Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сигнал за организиране на държавен преврат е внесен в прокуратурата

| обновено на 11.09.19 в 19:37
Йордан Бонев
Снимка: БГНЕС (архив от 2014 г.)

Сигнал за организиране на държавен преврат внесе в прокуратурата Йордан Бонев. Заедно с Бисер Миланов - Петното, той беше един от най-активните участниците в протестите в защита на кабинета „Орешарски“ през 2013 - 2014 година.

Бонев твърди, че разполага с тайни чатове и записи, доказващи, че протестите срещу номинацията на Иван Гешев за главен прокурор са финансирани от банкера Цветан Василев и бизнесмена Иво Прокопиев, а на най-активните били обещани хиляди левове.

„Призовавам всички институции – Бойко Борисов, Румен Радев, всички парламентарно представените партии, ЕК, да вземат позиция за този сигнал, който пускам. Същевременно очаквам и прокуратурата да се съобрази с моя сигнал и да предприеме съответните мерки срещу Христо Иванов, срещу Иво Прокопиев. Целта е създаване на хаос в държавата, саботиране на прокуратурата, саботиране на съдебната система и сваляне на кабинета „Борисов 3“, каза Бонев.

Намесването на името на подсъдимия за източването на КТБ Цветан Василев в заговор за сваляне на правителството беше коментирано днес от адвоката му Лазар Карадалиев:

"Поредната инсинуация на прокуратурата. Видно е в последните години за всичко е виновен Цветан Василев. Явно и този път е спрягано неговото име като главен виновник, за което съм сигурен, че не е така".

Бонев разполагал с тайни чатове и видеозаписи на разговори на баща си Венцислав Ангелов - Чикагото и подсъдимата за подкуп Десислава Иванчева. Именно те доказвали, че двамата, заедно с председателя на сдружение „Боец“ Георги Георгиев, са били натоварени с организацията на анти-Гешев протести. 

Бонев разказа как разбрал за това. Преди месец пристигнал в София, за да се бори за справедливост и реформа в съдебна власт и така попаднал на заговора.

По думите на Йордан Бонев за радикализацията на протестите Цветан Василев и Иво Прокопиев обещали 400 000 лева, а на Иванчева, Георгиев и баща му били обещани по няколко десетки хиляди

Преди пет години Бонев обяви в лично видео, че Бойко Борисов обещал на него и Бисер Петното половин милион лева, за да свалят кабинета „Орешарски“.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентът Доналд Тръмп със саудитски принц Мохамед бин Салман в Белия дом

Тръмп продава на Саудитска Арабия изтребители F-35

Президентът Доналд Тръмп нарече гостуващия в Белия дом саудитски принц Мохамед бин Салман свой "много добър приятел" и го защити от обвиненията за съпричастност към убийството на журналиста от "Вашингтон пост" Джамал Хашоги: "Много се гордея с това, което постигна. Това, което той направи, е невероятно и по отношение на човешките права, и по..

публикувано на 18.11.25 в 22:35

ВАС: РЗС окончателно без свой представител в Общинския съвет в Сандански

Няма да има промени в състава на Общинския съвет в Сандански, а партия “Ред, законност, справедливост“ остава без свой представител в местния парламент. Това е окончателното решение на Върховния административен съд, който отмени решението на своите колеги от Административния съд в Благоевград. Неправилна проверка на машинния вот в една от..

публикувано на 18.11.25 в 22:16
Петролен танкер на пристан в комплекс

Проблеми на пристанището в Новоросийск след украинската атака

Товаренето на петрол на руското черноморско пристанище Новоросийск изостава с 2-3 дни от графика вследствие на пораженията, понесени миналия петък при украинската въздушна атака по терминала Шесхарис. Това твърдят източници на Ройтерс. Заради атаката същия ден международните цени на петрола се покачиха с 2 процента, а пристанището бе затворено за..

публикувано на 18.11.25 в 22:07
Педро Санчес и Володимир Зеленски на пресконференцията в Мадрид

Ключови срещи на Зеленски в Мадрид

Испания ще финансира закупуването на американско оръжие за Украйна със 100 милиона евро. Това стана ясно след среща между премиера Педро Санчес и украинският президент Володимир Зеленски, който е на визита в Мадрид. Намерението на правителството да участва в координираната от НАТО програма PURL беше обявено в края на октомври. След..

публикувано на 18.11.25 в 22:02
Деница Сачева

Сачева очаква от Гуцанов предложение за законови промени за нов вид социална помощ – подкрепа за Коледа и Великден

"Важно е да има трайно, отговорно и смислено решение за коледните и великденските добавки" - това каза Деница Сачева, председател на парламентарната социална комисия и зам.-председател на ГЕРБ, пред журналисти в парламента, след като социалната комисия обсъди и одобри бюджета на Държавното обществено осигуряване и средствата за социалните разходи в..

публикувано на 18.11.25 в 20:50
Никола Минчев

Никола Минчев: Пътят към еврото е необратим

Според бившия председател на НС Никола Минчев, сега евродепутат от "Обнови Европа", евентуален референдум за еврото не може да се проведе преди 1 януари и пътят на България към еврозоната е необратим. Той каза това в отговор на въпрос на БНР за днешното решение на Конституционния съд, че бившата председателка на парламента Наталия Киселова..

публикувано на 18.11.25 в 20:38
На заседанието на Комисията по транспорт и съобщения в НС - 18 ноември 2025 г.

Комисията по транспорт и съобщения на НС прие бюджета на първо четене

Парламентарната Комисия по транспорт и съобщения прие на първо четене бюджета на ресорното ведомство за следващата година. В него са разчетени собствени приходи в размер на 65 милиона евро, близо 60 милиона приходи от концесии и общите разходи от 860 милиона евро.  В проектобюджета за следващата година за "БДЖ - Пътнически превози" са предвидени 188..

публикувано на 18.11.25 в 20:06