Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Шампион в американския футбол за "Хоризонт": Григор Димитров може да стане успешен коментатор

Джейми Уилямс
Снимка: Ани Петрова

Джейми Уилямс е звезда в американския футбол, актьор и предприемач. Той е шампион с отбора на Сан Франциско`49. Впоследствие се изявява като писател, режисьор, филмов артист. В България гостува за четвърти път, като ще изнася лекции на тема: Как да създаваш екипи, как да печелиш пари от спорта, как един спортист да бъде успешен след приключването на професионалната си спортна кариера. 

Уилямс даде специално интервю за "Хоризонт", чуйте какво сподели той с превода на Лили О`Райли: 


Уилямс прогнозира какво може да прави след края на кариерата си най-добрият ни тенисист Григор Димитров.

"Когато Димитров спечели голяма титла, то той не би имал нужда повече да работи. Слушал съм негови интервюта, той е много интелигентен. След края на кариерата си може да стане тенис коментатор. Или да инвестира в различни бизнеси, или да влезе в бордове.Защото той знае всичко за състезанието, а бизнесът е едно състезание“, заяви той.

„В американския футбол сме гладиатори. Докато тези, които играят европейския вариант на футбола, така наречения „сокър“ в Америка, са доста по-меки, по-сдържани играчи. Ако говорим затова кой от двата спорта ще превземе по-бързо чужда територия, то според мен „сокърът“ ще прогресира по-лесно в Америка, отколкото американският футбол в Европа. Просто сокърът е глобален спорт.“

„А какво вие, европейците, не разбирате достатъчно от нашия спорт? Американският футбол се базира върху военни действия в мирно време. В него има въздушни атаки, земни атаки. Този спорт при нас е свързан с войната.“

Джейми Уилямс в студиото със Светослав Табаков и Лили Райли.

„Като ученик съм практикувал още баскетбол и лека атлетика, освен американския футбол. Но това са спортове, които са залегналия в учебния материал в училище. Борбата и бейзболът също са едни от тези спортове. Вече, когато пораснеш, се ориентираш към някой от тези спортове. „

„Какво ме накара мен да избера американския футбол? Аз вероятно бях по-добър в баскетбола. Но американският футбол е част от нашата култура. Това е много силов спорт и в един момент аз реших, че за мен е по-добре да се ориентирам към него.“

„Американската нагласа е да побеждаваме още от деца. Още от малки ни учат да се борим, да участваме в състезания. Преди да стана шампион със Сан Франциско, аз съм печелил много състезания като подрастващ. Да побеждаващ в спорта, се превръща в едно от най-важните неща за един тийнейджър в Америка.“

„Това на ръката ми наистина е шампионският пръстен - като шампион в американския футбол. Той не се измерва в пари, струва много повече. Не го нося непрекъснато със себе си, поставил съм го сега на ръката си, защото съм в България. Това е все едно да спечелиш Оскар, но можеш да го носиш на пръста си. Това е моята гордост като шампион“, заяви Уилямс за "Хоризонт". 

Като състезател по американски футбол.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ансамбъл (девойки)

Световните шампионки: Успяхме да се преборим и да спечелим златния медал

Ансамбълът на България спечели титлата в многобоя, а родните гимнастички станаха и шампионки отборно на третото световно първенство по художествена гимнастика за девойки в София. Рая Божилова, Йоана Мотева, Анания Димитрова, Габриела Трайкова, Ивайла Велковска и Елена Христова събраха сбор от 49.900 точки. Те заедно с Магдалена Вълкова, Алекса Рашева и..

публикувано на 21.06.25 в 20:15
Даниел Трифонов и Илия Янев (личен треньор)

Даниел Трифонов с два медала от СК по спортна гимнастика в Ташкент

Даниел Трифонов спечели два медала на финалите на отделните уреди от световната купа по спортна гимнастика в Ташкент (Узбекистан). Състезателят, с личен треньор Илия Янев, извоюва сребърен медал във финала на висилка. Гимнастикът от клуб Левски-Спартак получи за изпълнението си 13.000 точки, като пред него се нареди единствено представителят на Турция..

публикувано на 21.06.25 в 19:35

Кристина Илиева: Момичетата издържаха докрая

Старши треньорът на ансамбъла на България за девойки Кристина Илиева заяви, че е много щастлива от представянето на момичетата, който станаха абсолютни световни шампионки в многобоя и взеха злато отборно на първенството на планетата по художествена гимнастика в София. "Много съм доволна от момичетата, успяха да удържат до края и да изиграят..

публикувано на 21.06.25 в 19:24

Българи се представиха достойно на Световната купа по конен спорт

Българската състезателка Ирина Николова с кон Лун Де Миел BMG завърши на трето място след много оспорвано състезание и бараж на Световната купа по конен спорт на конна база "Фригопан" в село Царацово до Пловдив. Победител при прескока на препятсвията с височина 140 см стана румънецът Константин Кожокару с кон Балусиег Зодиаг, а втора завърши гъркинята..

публикувано на 21.06.25 в 19:20

Мирослав Кирчев остана втори във финал Б

Българският състезател Мирослав Кирчев остана втори във финал Б на 1000 метра каяк на eвропейското първенство по кану-каяк в спринтовите дисциплини в Рашице (Чехия). Той бе изпреварен само от сърбина Боян Зделар. Във финал А шампион стана португалецът Фернандо Пимента с много по-добро време. Той е световен шампион от 2023. Общо осем състезатели..

публикувано на 21.06.25 в 19:11

Нападател на Арда отиде в Унгария

Ръководството на ПФК Арда осъществи още един силен трансфер през това лято, съобщиха от клуба.  „Нападателят Тонислав Йорданов подписа договор с унгарския Кишварда. След като премина успешно медицинските прегледи и след постигната договорка между двата клуба, Тонислав Йорданов официално подписа си за три години с унгарския тим. Тонислав Йорданов носи..

публикувано на 21.06.25 в 19:08
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов изпусна титлата в Роян

Българският тенисист Димитър Кузманов отстъпи на финала на турнира на клей в Роян (Франция) "Чалънджър" 50 от представителя на домакините Титуан Дроге след 6:4, 1:6, 4:6. Пловдивчанинът изигра силен първи сет, като успя да направи ключов пробив в петия гейм, а след това го затвърди за 4:2. До края Кузманов бе безупречен на сервис за 6:4. Дроге започна..

публикувано на 21.06.25 в 19:05