Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Уволненият директор на НАП - Ловеч Виктор Стойчев се кандидатира за кмет

Виктор Стойчев и Детелина Сотирова, общински председател на ВМРО
Снимка: Светломира Анастасова

Виктор Стойчев, бивш общински съветник от групата на ГЕРБ в настоящия мандат на Общинския съвет, бе официално обявен от ВМРО като техен кандидат за кмет на града.

Преди време Стойчев бе напуснал групата на общинските съветници заради несъгласие с водената от местните структури на партията политика при управлението на града.  В началото на август Виктор Стойчев беше уволнен дисциплинарно като директор на НАП - Ловеч заради неоторизиран достъп до информационните системи на приходната агенция.

Решението да се кандидатира за кмет на Ловеч е обмислено, не е импулсивно, нито емоционално, коментира Виктор Стойчев пред "Хоризонт".

"По-скоро е провокирано от грешките, които се допуснаха в предходните четири години и от неуспешното управление, което община Ловеч получи на предишните избори. Надявам се да го променя и да бъде успешно управление от тук нататък."

Защо е издигнат от ВМРО?

"ВМРО беше една от опциите, които получих за явяване на тези избори местни, като ВМРО подадоха ръката от тяхна страна да получа самостоятелност и възможност да реализирам инициативите си в максимална степен. Рамки не са ми поставяни, ограничители също", декларира Стойчев.

Кандидатирането си за кмет на Ловеч той определя като възможност да докаже себе си в друго поприще. "Абсолютно съм вътрешно убеден и в тази посока ще работя - позитивна кампания с уважение към опонентите, търсене на одобрението на гражданите на Ловеч, а не на политическите партии. В тази посока ще бъдат моите усилия - позитивизъм, работим за успешна кампания, за успех на града и за личен успех, разбира се."

"Относно уволнението очаквам съдът да се произнесе до края на следващата година", уточни Виктор Стойчев. 

Мотивите за дисциплинарното уволнение като директор на офиса на НАП в Ловеч заради неоторизиран достъп до информационните системи на приходната агенция той коментира така:

"Определено нерегламентиран достъп до информационните системи аз не съм осъществявал. Всички мои достъпи са в резултат на дадени ми правомощия и дадени ми достъпи със заповеди на ръководството на НАП. Така че достъп има, но той не е нерегламентиран. Относно мотивите, има и още един мотив, който се премълчава. В заповедта за уволнение има посочен и втори мотив, а именно уронване престижа на НАП поради това, че съм влязъл в конфликт с кмета на Ловеч", посочи още Виктор Стойчев.

Повече чуйте в звуковия файл. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Пожарът край летището в София е локализиран

21 пожарникари и седем машини на пожарната участват в гасенето на пожара в столичния квартал "Христо Ботев". Огънят избухна около 15:00 часа. Сухи треви и отпадъци горят в столичния кв. "Христо Ботев" От пожарната съобщават, че в района има задимяване, но няма опасност за жилищни сгради и хора в района. Пожарът в столичния кв. "Хр...

публикувано на 10.08.25 в 18:54
Кая Калас

Калас свиква извънредна среща на външните министри от ЕС за Украйна

Върховният представител на ЕС по външна политика и сигурност Кая Калас свиква утре извънредна среща на министрите на външните работи на страните членки, предаде Ройтерс. Те трябва да обсъдят следващите стъпки за постигане на мир в Украйна. Кая Калас: Всякo едно споразумение между САЩ и Русия трябва да включва Украйна и ЕС Поводът е предстоящата..

публикувано на 10.08.25 в 18:46

Пожарът в столичния кв. "Хр. Ботев" не заплашва сгради и летището

Два пожара горят в София и района около града. Това съобщиха от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Няма опасност за хора и сгради.  Първият пожар е възникнал около 13:00 в района над град Банкя по пътя за Клисурския манастир "Света Петка". На място са изпратени 7 екипа на пожарната с 20 служители. Към 14:30 огънят вече е..

публикувано на 10.08.25 в 18:13

Няма пряка опасност пожарът в община Сунгурларе да засегне село Скала

Няма пряка опасност пожарът, който бушува трети ден, в Сунгурларска община да засегне село Скала. Преди два часа от общината заявиха, че огънят се е разраснал и се е насочил към населеното място. Цял ден продължиха дейностите на терен. Пожарът в Сунгурларско се разрасна и се насочва към село Скала Пожарникари гасят и огън между средецките..

публикувано на 10.08.25 в 18:03
Пресконференция на Бенямин Нетаняху, 10 август 2025 г.

Нетаняху: Окупацията на град Газа е най-добрият начин за бързо прекратяване на войната с "Хамас"

Израелският премиер Бенямин Нетаняху оправда намерението на правителството да поеме контрола над ивицата Газа в първа пресконференция пред чуждестранни журналисти.  "Нашата цел не е да окупираме ивицата", заяви премиерът. Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че новата военна операция ще бъде "кратка" и ще започне скоро...

публикувано на 10.08.25 в 17:45
Снимката е илюстративна, архив.

Пожар край Свиленград, затвориха магистрала "Марица"

Пожар избухна днес следобед в местността Мумнево край Свиленград. Огънят прехвърли магистрала "Марица" и се насочи към Свиленград, съобщи началникът на Районната служба "Пожарна безопасност и защита на населението" в Свиленград Ивелин Тонев, цитиран от БТА. Заради задимяването магистралата "Марица" е затворена за движение, съобщиха от Агенция "Пътна..

публикувано на 10.08.25 в 17:36
Ансамбъл

Официално беше закрит XIII Национален събор на народното творчество в Копривщица

Завърши 13-ото издание на Събора на народното творчество в Копривщица, който напълни поляните в местността Войводенец над града. Три дни, шест сцени и над 7000 участници – Копривщица събира най-добрите самодейци от България Тази година между 8 и 10 август се явиха над 6000 представители на всички административни области в страната, които се..

публикувано на 10.08.25 в 17:30