Доц. Катя Михайлова от Гражданската инициатива за свободни и демократични избори (ГИСДИ) заяви пред БНР, че е притеснително разделението в Националното радио в предизборна ситуация и СЕМ трябва по-бързо да реши проблема, за да се запази доверието в общественото радио:
„СЕМ създадоха тази ситуация с избора на този генерален директор, който очевидно няма достатъчно качества да бъде генерален директор на БНР. След като СЕМ са преценили тогава, че този е подходящият, сега СЕМ се изправи в ситуация, в която да докаже неговата подходящност или съответно да вземе решение да прекрати неговия мандат. Общественият скандал е голям. СЕМ трябва да има позиция в защита на обществения интерес преди всичко. СЕМ трябва да има такава позиция, която по най-добър начин да възстанови доверието на аудиторията в радиото и от друга страна да възстанови мира в БНР“.
Днес е последният ден от едноседмичния срок, който Съветът за електронни медии даде на генералния директор на Българското национално радио Светослав Костов да подаде оставка. Тъй като той декларира, че няма да се оттегли, СЕМ е обявил, че след изтичането на срока ще започне процедура по прекратяване на мандата му.
В интервю за предаването „Преди всички“ Михайлова коментира и моментната ситуация след започването на предизборната кампания за местните избори.
„Виждаме ентусиазирани кандидати, поне в София. В провинцията също има ентусиазирани кандидати. Виждаме кандидати, които искат промяна. За съжаление обаче, аз лично не виждам каква точно промяна искат кандидатите. Не че споделям мнението, че трябва настоящите управляващи да останат и да управляват още век. Но все пак, когато искаш промяна, трябва да дефинираш границите на промяната, за да ти повярват хората“, каза доц. Михайлова.
Интервюто на Диана Дончева с Катя Михайлова можете да чуете от звуковия файл.
Експерти от Института за пазарна икономика се обявиха срещу увеличаването на здравната осигуровка. Според техни изчисления бюджетът на Националната здравна каса за следващата година ще надхвърли 10 млрд. лв., при настоящия размер на здравната вноска от 8%. Без да се променя този размер през последните пет години бюджетът за здраве се удвоява,..
Войната на изтощение между Русия и Украйна става осезаемо по-ефективна наред със средствата, използвани от двете страни през последните месеци. За двете пряко воюващи страни това означава повече разруха за инфраструктура и икономика. Все по-голяма става и цената, която Европа плаща като косвена жертва на руската агресия. Преди дни Световната банка..
От началото на август украинците целенасочено и систематично атакуват с дронове обекти от руската петролна индустрия. През септември ударите продължиха.Според западни медии украинците са поразили 16 от 38-те петролни рафинерии в Русия. Ремонтът на засегнатите мощности отнема време, а достъпът до необходимите резервни части е затруднен заради..
Световният ден на ходенето ще бъде отбелязан в Ловеч В Ловеч Световният ден на ходенето ще бъде отбелязан днес за 33-ти път с различни инициативи в парка Баш бунар. В 10.00 ч. от входа на парка Баш бунар започва масовото ходене в които и тази година се очаква да се включат много любители на разходките по алеята с вековни дървета, която се..
До края на годината Електронният портал на Националният осигурителен институт става единна точка за достъп до онлайн услугите на институцията. С поредна стъпка държавната осигурителна институция надгражда обслужването, както за бизнесът, така и за гражданите. Електронният портал за услуги става интернет платформата, през която ще се..
Едва ли скоро ще видим примирие. Може да видим спиране на огъня за известно време . Това мнение изрази в интервю за БНР Руслан Трад от Атлантическия съвет във Вашингтон. Постигната е сделка за примирие в Газа По думите му, конфликтът е доста по-дълбок и стар от последната война, която наблюдаваме . "В последните две години има..
На фона на размяната на удари между Киев и Москва "Даунинг стрийт" се подготвя да използва замразени във Великобритания руски активи на стойност милиарди паунда в подкрепа на Украйна във войната ѝ срещу Русия, като част от международния натиск за увеличаване на натиска върху президента Владимир Путин, съобщи вестник "Таймс". Зеленски: Русия..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..
Вярвам, че е възможно да има мир между палестинците и гражданите на Израел. Това заяви пред БНР Васил Димитров, наш сънародник, който беше сред..