Тази вечер небето над 5 големи български града ще бъде осветено от множество прожектори в знак на подкрепа към пациентите с коронавирус инфекция и солидарност с хората, които работят на първа линия в борбата с Covid-19.
Инициативата е под мотото „Освети небето“. Точно в 20 часа тази вечер мощни прожектори ще осветят небето над София, Пловдив, Бургас, Варна и Перник. Светлинната атракция ще продължи половин час. Инициативата цели да изкаже подкрепа към пациентите и признателност към всички, които са ангажирани с борбата с вируса и са на първа линия по овладяването му - лекари, медицински сестри, фармацевти, лаборанти, санитари, полицейски служители, снабдители с основни стоки и услуги и други специалисти по веригата.
Организатор е Сдружението „Асоциация на рентал компаниите в България“, което обединява компании, специализирани в производството на филми и телевизионни предавания, звукозапис и издаване на музика, организиране на конгреси и изложения.
От Асоциацията са категорични, че по време на акцията ще бъдат спазени всички указания за безопасност и противоепидемични мерки на членовете на участващите екипи осветители.
Омбудсманът да се избира от гражданите, като се комбинира този вот с други национални избори . Това предложение направи пред БНР председателят на Асоциацията за защита на потребителите Пейо Майорски: "Има достатъчно авторитетни фигури, които няма нужда да правят кампания, а само да се заявят и да бъдат избрани". Шестима са кандидатите за..
Приятелството и човещината трябва да са водещи в отношенията между България и Република Северна Македония, каза пред БНР посланикът на югозападната ни съседка у нас Агнеза Руси Поповска. Десетки дариха кръв пред "Пирогов" за пострадалите в Кочани Тя благодари за бързата реакция на страната ни и за оказаната помощ след трагедията в Кочани...
Премиерът Росен Желязков заяви, че държавата трябва да направи всичко възможно да гарантира приходи от събирането на толтаксите. Министър-председателят посети района на град Сандански, след като преди около месец беше възложено да се засилят мерките срещу опитите за избягване на плащанията на пътни такси. Избягването на заплащането на..
Вейповете трябва да се забранят напълно, каза вицепремиерът Атанас Зафиров. "Аз съм много категоричен в тази посока. Смятам, че трябва да се върви към пълна забрана на подобен тип устройства, най-малкото защото контролът е занижен. Виждате, че самият характер на този тип устройства предполага всички тези негативни неща, на които..
Впечатлен съм от действията на студентите в Белград. Очаквайки провокации, убедиха хората да се преместят на големия митинг от Скупщината на пл. Славия. Направиха го изключително професионално, никоя полиция не съм видял по света да го прави така, сподели журналистът и водещ на "Панорама" Бойко Василев в интервю пред БНР. В предаването..
Министърът на правосъдието Георги Георгиев предлага нови по-тежко наказуеми състави за проявена особена жестокост към животни, когато деянието е заснето с цел разпространение или е извършено с цел имотна облага. Наказанието в тези случаи се предлага да е лишаване от свобода от 3 до 10 години и глоба от 5 до 20 хил. лв., съобщават от пресцентъра..
Настанените в Университетската болница "Свети Георги“ в Пловдив трима пострадали при пожара в Кочани мъже са с изгаряния II и III степен и вдишване на горещи газове. Те бяха приети около полунощ в Клиниката по изгаряния на лечебното заведение. Пациентите са на възраст 19, 21 и 49 години. БЧК е в готовност да окаже пълна подкрепа в този труден момент..
Дано целта на мнозина не е била да делигитимират КС преди неговото произнасяне. Това заяви пред БНР проф. Янаки Стоилов, конституционен съдия,..