На 30 април беше последният ден от благотворителният търг ,, Българските спортисти за Калоян” , организиран от тенисистът ни Димитър Кузманов. В инициативата се включиха 36 от най-големите ни състезатели, които предоставиха свои ценни предмети. Събраните средства ще отидат за лечението на 13-ет годишния Калоян от Белене, който страда от онкологично заболяване . Необходимата сума за неговото лечение е 900 000 лева, като една трета от нея вече е събрана. Да помогне на Калоян в търга се включи и световната и трикратна европейска шампионка по кану-каяк Станилия Стаменова.
"Мико се свърза с мен и нямаше място за мислене. Директно потвърдих. Искам да помогнем на Калоян, да съберем нужните средства за това алтернативно лечение. Избрах да предоставя за търга номера от квалификационното състезание за Игрите в Токио. Състезанието беше тестивент и се проведе на същото място на което ще се проведе и олимпийската регата. Това за мен значи много, защото в момента не се знае дали ще стигна до олимпийските игри. Избах номера и сувенирът, защото са знакови – има символика между изместените Игри, ние как ще се преборим с болестта за да се проведат те, това го свързвам с възможността и Калоян да се пребори със своята болест",сподели световната шампионка специално пред БНР и допълни:
"Смятам, че Международният олимпийски комитет взе най-правилното решение с отлагането на Игрите. Аз много дълго време чакам тази Олимпиада. Това състезание три пъти ми се изплъзва – в Лондон моята дисциплина трябваше да бъде включена, после беше отложена за Рио Де Жанейро, а сега отлагат Токио. Много страни имат политика и са изпратили националните си отбори на специализирана подготовка и те поддържат форма. У нас за съжаление ние трябваше да бъде изолирани. Това ни върна доста назад, тъй като една форма се гради с години. Сега ние нямаме възможност не само да я развиваме, но и да я поддържаме. Опитвам се по всякакъв начин да я тренирам – вкъщи, навън, от време на време ходя на гребната база. Опитвам се да поддържам някакво ниво, докато нещата не се нормализират", разкри възпитаничката на Николай Бухалов.
"Ако Игрите се отложат до 2022 – за мен това ще е много дълъг период от време. Ако бях взела квота и участвам на Игрите смятах това да бъде върха и края на моята кариера. Сега никой не знае какъв ще е сезона, дали ще имаме състезания по кану-каяк. Всичко зависи от това как ще се развият нещата в следващите месеци и дали ще имам цели пред себе си. Не искам да си губя времето, защото няма да имам възможност да продължавам да поддържам форма в този обем на тренировки. 11 месеца в годината сме по лагери и правим изключително висок обем.. В момента извън тренировките се занимавам с гладината си и с неща за който до сега не съм имала време. Два пъти в месеца пътувам до София. Устроила съм си мини лагер тук в Пловдив, за да съм по-близо до гребната база. Лошото е, че в момента тренирам сама. Имаме позволение само по трима състезатели от националния отбор да гребем на канала и то в различно време, без треньори. Ситуацията е много тежка, много трудна", завърши Станилия Стаменова.
Левски е домакин на Сабах в първа среща от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Мачът на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата е от 21.00 часа и ще го предаваме по програма "Хоризонт" на БНР. „Сините“ започнаха силно сезона както на домашната сцена, така и в Европа. В Първа лига възпитаниците на Хулио Веласкес са лидери в..
Арда гостува на Кауно Жалгирис в първи двубой от трети предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата в Литва е тази вечер от 19 часа. Възпитаниците на Александър Тунчев влязоха в историята с първия си отстранен съперник в Европа, като в предишния кръг елиминираха ХИК Хелзинки след драма с дузпи във финландската столица. „Апетитът идва с..
Резултатите в първите срещи срещи от третия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол: Лудогорец - Ференцварош 0:0 Кайрат - Слован Братилава 1:0 Залцбург - Брюж 0:1 Лех Познан - Цървена звезда 1:3 Ница - Бенфика 0:2 Фейенорд - Фенербахче 2:1 Трети предварителен кръг в Лига Европа, първи срещи: РФС - Купс 1:2 Риека -..
Националният отбор на България по баскетбол за мъже допусна поражение от Австрия със 76:88 (14:24, 14:24, 25:28, 23:12) като гост в Швехат в първия си мач от група F в предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година. За австрийците успехът бе първи от двата им изиграни двубоя, като в първата среща отстъпиха при гостуването..
Лудогорец и Ференцварош завършиха 0:0 в първата среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Реваншът е следващата седмица във вторник (12 август) на стадион "Групама Арена" в Будапеща. Ференцварош започна силно срещата, но не създаде нищо интересно пред вратата пазена от Хендрик Бонман. В 15-ата минута Кайо Видал центрира в наказателното..
Атакуващият футболист на Локомотив (София) Спас Делев преподписа с клуба до 2027 година. Делев дойде в тима през зимата и записа 21 мача, в които се отчете с 9 попадения и 9 асистенции. Той изигра ключова роля за спасяването на Локомотив и бързо се превърна в любимец на „червено-черната“ общност. „Много съм щастлив тук и наистина се чувствам като у..
Американската ски легенда Линдзи Вон, която се върна на пистите след петгодишно прекъсване, ще работи с норвежеца Аксел Лунд Свиндал като треньор в олимпийската година, обяви самата тя, цитирана от АФП. "Да интегрирам Аксел в моя екип за този сезон изглежда като естествен етап и невероятно вълнуващ. Ние сме споделяли толкова истории в планината,..
Минималната работна заплата за 2026 г. трябва да бъде определена по сега действащия механизъм в Кодекса на труда и ще бъде 50 процента от средната..
Световното първенство по драконови лодки, което трябваше да се проведе в Русе от 18 до 21 септември , в понеделник беше отменено . Тази новина се..
БСП е изцяло на колене и каквото кажат Делян Пеевски и Бойко Борисов, това правят! С тази констатация започна интервюто си пред БНР Георги Кадиев,..