Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор отстъпи пред Кириос на демонстративния турнир

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първата ракета на България Григор Димитров допусна загуба с 4:6, 2:6 от Ник Кириос в срещата между двамата от демонстративния турнир “Куйонг Класик” в Мелбърн. Хасковлията показа стабилна игра само до средата на първия сет, но след това не бе никак убедителен и съперникът му напълно заслужено стигна до успеха. Това бе едва втора загуба на Димитров от Кирьос в досегашните общо 5 срещи помежду им.

Първият сет започна напълно равностойно. Всеки от двамата тенисисти печелеше без особени затруднения своето подаване и никой не успяваше да стигне до точка за пробив в първите осем гейма до 4:4.

Деветият гейм обаче не се разви никак добре за Григор. Българинът загуби първите три точки при своето подаване и се стигна до 0:40 и три възможности за пробив за Кириос. Гришо успя да спаси първите две от тях, но след това при 30:40 той не успя да вкара първия си сервис и Кириос се възползва от това, за да направи първия пробив в мача.

След това представителят на домакините спечели набързо и своето подаване и така затвори и сета в своя полза с 6:4.

Вторият сет бе доста по-различен. Още в третия гейм Кирьос стигна до шанс да пробие и веднага се възползва от него.

Григор можеше веднага да върне пробива още в следващия гейм, когато Кирьос допусна изоставане с 0:40. Австралиецът обаче спаси и трите точки за пробив, последната с ас. След това Гришо имаше още два шанса да пробие, но не се възползва и от тях и загуби гейма.

Последва нов слаб сервис гейм за Димитров, който не спечели нито една точка и го загуби на нула, а след това и Кириос взе и своето подаване, за да поведе с 5:1.

Гришо успя да направи загубата си малко по-почетна, печелейки следващото си подаване, но в крайна сметка австралиецът не допусна да се стигне до обрат и затвори мача в своя полза с 6:2.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Волейболистките на България са на финал на Световното първенство

Националният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години елиминира Турция и се класира на финала на Световното първенство, което се провежда в Хърватия и Сърбия.  Момичетата, които спечелиха миналото лято европейската титла, сега са на финал за световната след много силен, пълен с емоции полуфинален мач и победа над Турция с 3:2 (25:23, 18:25,..

публикувано на 13.07.25 в 06:14
Ига Швьонтек

Ига Швьонтек спечели Откритото първенство на Великобритания

Ига Швьонтек спечели Откритото първенство по тенис на Великобритания.  На финала поставената под номер 8 полякиня се наложи категорично с 6:0, 6:0 срещу Аманда Анисимова. Това е общо шеста титла от турнирите от Големия шлем за Швьонтек и нейна първа на Уимбълдън при дебютното й участие в решителния двубой в Лондон.   Бившата лидерка в световната..

публикувано на 12.07.25 в 19:55
Антоанета Стефанова

Антоанета Стефанова загуби от китайката Лей Тинцзие

Антоанета Стефанова загуби с белите фигури на 47-мия ход от китайката Лей Тинцзие в третия кръг на турнира за световната купа по шахмат в Батуми /Грузия/.  Утре, Стефанова ще търси реванш с черните фигури.

публикувано на 12.07.25 в 19:25
Димитър Пенев

ЦСКА отбеляза 80-ия рожден ден на легендата на клуба и на българския футбол Димитър Пенев

Ръководството на ЦСКА (София) отбеляза 80-годишнината на една от най-големите легенди в историята на клуба и на целия български футбол Димитър Пенев, като церемонията започна в Централния военен клуб в София. Аспарух Никодимов и най-успешният български футболист в историята Христо Стоичков поздравиха Пенев със специални видеообръщения, а от името на..

публикувано на 12.07.25 в 19:04
Станка Златева

Ръководството на БФ Борба публикува списък с нарушения, установени от проверка на ММС

Ръководството на Българска федерация по борба (БФ Борба или БФБ), в лицето на Станка Златева  и членове на Управетелния съвет, публикува списъка с нарушенията, установени от проверка на Министерството на младежта и спорта (ММС).  Сред тях са "злоупотреби с публични държавни средства в размер на 314 570.05 лв", "присвоени средства от бивши служители на..

публикувано на 12.07.25 в 14:48
Стефано Пиоли

Стефано Пиоли се завърна във Фиорентина

Стефано Пиоли, който през миналия сезон води саудитския Ал Насър, се завръща във Фиорентина - отбор, който е водил, и чийто фланелка е обличал като футболисти, обявиха от тосканския клуб в събота. "Фиорентина съобщава, че новия треньор на представителния отбор ще бъде Стефано Пиоли", се казва в комюнике на клуба. "Пиоли се завръща във Флоренция, след..

публикувано на 12.07.25 в 14:40

Новак Джокович получи урок от Синер

Яник Синер победи Новак Джокович с 6-3, 6-3, 6-4 и ще играе за титлата на Уимбълдън. По този начин италианецът уби мечтата на Ноле за титла №25 от Големия шлем. Във финала световният №1 ще срещне защитаващия титлата си Карлос Алкарас.  Синер влезе по блестящ начин в мача, а Джокович сякаш не беше готов за битка и предаде подаването си още в третия..

публикувано на 11.07.25 в 21:12