Или твоят приятел, твоят син!
„Хората са хора и всеки има право на достойнство“ – Николай Йорданов
„Не казвай на мама“ разказва 10 различни истории на момичета и момчета, които живеят в осем различни държави, разкрива 10 съдби на хомосексуалисти, които се борят със себе си, вечните предразсъдъци, ксенофобията, борят се с бича на времето и обществото.
Авторът Николай Йорданов е роден във Варна. Работи като креативен продуцент и главен редактор в едни от най-мащабните и популярни телевизионни формати, а отскоро е преподавател в НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ по „Драматургия за риалити формати“, а също и асистент в катедра „Драматургия“.
„Имах лошия късмет да предвидя премиера в деня, преди който обявиха извънредното положение и всъщност танцовият спектакъл, който подготвихме, адаптирахме във филмов спектакъл, за него вече има трейлър в ютюб и всеки може да го види. Ще бъде премиера разговор с журналиста Георги Тошев. Ще излъчим и някои от нещата, които заснехме, защото това е мултимедиен порект, който надмогва литературните граници и се превръща в кино, както и в спектакъл. Освен това на 8 май ще осъществим и жив чат и ще направим премиера на филма. https://www.youtube.com/watch?v=7XTLRBUx0jc
В момента се подготвя и аудиокнигата „Не казвай на Мама“. Историите на различните персонажи от Испания, САЩ, България, Уганда, Ирак и Иран ще бъдат разказани от Бойко Кръстанов, Прея, Антон Недев, Теодор Ненов, Ваня Щерева, Севар Иванов и Наталия Симеонова, но все още остава загадка кой ще бъде гласът на ученичката Нае-ил, която се оказва единствен оцелял след опит на семейството ѝ да избяга в Китай
„Тази история представя една култура, която е много далечна от нас. Това е един отвратителен хорър Дисниленд. Аз имам огромна слабост към тази държава, защото тя е много интересен пример за социален експеримент и това вече продължава 70-80 години, но за съжаление това е един много жесток експеримент“
Гледайте онлайн премиерата на книгата
https://www.facebook.com/events/254530595677774/
Заради ударната вълна от паднала наблизо ракета, която изпочупи стъкла на сградата на Операта в Тел Авив, премиерата на “Турандот“ от Пучини – последна за сезона, беше не в края на юни, а през юли. За най-нетърпеливите в едно от фоайетата се състоя концерт-лектория с избрани арии от творбата, изпълнени от студентите в специализирания клас на..
В осмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Разговор със сопрана Красимира Стоянова, диригента Павел Балев и продуцента Георги Еленков за звукозаписната работа по предстоящия моцартов албум на българската оперна прима със Симфоничния оркестър..
Ако сте ценители на съвременното изкуство, до 21 ноември в къщата музей "Вера Недкова" в София, която е филиал на Националната художествена галерия, можете да разгледате новата изложба "Метафора на паметта" на художничката Деница Тодорова. Тя е завършила живопис в Кралската академия за изящни изкуства в Антверпен. От 20 години..
От днес - 18.08, на големия екран тръгва документален филм за певицата Милена Славова. Лайтмотивът "И никой не пита защо" е избран за заглавие на лентата. Ние се познаваме повече от 30 години, разказа пред БНР режисьорът Марио Кръстев. "Тя наистина си задава много въпроси и се чуди защо другите не го правят. Милена е запазила чистотата си...
В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
" Самоубийството може да бъде израз на много неща , но като че ли на първо място бих могъл да кажа, че самоубойството е израз на екзистенциална..
"Фактът, че се приеха три от законопроектите с идеята да се намери общо решение за откриване на начин да се постигнат въпросните заплати, които се..
През 2020 г. протестът беше граждански, сега е политически ! Това мнение изказа пред БНР адвокат Николай Хаджигенов от "Ние идваме", част от т.нар...