Русия започна да изпраща в Италия медицинско оборудване и специалисти, които ще се включат в борбата срещу коронавирусната инфекция. Това съобщиха от руското министерство на отбраната.
На борда на девет военнотранспортни самолета ИЛ-76 в Италия трябва да пристигнат около сто водещи руски специалисти в областта на вирусологията и епидемиологията със съвременно оборудване за диагностика и дезинфекция.

Военните медици са участвали в ликвидирането на епидемии от африканска чума по свинете и сибирска язва, а някои от тях и в разработването на ваксини срещу вирусната треска ебола и чумата.
Четири самолета вече излетяха от летище „Чкаловски“ в Московска област. Останалите се очаква да отпътуват в близките часове.
Самолетите трябва да кацнат в базата на италианските военновъздушни сили „Пратика ди Маре“ на 30 км югозападно от Рим.
Хуманитарната операция беше договорена вчера в телефонен разговор между руския президент Владимир Путин и италианския премиер Джузепе Конте.


С нова и оборудвана с модерна апаратура амбулатория разполага Общинският приют за безстопанствени кучета в Перник. Част от оборудването е закупено със средства от общината, а друга част - с дарения. Амбулаторията е изградена в изцяло нова сграда. Тя е оборудвана с нов ехограф, апарат за инхалационна анестезия, операционна лампа и операционна маса,..
Министерството за защитата на потребителите в Испания ще премахне ултрапреработените храни от менютата, предлагани на деца и юноши, приети в болници. Продуктите ще бъдат изключени и от ястията, предлагани на посетителите в столовите на здравните заведения. Мярката предвижда установяването минимални критерии за качество и устойчивост, които да..
Хиляди хора се събраха на площад "Независимост" в столицата, където се проведе протест, свикан от ПП-ДБ, срещу заложеното в проектобюджета увеличаване на осигурителната вноска и данъка върху дивидентите. При проявата бяха ранени трима полицаи и трима участници в демонстрацията. На моменти имаше усилване на напрежението между полицията и участниците в..
Белият дом бе отцепен от съобръжения за сигурност след като двама войници от Националната гвардия бяха простреляни смъртоносно само на една пресечка от сградата на държавния глава на Съединените щати, съобщи агенция Ройтерс. Президентът Доналд Тръмп не е бил във Вашингтон по време на инцидента - той се намира във Флорида в навечерието на..
Горивата на българския пазар са достатъчно и на достъпни цени, за разлика от това, което се случва в Сърбия, каза министърът на енергетиката Жечо Станков пред журналисти: "Основната ми задача и към момента и това, което следя, е задоволяване на доставките на горива на българския пазар. И естествено основната битка, която проведохме съвместно с..
Трима полицаи са пострадали при изпълнение на служебните си задължения по опазване на обществения ред, съобщиха от СДВР. По време на заявения като мирен протест пред сградата на Народното събрание тази вечер част от протестиращте са направили опит да пробият кордона и са хвърляли бутилки и пиратки срещу полицаите. Протест срещу Бюджет 2026 в..
Депутатът от "Продължаваме промяната - Демократична България" Асен Василев призова за мирен протест, след като по-рано вечерта по време на протеста, организиран от формацията пред Народното събрание срещу бюджета за следващата година, срещу полицаите бяха хвърлени бомбички и бутилки. Трима полицаи пострадаха по време на охраната на протеста в..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" - на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално..
Не прави чест на президент на страна член на НАТО и ЕС да коментира като страничен наблюдател, който е по-заинтересован от постигане на целите на..
Български училища в Чикаго, САЩ – "Малко българско училище" и "Малка България" са със спрени субсидии от българската държава . Причината е скандал...