"Аз преди 15 години нямаше как да вдъхновя някого по простата причина, че аз самият не се харесвах достатъчно, че да дам нещо на някого", каза в предаването "Графити по въздуха" Красимир Георгиев.
Преодолял е зависимостта от наркотиците, цигарите и алкохола. Отслабнал с 25 килограма за три месеца и започнал нов живот.
"Година след това изтичах първия си маратон - 42 километра и от тогава не съм спирал. Тогава се отвори тази цялата различна вселена за мен, защото тогава аз разбрах, че аз мога да променя каквото си искам", допълни Красимир Георгиев.
Как измерва успеха?
"За мен някой, за да е успешен няма значение колко пари има, колко коли има, колко апартамента. За мен, за да си успешен, трябва да можеш всеки път, когато паднеш, да можеш да се изправиш. Това е успешното. Всеки пада, всеки е падал и ще пада и аз ще падам", подчерта ултрамаратонецът.
Трябва да имаме цел, да знаем накъде отиваме, според Красимир Георгиев: "Сега целта ми е да мина Антарктида или да изтичам 15 хиляди километра по Пътя на коприната".
В живота си е имал период, в който е живял на улицата в Лондон, използвал е храна от кофите за отпадъци. Не харесва политическата коректност.
"Аз правя това, което искам. Аз тичам 36 часа на пътека и събирам 30 хиляди лева за децата", изтъкна Красимир Георгиев.
Важно е да правим малки стъпки и да вървим напред.
"Важно е да се върви напред и когато паднем, да се изправяме, да не чакаме долу", допълни ултрамаратонецът.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файлПовече от 1 000 души се включиха в пилотната фаза на проекта „Геномът на България“, който има за цел да събере и анализира представителна извадка от геноми на съвременни българи . С цялостната инициатива страната ни ще допринесе за мащабен европейски проект, в който всяка държава ще представи референтен геном, типичен за нейното население. Всеки..
Каквито е конфликти да се случват в нашия свят, природни бедствия или икономически кризи, нищо от това не може да попречи на човешкия ум да гледа в бъдещето и да търси нови възможности за развитие на човечеството. Еволюцията на нашия интелект го извежда в орбитата на непознатото, на далечното, на доскоро недостижимото. Развитието на технологиите,..
" Перу е доста отдавна в моите планове за пътувания , защото това е една от малкото дестинации, където в " една шепа земя" могат да ти се случат изключително разнообразни посещения , можеш да сбъднеш част от мечтите си там", разказа за "Понеделник вечер" Мариана Константинова, създателка на блог за пътувания . Новата ѝ творба, част от..
Ученици от две пловдивски гимназии създават игра, която е своеобразно обучение по киберсигурност. Съвместно с менторите си от цифровия иновационен хъб "Тракия" Никълъс, Галя, Александър и Павел представят идеята си пред инвеститори, част от които не са от България . За четиримата ученици това е един от първите опити да търсят финансиране..
"Румъния диша малко по-свободно, най-малкото защото вече има яснота кой ще ходи на втория тур на президентските избори . Стана ясно, че няма да има размествания." Това каза в предаването "Преди всички" журналистът Лъчезар Вълев, пратеник на БНР за изборите. Конституционният съд на Румъния потвърди резултатите от първия тур на..
Пациентите не знаят точно къде са разпределени техните досиета . Когато не знаеш къде ти е досието, нямаш контакт с тези специалисти – те не са те виждали, това не е най-удачният начин, посочва и Пламен Христов, кореспондент на БНР в Ловеч, сам потърпевш от забавяне в системата. Повече по темата чуйте в звуковите файлове.
В Плевен проведоха кампания „Без страх“. Така магистрати, експерти от Кризисния център за жени и деца, претърпели насилие и от Отдел „Закрила на детето“ и с участието на адвокати, положиха усилия да информират всеки пожелал среща с тях , за правата на жертвите и мерките срещу извършителите на домашно насилие. „В последно време все..
Компанията за добив и преработка на медна руда "Асарел - Медет" в Панагюрище спря производството си тази сутрин в знак на протест срещу предложението..
Продължението на BETL е PowerPal , заяви пред БНР журналистът от в. "Сега" Юлиана Бончева. 28 000 българи са измамени от BETL? Първите 5..
Общините останаха островчето на стабилност в държавата . Това мнение изрази пред БНР Донка Михайлова, заместник-председател на НСОРБ. В..