Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Проектозаконът за отмяна на извънредното положение ще бъде готов утре

Снимка: БГНЕС

Проектозаконът за отмяна на извънредното положение ще бъде готов утре, обяви след съвместно заседание на правителството и Националния оперативен щаб премиерът Бойко Борисов.

"Който да ни послужи да отменим извънредното положение. Той да има действието в един или два други закона. Да го наречем "санитарно" извънредно положение, защото трябва да останат мерките 60:40, социалните мерки, банковите мерки, противоепидемичните мерки. Куп неща, които знаем, че след 13-и май ще останат, няма как да не останат".

На брифинга министър-председателят отговори на появилите се коментари, че е закрил Националния оперативен щаб, след като вчера стана ясно, че щабът прекратява редовните брифинги, водени от проф. Венцислав Мутафчиийски.

"Как може опозиционен лидер да излезе и да каже, че съм закрил щаба. Това е лъжа!", заяви Борисов. По думите му Националният оперативен щаб продължава да работи всеки ден заедно с правителството.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Свързани новини

Премиерът Бойко Борисов

Разрешават шофьорските изпити и индивидуалните спортове на открито

Премиерът Бойко Борисов съобщи днес, че изпитите за издаване на свидетелства за правоуправление – теория, практика, авиация, сухоземен, морски транспорт, ще бъдат разрешение от утре. „Днес министър Ананиев ще изготви заповед – от утре могат да..

публикувано на 03.05.20 в 11:38

България участва със 100 хил. евро в европейски фонд за ваксина срещу Covid-19

"Ще се инициира един фонд, целта е страните от ЕС да съберем около 7-8 милиарда евро. Ако се открие ваксина, ние ще участваме със 100 хил. евро, за да сме там. От Европейската комисия искаха да направя видеообръщение и сега го записах. Масово и глобално..

публикувано на 03.05.20 в 11:45
ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентите на САЩ Доналд Тръмп (вляво) и на Украйна Володомир Зеленски - Вашингтон, 17 октомври 2025

Зеленски заяви, че молбата му да получи незабавно ракети "Томахоук" не е била приета

Украинският президент Володимир Зеленски, който се срещна с американския си колега Доналд Тръмп в Белия дом заяви, че молбата му да получи незабавно далекобойни крилати ракети "Томахоук" не е била приета. Тръмп посрещна Зеленски в Белия дом..

публикувано на 18.10.25 в 18:31

Две жени са пострадали при катастрофа в Кресненското дефиле

Две жени са пострадали при катастрофа в Кресненското дефиле. Заради произшествието е ограничено движението по главния път Е-79 и в двете посоки.  По първоначална информация от полицията лек автомобил е навлязъл в насрещната лента и се е ударила..

публикувано на 18.10.25 в 18:08
Снимката е илюстративна

Москва: Още е рано за контакт с България за евентуално прелитане на самолета на Путин

Все още е рано за контакт с България, и други държави, за евентуалното прелитане на самолета на руския президент Владимир Путин над нейното въздушно пространство на път за Унгария, където трябва да се срещне с американския президент Доналд Тръмп,..

публикувано на 18.10.25 в 18:00

Томислав Дончев: Българската индустрия отчаяно се нуждае от инженери и кадри

"Технологичните специалности са подценени, а българската индустрия отчаяно се нуждае от инженери и кадри", заяви заместник министър-председателят и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев. Той откри 16-то издание "Технически дни на..

публикувано на 18.10.25 в 17:20

Партия МЕЧ откри свой офис в Габрово

Политическа партия МЕЧ откри свой офис в Габрово. Това е един от последните областни градове, в които формацията отваря приемна. При откриване на новия офис на партия МЕЧ в Габрово лидерът Радостин Василев обеща на събралите се членове и..

публикувано на 18.10.25 в 16:35

Денят на военния парашутист беше отбелязан в София

С военен ритуал пред паметната плоча на загиналите военни парашутисти в София беше чествана 81-годишнината от първия боен ден на Парашутната дружина. В ритуала участваха президентът Румен Радев, председателят на Народното събрание Наталия..

публикувано на 18.10.25 в 16:03

В Радомир отбелязаха празника на бозата

С боза, гозба и песен отбелязаха днес празника на бозата в Радомир. Бозаджийството в началото на миналия век е било основен поминък на местното население. В Радомир го донесли албанци, а местните го изучили от тях. Дори и дъждът, който се изсипа..

публикувано на 18.10.25 в 15:39