"Потвърдено: Ще строят магистрала Варна - Бургас", пише в заглавие на първата си страница "24 часа". Вестникът обяснява, че първата стъпка е налице - Агенция "Пътна инфраструктура" е обявила преди дни обществена поръчка за изготвянето на разширен идеен проект за бъдещото трасе. Изпълнителят ще трябва да направи и инженерно-геоложки проучвания на магистрала "Черно море", уточнява публикацията.
Стойността на обществената поръчка е 14,4 млн. лв. и макар да е съвсем в началото, обявяването на търга показва, че се работи за старт на дейностите по новата магистрала, обясниха запознати, цитарани от "24 часа".
"25 лева за ваксина срещу грип тази година", информира "Телеграф". Проверка на изданието е показала, че четиривалентната ваксина вече е по аптеките. Тя защитава от щамовете "Бризбейн", "Канзас", "Виктория" и "Ямагата". Според световната здравна организация именно те ще пораждат епидемии, допълва в публикацията си "Телеграф".
Голямо количество флакони райски газ беше открито при операция на полицаи от Първо РПУ. Акцията е проведена преди ден. Райският газ е бил продаван през различни търговски дружества. Цената на заловените количества райски газ при цени на дребно може да достигне и до 20 милиона лева. Това обясни Християн Костов, началник на "Икономическа..
Горски пожар се запали в Гърция в област Еврос до българската граница. Пожарникарите спряха движението на огъня към България. Втори ден и с помощта на самолети и хеликоптери пожарникарите се опитват да загасят голям горски пожар до българската граница. Евакуираха жителите на село Хлои, отдалечиха от огъня стадата на фермерите. Теренът..
Светият синод на Българската православна църква - Българска патриаршия отправи обръщение по повод на продължаващата блокада над Ивицата Газа. "Наложената блокада, разбирана като "колективно наказание" над стотици хиляди невинни хора, противоречи на всички норми на международното право, на общочовешката нравственост, но преди всичко и..
Газохранилищата в ЕС ще трябва да останат пълни най-малко на 90% и през следващите две години. Това решиха страните членки, като удължиха действащата правна рамка, въведена след началото на руската агресия срещу Украйна. Мярката цели да гарантира енергийната сигурност на Общността през зимните месеци, както и да ограничи уязвимостта ѝ спрямо..
Неадекватните действия на управляващите засилват разделението в обществото. Това заяви президентът Румен Радев по време на посещението си във военния завод в Казанлък. "Индустриалното производство се срива. Икономическата политика на правителството се свежда до вкарването ни в дългова спирала и това, забележете, ни се поднася като някакъв..
Украинският премиер Юлия Свириденко приветства приемането на 18-ия пакет санкции на Европейския съюз. Свириденко написа в социалните мрежи, че пакетът "увеличава натиска там, където има смисъл". Тя добави обаче, че може да се направи още по отношение на мерките срещу Русия, така че мирът в Украйна да се приближи. ЕС прие нов таван за..
Велислава Делчева е избрана за омбудсман на Република България. В подкрепа на кандидатурата ѝ гласуваха 123-ма народни представители. 92-ма бяха "против", а 5 се въздържаха. Делчева беше номинация на ГЕРБ-СДС. За нея гласуваха депутатите от формацията, като получи подкрепа и от ИТН, "ДПС – Ново начало" и "БСП – Обединена левица". "Пред..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..