В Ливан продължават да буксуват политическите преговори за съставяне на ново правителство, тъй като влиятелното шиитско движение Хизбула е заявило, че няма да допусне да го принудят към компромиси, предаде Ройтерс.
На среща снощи между премиера в оставка Саад Харири и високопоставени представители на Хизбула и шиитския му съюзник, движението „Амал“, не е бил постигнат пробив към сформирането на новия кабинет, са заявили трима високопоставени източници. Близък до Харири източник е посочил, че кризата се задълбочава , а друг източник, близък до Хизбула и „Амал“ е заявил, че „нищо не се е променило“ и „пътят е напълно блокиран“.
Саад Харири подаде оставка на 29 октомври сред безпрецедентни масови протести срещу бедността, безработицата и липсата на основни услуги като електроснабдяване.
Харири иска експертно правителство, докато Хизбула, „Амал“ и християнското Свободно патриотично движение искат кабинет, в който има и технократи, и политици.
Палестинската групировка "Хамас" заяви, че ще предаде тялото на още един израелски заложник в Газа на Червения кръст, като Израел потвърди, че това ще стане малко след полунощ. Тел Авив твърди, че е получил девет от 28 тела на заложници, държани в анклава. От "Хамас" обявиха, че остават ангажирани със споразумението за прекратяване на огъня и..
Полски съд освободи от ареста и отказа да екстрадира в Германия 49-годишния украински гражданин Владимир Журавльов, който е заподозрян за взривяването на газопроводите "Северен поток". Това написа в социалната мрежа "Екс" полският премиер Доналд Туск, определяйки съдебното решение като справедливо. Журавльов беше задържан на 30 септември в полския..
Палестинската групировка "Хамас" възнамерява временно да запази контрола си върху сигурността в Газа, заяви висш представител на групировката в интервю за агенция Ройтерс. Мохамед Назал от политическото ръководство на "Хамас" добави, че не може да се ангажира с разоръжаването на групировката. По думите му, тя е готова за прекратяване на огъня до пет..
Групата на "Обнови Европа" в Европейския парламент определи делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев като "политически мотивирано". Нейният говорител Винсент Стюър заяви на брифинг, че средствата за България по Плана за възстановяване и устойчивост трябва да бъдат изцяло спрени. Припомням, по искане на "Обнови Европа", следващата сряда..
Пакистан осъществи удари по афганистанска територия тази вечер, нарушавайки примирието, което донесе два дни спокойствие на границата, съобщи високопоставен представител на талибаните, предупреждавайки, че Кабул ще „отвърне на удара“. 48-часовото примирие прекъсна почти седмица на кървави сблъсъци по границата, при които загинаха десетки..
Нови рекорди бяха поставени в туризма на Кипър през септември, показват обявените днес данни от Статистическата служба на страната. Секторът очаква ноември като своеобразен стрес-тест за целогодишен туризъм на острова. Пристиганията на туристи в Кипър са се увеличили с 12% през септември в сравнение със същия месец миналата година, според..
Министърът на външните работи Георг Георгиев е разговарял с временно управляващия посолството на САЩ в София Мартин Макдауъл. Двамата са обсъдили стратегическото партньорство между София и Вашингтон и двустранното сътрудничество в приоритетни области като сигурността, отбраната и енергетиката. Американската страна е потвърдила..
"Това правителство се задържа твърде много. То ще си отиде, защото в този си вид е безполезно. Борисов няма да даде повече власт на Пеевски"...
" Дали с Борисов, или без Борисов, Пеевски се връща, Пеевски идва ". Това заяви пред БНР Румен Овчаров от БСП. "Вървят два паралелни процеса...
" Тази институционална война между част от законодателната власт и президента - война най-общо казано между Пеевски и президента Радев, ще покорява все..