Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Асоциацията на козевъдите и овцевъдите започва обучение на фермери

Снимка: Дора Атанасова, БНР

Националната овцевъдна и козевъдна асоциация започва обучение на фермери. Центърът за професионално обучение на браншовата асоциация е във Велико Търново и в него ще се провеждат теоретични курсове и практически занятия за решаване на конкретни казуси.

Формата на обучение на фермерите е редовна и дистанционна. Първите курсисти ще започнат занятия до края на месеца. Фермерите ще се обучават за различен период от време в направленията „Хуманно отношение при отглеждане на селскостопански животи“, „Хуманно отношение при транспорт на животни“ и по модул „Мляко“, посочи Симеон Караколев, съпредседател на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация:

„Целта е да повдигнем професионалните знания и умения на членовете ни и в същото време да им съдействаме при различни кандидатствания, тъй като мярката за хуманно отношение изисква задължително преминат такъв курс, изпробване на млякото, пробовземачи – по същия начин курс“.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Българинът е задържан в Гърция като съучастник в убийство

Разпитват българин в Атина за участие в убийство на полски гражданин. Според разследването досега той, заедно с двама албанци, са осигурили оръжието за убийството. Българинът и албанците пристигнали на мястото заедно с извършителя, а след това му помогнали за напускане на местопрестъплението. Българинът е на разпит в полицията и е задържан като..

публикувано на 16.07.25 в 22:11

Отложиха гласуването на реформата на платеното паркиране в София

Няма да има реформа в платеното паркиране в София. Общинските съветници от ГЕРБ -  СДС и от БСП отложиха гласуването на доклада на "Спаси София" в комисиите на общинския съвет.  Предвиждаше се въвеждане на нова - "Червена зона" за платено паркиране в центъра на града - на цена от 5 лева за час от понеделник до неделя от 9 до 21 ч. Няма да бъде..

публикувано на 16.07.25 в 22:06

Депутатите не успяха да приемат всички промени в Закона за движение по пътищата

След 9 часа дебати и гласувания депутатите не успяха да приемат всички промени в Закона за движение по пътищата. Заседанието се провали заради липсата на кворум. Промените трябваше да позволят на камерите на националната тол-система да отчитат средна скорост на движение и да включат общинските камери в битката с пътния травматизъм...

публикувано на 16.07.25 в 22:02

Протест в Брюксел в защита на Благомир Коцев и за независимо правосъдие

Протест в защита на арестувания кмет на Варна Благомир Коцев и останалите арестувани по делото се проведе до Европейския парламент в Брюксел. В него участваха евродепутатите от "Обнови Европа" Никола Минчев и Христо Петров, както и високопоставени представители от паневропейската партия на либералите АЛДЕ.  Трети протест в подкрепа на..

публикувано на 16.07.25 в 22:00

Протест пред Съдебната палата в Русе с настояване за върховенство на закона

И русенци излязоха на протест пред Съдебната палата в града с настояване за върховенство на закона. Трети протест в подкрепа на Благомир Коцев във Варна (СНИМКИ) Пред Съдебната палата в Русе се събраха десетки активни граждани и местни политически привърженици, за да изразят подкрепата си към кмета на Варна Благомир Коцев и да настояват за..

публикувано на 16.07.25 в 21:29

Протестът в София прерасна в шествие към сградата на НС

Продължава протестът, организиран от ПП и "Правосъдие за всеки"  под надслов "Да свалим бухалките на деребеите". Малко преди 21 ч. д емонстрантите тръгнаха на шествие по бул. "Цар Освободител" към сградата на Народното събрание. "Правосъдие за всеки" свиква протест тази вечер в София Пред събралото се множество говориха редица юристи,..

публикувано на 16.07.25 в 21:10

Пожар в село Средище засегна две къщи, няма пострадали

Четири пожарни екипа са участвали в гасенето на пожар в село Средище, община Кайнарджа. Огънят е избухнал в сухи треви на пасище, най-вероятно вследствие на високите температури. Благодарение на бързата намеса на пожарникарите и местни жители, пожарът е овладян на 90%, като няма данни за пострадали хора, съобщи кметът Георги Василев:..

публикувано на 16.07.25 в 19:59