Американската камара на представителите подкрепи импийчмънта на президента на САЩ Доналд Тръмп, пише френският вестник "Монд".
Съдбата на Тръмп ще бъде решена от Сената, обобщава "Независимая газета".
Там процедурата ще се превърне в съдебен процес и Камарата на представителите фактически ще представлява обвинението. Процесът ще се ръководи от председателя на Върховния съд на САЩ. За отстраняване на президента ще са необходими две трети от сенаторските гласове (най-малко 67), което е малко вероятно, обяснява "Известия".
От тук нататък сценарият вече е написан, отбелязва "Вашингтон пост". На практика е сигурно, че Тръмп няма да бъде отстранен от Сената и ще представи това като оправдателно решение. По телевизиите ще има безкрайни спекулации коя партия печели от това и коя губи. Но ако нещата се развиват според обичайното в епохата на Тръмп, всичко това скоро ще се загуби на фона на следващата експлозия от хаос, предизвикана от президент, който не може да бъде накаран да се смири или засрами. По темата пишат още "Ню Йорк таймс" и "Франкфуртер алгемайне цайтунг".
Сърбия сключи „пакт с дявола“ (с Кремъл - б.р.) и се превърна в първата държава, която се изложи на риск, пишат авторите на статия в черногорския вестник "Побиеда". Според тях Москва цели да повлияе негативно на сръбската политика, сигурност, икономика и интелигенция, както и да дестабилизира съседните страни, ориентирани към САЩ и НАТО.
Конфронтацията между властта и обществото във Франция достигна своя връх и се превърна в студена гражданска война, пише бивш съветник на Никола Саркози, в статия за "Фигаро". Според автора пенсионната реформа, която предизвика последната вълна от протести в страната, стана само повод за възмущение - истинската причина за него е дълбоко недоверие към управляващите елити. Експертът смята, че само нови избори или референдум ще помогнат за решаването на проблема.
Министерството за защитата на потребителите в Испания ще премахне ултрапреработените храни от менютата, предлагани на деца и юноши, приети в болници. Продуктите ще бъдат изключени и от ястията, предлагани на посетителите в столовите на здравните заведения. Мярката предвижда установяването минимални критерии за качество и устойчивост, които да..
Хиляди хора се събраха на площад "Независимост" в столицата, където се проведе протест, свикан от ПП-ДБ, срещу заложеното в проектобюджета увеличаване на осигурителната вноска и данъка върху дивидентите. При проявата бяха ранени трима полицаи и трима участници в демонстрацията. На моменти имаше усилване на напрежението между полицията и участниците в..
Белият дом бе отцепен от съобръжения за сигурност след като двама войници от Националната гвардия бяха простреляни смъртоносно само на една пресечка от сградата на държавния глава на Съединените щати, съобщи агенция Ройтерс. Президентът Доналд Тръмп не е бил във Вашингтон по време на инцидента - той се намира във Флорида в навечерието на..
Горивата на българския пазар са достатъчно и на достъпни цени, за разлика от това, което се случва в Сърбия, каза министърът на енергетиката Жечо Станков пред журналисти: "Основната ми задача и към момента и това, което следя, е задоволяване на доставките на горива на българския пазар. И естествено основната битка, която проведохме съвместно с..
Трима полицаи са пострадали при изпълнение на служебните си задължения по опазване на обществения ред, съобщиха от СДВР. По време на заявения като мирен протест пред сградата на Народното събрание тази вечер част от протестиращте са направили опит да пробият кордона и са хвърляли бутилки и пиратки срещу полицаите. Протест срещу Бюджет 2026 в..
Депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" Асен Василев призова за мирен протест, след като по-рано вечерта по време на протеста, организиран от формацията пред Народното събрание срещу бюджета за следващата година, срещу полицаите бяха хвърлени бомбички и бутилки. Трима полицаи пострадаха по време на охраната на протеста в..
Европейският парламент одобри доклад, с който призовава страните-членки да приемат минимална възраст 16 години за достъп на децата до социалните мрежи без разрешение от родител или настойник. Предлага се също строго ограничение от 13 години за достъп въобще до социалните мрежи, платформите за споделяне на видеосъдържание и събеседниците с изкуствен..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" - на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално..
Не прави чест на президент на страна член на НАТО и ЕС да коментира като страничен наблюдател, който е по-заинтересован от постигане на целите на..
Български училища в Чикаго, САЩ – "Малко българско училище" и "Малка България" са със спрени субсидии от българската държава . Причината е скандал...