Световната антидопингова агенция (УАДА) реши на заседанието си днес в Лозана да изключи Русия от световни спортни състезания, включително и олимпийските игри, за срок от четири години, предаде Ройтерс.
Агенцията обвини Москва във фалшфициране на данни от руската лаборатория.
Наказанието означава, че руски спортисти няма да участват в летните игри в Токио догодина и в зимните в Пекин през 2022 година, както и на световното първенство по футбол през 2022-а в Катар. Уточнено беше, че санкцията няма да спре отбора на Русия от участие в европейското по футбол догодина.
В края на миналата седмица президентът на Международния олимпийски комитет Томас Бах заяви, че МОК ще се съобрази с решението на УАДА, каквото и да бъде то, което означава, че Русия действително ще бъда наказана за Токио и Пекин. Все пак всички руски спортисти, които докажат, че не са имали взаимоотношения с РУСАДА, вероятно ще бъдат допуснати до участие на Игрите, но под неутрален флаг.
„Пълният списък с препоръки беше приет единодушно“, заяви говорител на УАДА след заседанието.
Той допълни, че Русия има 21-дневен срок да обжалва наказанието пред Арбитражния съд.
Да има предсрочни избори в следващите месеци е въпрос на политическо оцеляване за Румен Радев, чийто мандат изтича през есента на 2026 г. Това каза..
Министърът на туризма Мирослав Боршош ще посети днес град Априлци, за да се запознае с трасето, предвидено за изграждане на лифт от квартал "Острец"..
Очаква ни гореща политическа есен - протести срещу завладяната държава и институциите-бухалки, организирани от ИПВ и граждански организации, ще..