Общините Ловеч и Тетевен подадоха жалби до Административния съд в София срещу решението на Комисията за енергийно и водно регулиране за повишаване на цената на водата за потребителите на „ВиК“ АД, - Ловеч от 1 септември средно с 25 на сто.
Увеличението за потребителите в Ловеч е с над 30 на сто и от 1 септември те трябва да плащат по 3,11 лева за кубик. Кметът Корнелия Маринова посочи част от мотивите за обжалване на решението на КЕВР:
„Липсва посочване на разпоредба, обосноваваща приемането му. От изложеното в обжалвания акт не може еднопосочно и безпротиворечиво да се установи как се регулира качеството на услугите посредством приетото решение. Не е налице достатъчна и ясна аргументация“.
Сходни са и мотивите на ръководството на община Тетевен. Там потребителите ползват само услугата водоснабдяване, а от 1 септември кубик вода вече струва 2,10 лева, вместо досегашните 1,68 лева.
Със среща с престолонаследника и министър-председател на Кралство Саудитска Арабия принц Мохамед Бин Салман започна посещението на президента Румен Радев в Рияд. Държавният глава посочи, че страната ни се стреми към задълбочаване на инвестиционното си сътрудничество и осъществяването на общи проекти със Саудитска Арабия в сферата на високите..
Украйна е укрепила позициите си в стратегически важния източен град Покровск, съобщават украинските военни. През последните дни се водят ожесточени сражения, при които руски войски са успели да проникнат в населеното място. На фона на неуспешните опити на американския президент Доналд Тръмп да осигури прекратяване на огъня в Украйна - руските..
Прокуратурата повдигна нови, прецизирани обвинения на кмета на Варна Благомир Коцев. Коцев вече е обвинен за участие в престъпно сдружение заедно с общинските съветници Йордан Кателиев и Николай Стефанов и бизнесмена Ивайло Маринов. Повдигнати са му обвинения и за принуда и искане на подкуп. В петък на кмета на Варна ще бъдат..
Това, което може да доведе до замразяване на войната в Украйна, това са преговори. Замразяването не може да стане без преговори и взаимно договаряне на условията, нещо необходимо. Колкото по- бързо конфликтът се прехвърли от военното в политическото русло по-добре. И от двете страни се вървеше по формулата от ескалация към преговори и като че..
Президентът на Чехия Петър Павел възложи на милиардера популист Андрей Бабиш да състави правителство и го призова то по никакъв начин да не подкопава конституционните принципи на демократичната държава. Павел обоснова решението си на резултатите от парламентарните избори в началото на месеца, напредъка в преговорите за съставяне на..
Доналд Тръмп не би се кандидатирал за вицепрезидент на изборите след 3 години. През последните седмици негови привърженици спекулират, че сегашният му заместник Джей Ди Ванс може да бъде издигнат за президент през 2028 година и впоследствие да се оттегли за сметка на втория човек в бюлетината - Тръмп. На борда на "Еър Форс 1" американският..
Българската държава и германският технологичен концерн "Райнметал" ще обявят началото на проекта за изграждане на завод за барут и боеприпаси утре на официална церемония в Министерския съвет. Заводът за производство на барут и 155-милиметрови артилерийски снаряди и модулни зарядни системи ще бъде реализиран чрез съвместно дружество между..
" Всяко едно решение, което ще видите в следващия бюджет, е взето с консенсус между участниците в управляващата формула . Дебатът ще бъде задълбочен и..
"Държавата трябва да си свърши работата през следващите три седмици и да обясни, че контролът в оперативната дейност на "Лукойл" ще е достатъчно стегнат..
Прокуратурата повдигна нови обвинения и прецизира част от сегашните на кмета на Варна Благомир Коцев. Очаква се в петък на Коцев и защитата му да им..