Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кметът на Галиче: Няма напрежение в селото

| обновено на 14.01.20 в 15:11
Главният прокурор Иван Гешев и министърът на вътрешните работи Младен Маринов бяха в Галиче в понеделник, 13 януари
Снимка: БГНЕС

Жители на Галиче настояват за справедливо наказание за жестокото убийство на момиче от селото. За да се избегнат конфликти, в селото остават полицейски екипи.

С искане за справедливост за убитото момиче, хора от Галиче се обединиха в социалните мрежи. Те настояват заподозряното непълнолетно момче да получи максимална присъда при строг режим на изтърпяването ѝ.

"Той не е направил едно престъпление. Той е извършил много и най-накрая - зверско убийство. Кога ще си върнем ние детето? Той ще излезе и ще си продължи живота", сподели местна жителка пред БНР.

Днес бяха съобщени резултати от специализираната полицейска операция, която се проведе вчера. 

В Галиче е бил открит мъж от София, обявен за общодържавно издирване като подсъдим с мярка "задържане под стража".

Полицейското присъствие в Галиче беше засилено след убийството на 18-годишно момиче, за да се успокоят хората и за да се върнат редът и спокойствието в селото, каза в интервю за БНР кметът Страхил Стоянов.

В предаването „Преди всички“ по програма „Хоризонт“ кметът коментира, че засега не се усеща някакво напрежение в роднините на заподозряното за убийството 17-годишно момче, както и сред останалите жители на Галиче, които имат все още непораснали деца.

Той каза, че заподозреният за убийството има присъда от миналата година, но не знае каква е тя.

„Трябва да има координация между органите на реда и кметовете на населени места, тъй като те най-добре познават хората“, добави Страхил Стоянов.

Делчо Митев, председател на Сдружението на кметствата в България, от своя страна каза, че на среща в Дирекцията на полицията през март е бил поставен въпросът за засилено полицейско присъствие в малките населени места, както и за поставяне на камери на невралгичните места.

Делчо Митев сподели, че в село Брягово, където той е кмет, има камери, но видеонаблюдението трябва да бъде разширено.

„Ако младшите полицейски инспектори отделят повече време на малките населени места, за които отговарят, а не стоят повече време в общинските центрове, където са полицейските управления, няма да има такива убийства като това в Галиче“, каза още председателят на Сдружението на кметствата в България.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Намериха труп на 18-годишно момиче в село Галиче

Галиче е в шок от зловещото убийство на момиче, с което се събудиха в белослатинското село .   18-годишно момиче е намерено убито рано тази сутрин в двора на къщата, където живее в село Галиче, съобщи говорителят на Областна дирекция на МВР във..

публикувано на 11.01.20 в 13:44

Тийнейджър е направил самопризнание за убийството в Галиче

Непълнолетно момче от село Галиче е направило пълни самопризнания за убийството на момичето, което беше намерено мъртво вчера сутринта в двора на къщата на баща ѝ. Заподозреният е задържан в следствения арест във Враца. Заподозреният за..

обновено на 12.01.20 в 12:19

Провеждат спецоперация в Галиче

Полицаи проверяват жителите на село Галиче от рано сутринта, съобщиха от ОД на МВР Враца.  Специализираната полицейска операция за противодействие на битовата престъпност започна от 6:30 ч. тази сутрин. Проверяват се лица с криминално минало и нарушители..

публикувано на 13.01.20 в 09:48
ВИЖТЕ ОЩЕ
Илюстративно изображение

Земетресение с магнитуд 6,1 в Западна Турция

Земетресение с магнитуд 6,1 разтърси западната част на Турция, съобщи турската служба за управление на бедствията, а местните медии пишат, че трусът е бил усетен в няколко окръга, предаде Ройтерс. Службата за управление на бедствията съобщи, че..

публикувано на 10.08.25 в 20:50
Илюстративна снимка, архив.

В разгара на летния туристически сезон в Италия плажовете са празни

Ваканционното лято в Италия в най-пиковият му период през август бележи неочаквана аномалия: "Плажовете са празни", коментират националните и регионални медии. Причината не е само в завишените цени за чадъри и плажни легла, които не всеки може да..

публикувано на 10.08.25 в 20:44
Илюстративно изображение.

Тежка катастрофа на пътя София - Варна в района на ловешкото село Малиново

Заради катастрофа временно движението по пътя София - Варна в района на ловешкото село Малиново се осъществява двупосочно в една лента.  Инцидентът е станал около 18:00 часа. Ударили са се челно два леки автомобила.  Тежко е пострадала..

публикувано на 10.08.25 в 20:32
Герхард Карнер

Австрия ще сведе до минимум събирането на семейства на бежанци

Австрия ще сведе до минимум събирането на семейства на бежанци, получили право на убежище в алпийската република. Това обяви вътрешният министър Герхард Карнер.  Министърът на вътрешните работи на Австрия Герхард Карнер защити решението на..

публикувано на 10.08.25 в 20:29
Полицаи арестуват поддръжник на

521 души в ареста заради плакати в подкрепа на "Палестинско действие" пред парламента в Лондон

По последни данни на лондонската полиция броят на арестуваните на съботната демонстрация в подкрепа на забранената група "Палестинско действие" (или "Действие за Палестина") е 532 души. Това е рекорден брой арести за ден за последните 10 години...

публикувано на 10.08.25 в 20:24
Граничната ограда между Мароко и испанския анклав Сеута в Северно Мароко, архив, септември 2024 г.

Гражданската гвардия върна в Мароко близо 100 души, опитали да преминат нелегално в Испания

Гражданската гвардия върна в Мароко близо 100 души, опитали се да преминат нелегално в Испания. Само седем непълнолетни мигранти са успели да влязат в страната. Около 100 мигранти са се опитали да преплуват до испанския анклав Сеута в Северна Африка..

публикувано на 10.08.25 в 20:11
Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс.

Ванс заяви, че е малко вероятно споразумение между Русия и Украйна да задоволи и двете страни

Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви, че е малко вероятно споразумение между Русия и Украйна да задоволи и двете страни. Въпреки това Вашингтон се стреми към приемлива за Киев и Москва договореност, каза Ванс преди насрочената за петък среща на..

публикувано на 10.08.25 в 20:02