Днес отбелязваме Международния ден на труда, който тази година е под знака на пандемията Covid-19.
Първи май не е подарък, а завоевание на работниците, посочва в поздравлението си президентът Румен Радев.
Според него „липсата на убедителна подкрепа за пострадалите срива доверието в държавността, а бягството на властимащите от отчетност и контрол на публичните разходи е неуважение към труда на българите, които пълнят хазната и изплащат колосалните държавни заеми с цената на лишения“.
От КНСБ и КТ „Подкрепа“ посочват като големи проблеми безработицата и запазването на доходите на фона на растящите цени на ключови стоки.
Днес КНСБ започва благотворителна кампания „Не си сам“ в подкрепа на заразени с коронавирус работници. Тя предвижда на всеки заразен член на синдиката да бъдат предоставени лекарства и продукти на стойност поне 150 лева.
Финансова помощ от поне 500 лева на всеки от заразените медици-синдикалисти ще предостави федерацията на синдикатите в здравеопазването. Целта на кампанията е набиране на поне сто хиляди лева.
Лидерът на БСП Корнелия Нинова заяви, че днешният първи май поставя на първо място общата кауза на социалистите - грижата за народа.
„Днес обаче хората на труда са онеправдани, потиснати от бедност и несправедливост. Кризата ще засегне най-тежко активно работещите, малкия и среден бизнес, дребните земеделци, младите семейства, хората на културата и духовността“, заяви тя и добави, че сега хората на труда имат повече от всякога нужда от подкрепа и действия.
Нинова отбеляза, че заради карантината днес не може да се проведе традиционният първомайски митинг-шествие.
„Но хората на труда днес сме заедно, солидарни, защото имаме обща кауза – грижата за народа, борбата с бедността и неравенствата, борбата за работа и достойни доходи, за справедливост и равни права“, каза тя.
БСП отбелязва тази година 1 май с интернет кампания „Работа и доходи“.
Информационна среща във връзка с въвеждането на единната европейска валута в България се проведе в Нова Загора. Пред общинската администрация и кметовете на населени места бяха разяснени правилата, мерките и сроковете, свързани с прехода на страната към еврото. Това е поредната среща по темата организирана от Комисията за защита на..
Правителството в Испания ще изплати между 1500 и 16 000 евро директна помощ на фермери и животновъди, чиито стопанства са пострадали от горските пожари през лятото. Министърът на земеделието, рибарството и храните Луис Планас обяви, че средствата ще бъдат изплатени „без предварително заявление“ до края на годината. Очаква се безвъзмездната помощ..
Община Асеновград забрани официално тротинетките в пешеходната зона. Мярката е заради зачестили инциденти и е регламентирана от промените в наредбата за безопасността на движението. Тя предвижда и забрана водачите тротинетки да возят други лица, да карат без ръце, като и да използват мобилен телефон, по време на движение. Кои са по-значимите промени в..
Непълнолетно момиче е починало пред бар в Атина след употреба на съмнителен алкохол. Полицията арестува собствениците на заведението и родителите на децата. 16-годишната тийнейджърка е починала, а трима на същата възръст са изгубили съзнание пред нощен бар в Атина. Едното дете е получило инфаркт. Заведението е затворено и е иззет алкохолът, продаван..
Страните-членки на ЕС постигнаха съгласие за налагане на нов пакет санкции на Русия заради войната в Украйна, насочени към ограничаване на приходите на Москва от петрол и газ, обяви датското ротационно председателство на Европейския съюз. 19-ият пакет санкции на Русия след нахлуването й в Украйна пред 2022 година включва забрана за внос на..
Украинската служба за сигурност представи усъвършенстван морски дрон, способен да действа в целия Черноморски басейн. Безпилотният апарат наречен "Морско бебе" може да оперира навсякъде в Черно море, носи по-тежко въоръжение и използва изкуствен интелект за прицелване. Обсегът на морския дрон е увеличен от 1000 на 1500 километра и може да носи до 2000..
До месец стартира изграждането на обходния път в Кресна, който ще изнесе трафика извън града. Това стана ясно на среща в общината, на която са участвали депутатите от ГЕРБ и бивши министри Николай Нанков и Младен Маринов. Срещата е била по инициатива на народния представител от Сандански Георги Георгиев, който заедно с колегите си е уверил..
Физиономиите, които се съревновават за властта в България днес, са безобразни - техните силуети деградират сами по себе си, техният политически език е..
Как осигуриха мнозинство за нещо, което го няма? Никой не знае какъв ще е Бюджет 2026, но го подкрепят! Шокирана съм от днешното изявление, освен, че..
Без яснота за постигнатите договорености приключи коалиционният Съвет за съвместно управление. На него партньорите в кабинета от ГЕРБ-СДС, БСП и..