама за действия от страна на САЩ, ако не направи "незабавни промени" за Панамския канал, твърдейки, че тя е нарушила договора за предаване. Марко Рубио с дипломатическа совалка в Централна Америка, ще посети и Панама По време на разговорите си с президента на Панама п ървият дипломат на..
Вездесъщата роля , приписвана на Пеевски, прекрасно се вписва в неговата стратегия – помага му да си приписва сила на демиург, каквато не притежава..