Членовете на външната комисия на Европейския парламент и върховният представител по външната политика и сигурността Жозеп Борел ще обсъдят последния доклад на Европейската служба за външна дейност за дезинформацията във връзка с Covid-19.
Службата за външна дейност стана обект на сериозни критики и още по-сериозен медиен натиск в Брюксел. Причината е появилата се информация за смекчаване на тона на първия доклад, който е бил по-критичен към Китай под негов натиск.
Говорителят на върховния представител Петер Стано твърди, че документът е имал две версии - една за вътрешно ползване и втора - за обществен достъп и категорично отрече службата да е отстъпвала под влиянието на Китай. Върховният представител Борел ще отговори на въпроси на членовете на външната комисия, свързани с обвиненията.
В резолюция, приета от Европейския парламент преди около две седмици, евродепутатите подчертаха, че дезинформацията, свързана с Covid-19 е основен проблем за общественото здраве.
Те поискаха ЕС да създаде европейски информационен източник, който да гарантира, че всички граждани имат достъп до точна и проверена информация.
Говорителят на върховния представител по външната политика и сигурността Петер Стано отхвърли твърденията за смегчен доклад на службата за външна дейност заради натиск от Китай. Преди два дни агенциите съобщиха, че Китай се е опитал да блокира..
Китай се е опитал да блокира доклад на Европейския съюз, в който се казва, че Пекин е разпространявал дезинформации за заразата от коронавирус, съобщи агенция Ройтерс. Досега Пекин категорично отхвърля предположенията, че вирусът е създаден..
Овладян е пожарът във високите части на природен парк "Рилски манастир". Все още обаче има тлеещи огнища, които са под наблюдението на петима пожарникари в района. Служители на горското стопанство на светата обител също на място и съдействат на..
На 15 юли се навършиха 9 години от опита за преврат срещу Реджеп Ердоган в Турция. Военните преврати в турската история никога не са донесли нищо добро на страната . След военния преврат през 1960 г. – първият от серията преврати, е въведена..
"Свидетели сме на точка на пречупване сякаш в отношението на Тръмп към Русия". Това заяви пред БНР политологът Владимир Шопов : "От една страна ми се струва, че имаше известно натрупване на промени през последните месеци, които сочеха в..
Камерите на тол системата вече са ефективно включени в контрола на движението по магистралите. Осъзната е нуждата да се води война с нарушителите на пътя През вчерашния ден само на автомагистрала "Хемус" при тунел "Топли дол" са съставени 10 акта..
Тази седмица в Унгария най-популярният опозиционен политик Петер Модяр се качи на кану за символична обиколка из малките градове и села, които до момента твърдо подкрепят управляващата партия ФИДЕС. Модяр изглежда като все по-голяма заплаха за..
Цената на царевицата се повишава на световните тържища през седмицата, отчитат от Софийската стокова борса, цитирани от БТА. Според данните, в Съединените щати царевицата е поскъпнала със 7 долара на тон, като в момента това количество се търгува за..
Този бюджет е фундаментално различен от всички предишни – като размер, приоритети, структура и начини на финансиране. Това мнение изрази пред БНР журналистът Веселин Желев от Клуб Z, дългогодишен кореспондент на различни медии в Брюксел,..
Взаимодействието между ГЕРБ и ДПС-НН е малко вдигане на прах, няма нюанси, все по-черно бяло изглежда. Бойко Борисов вече не се крие в това..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде..