Утрешните предсрочни парламентарни избори в Косово коментират изданията в Скопие, Прищина и Белград. "Независен вестник" пише, че политическите партии са похарчили малко повече от 2 милиона и 100 хиляди евро в деветте дни на предизборната кампания. Данните, които цитира изданието, са на неправитлествената организация "Демокрация в действие".
Общата оценка на организацията е, че атмосферата е била спокойна в края на кампанията, със забележки за финансовата прозрачност на определени политически организации, които не са докладвали някои от своите дейности пред Централната избирателна комисия и следователно не са могли да изчислят по-точно разходите си.
Посланикът на САЩ в Косово Филип Коснет призова гражданите на Косово да излязат и да гласуват на изборите за парламент на 6 октомври, пише вестник Gazeta Express. В Туитър дипломатът написа: "Свободните и справедливи избори зависят от вас. Каквито и да са вашите виждания, който и да подкрепяте - излезте и гласувайте. За вас, за държавата си, за бъдещето си".
Белградската медия Б92 съобщава за срещата на сръбския президент Александър Вучич с представители на партия „Сръбска листа“, които ще участват на предсрочните парламентарни избори в Косово. Вучич призова сърбите в страната да гласуват за тях. Президентът се срещна със 17 кандидати за народни представители от партията в президентството в Белград. Той определи предизборната кампания като "брутална" и упрекна албанските политически сили заради призива им да се говори със сърбите, но не и със Сърбия.
Служебен ангажимент на председателя на Народното събрания Наталия Киселова отложи разпоредителното заседание по делото за плагиатство срещу адвокат Петър Илиев. Разследването срещу него започна месеци след като беше номиниран за министър на правосъдието, на вътрешните работи и за вицепремиер при неуспешните опити на "Има такъв народ" да състави..
С наближаването на лятото се засилва тенденцията за намаляване на теглото и промяна във визията. Социалните медии и натискът от връстници са сред факторите за хранителни разстройства . Така се насърчава спазването на диети и злоупотребата с тренировки и физически натоварвания , което се отразява сериозно върху здравето, прави равносметка..
Българската търговско-промишлена палата открива днес тазгодишното търговско изложение "Доверете се на българското". Форумът на българските стоки ще бъде до 1 юни в парка пред НДК. Пролетното издание на изложението на родни стоки и продукти ще срещнем потребителите с по-големи и с по-малки производители, част от които нямат търговски..
На бившия британски премиер Дейвид Камерън е било отказано право да закупи мобилен телефон, съобщава вестник "Таймс". Предполага се, че причината е политическият му профил. Бившият министър-председател от Консервативната партия се опита л да купи телефон за едно от децата си в магазин в Лондон по-рано тази година, само за да установи , че..
"Възраждане" предлагат по-висока такса за разрешително за строеж в столицата. В кулоарите на парламента общинският съветник от групата на "Възраждане" Деян Николов посочи, че ще внесат днес промени в Закона за местните данъци и такси. Той обоснова исканото увеличение с осигуряване на средства за по-високи заплати не само на транспортните..
"Вижте кой предложи създаването на държавни магазини?! Тази политическа структура, която господин Пеевски представлява и управлява, перфектно се възползва от раздаването на порции". Това заяви пред БНР Александър Йоцев, бивш заместник-министър на земеделието. В ход е учредяването на еднолично акционерно дружество "Магазин за хората ", съобщи..
Когато лекуваш един пациент, това е цяла вселена , каза в интервю за БНР проф. Асена Сербезова, бивш министър на здравеопазването, бивш изпълнителен директор на Агенцията по лекарствата и бивш председател на Българския фармацевтичен съюз. Начинът на комуникация между лекар и пациент се отразява върху ефективността на лечението, подчерта тя,..
Правителството отпуска 9,5 милиона лева на "Български пощи", за да може дружеството да се подготви технически за въвеждане на еврото във връзка с..
Днес - 21.05, Димитър Воев – една от най-ярките, загадъчни и провокативни фигури на българската алтернативна музикална сцена от края на 80-те и..