От днес елитните ни състезатели могат да тренират в националните спортни бази при спазване на всички противоепидемични мерки.
Високопланинската база „Белмекен“ ще бъде на разположение на националните ни отбори по борба, бокс, плуване, джудо и карате, заедно с техните треньори и длъжностните лица към тимовете, а гребните бази в Кърджали и Пчелина ще приемат националите по кану-каяк и гребане. „Спортпалас” във Варна ще бъде използвана от индивидуалните състезателки по художествена гимнастика и отборите по вдигане на тежести, фехтовка, олимпийско таекуондо и бадминтон. В комплекс „Раковски” в София ще бъдат настанени състезатели по спортна гимнастика и момичетата от националния ансамбъл по художествена гимнастика.
„Най-важното е, че момичетата се чувстват перфектно, както физически, така и психически. Много ще се радвам да я има Олимпиадата догодина, защото ако тя не се проведе през 2021 отиваме към неприятен цикъл, който дори и по време на война не го е имало“, това сподели специално за БНР бившата лекоатлетка Цветелина Кирилова, която е кондиционният треньор на националния отбор по художествена гимнастика.
„Основните състави започват подготовка в зала. Разширените състави ще се подготвят навън. Индивидуалните състезателки ще са във Варна, ансамбъла ще е в София. Ще видим какво ще правим с резервите, защото те не са по-малко важни от основните състезателки, за мен те са едно цяло. За момента по-важно е да започнем работа – чисто централизирано, чисто гимнастическа работа, за да не загубят усет към уредите. Физически момичетата, пак казвам са в отлично състояние, защото след като отпуснаха мерките за индивидуалните спортове всички момичета бяха навън“, сподели още национална рекордьорка на 1000 метра в зала и полуфиналистка на 400 метра с препятствия на олимпийските игри в Пекин 2008 година и добави:
„В момента ние докарваме положението на точно на точката на пречупване. Ако кажат септември ще има европейско ние ще бъдем готови и то ще сме на най-високото ниво. В отбора има мотивация, има хъс, има желание, въпреки неяснотата по отношение на състезанията“, завърши Цветелина Кирилова.
Олимпийската вицешампионка по художествена гимнастика от Игрите в Париж Боряна Калейн ще бъде кандидатурата на България за член на Комисията на атлетите към Европейския олимпийски комитет. Номинацията на европейската шампионка за 2023 година е издигната от Изпълнителното бюро на Българския олимпийски комитет. Изборите ще се проведат по време на..
С шест мача тази вечер ще приключи първият кръг от основната фаза в Шампионска лига по футбол. В един от най-интригуващите сблъсъци Манчестър Сити приема Наполи на своя „Етихад“. Срещата е с начален час 22 българско време. Сити влиза с настроение в този първи двубой в новото издание на „турнира на богатите“, след като надви градския съперник..
Тази вечер предстои да се изиграе отложеният мач от петия кръг на Първата ни футболна лига между отборите на Арда и ЦСКА. Двубоят на стадион „Берое“ в Стара Загора стартира в 17:30 часа. Срещата няма да се играе в Кърджали заради ремонтните дейности на тревното покритие на „Арена Арда“. Символичните домакини, водени от бившия играч на ЦСКА Александър..
Байерн Мюнхен спечели с 3:1 срещу носителя на трофея от Световното клубно първенство Челси в мач от първия кръг на груповата фаза в Шампионската лига по футбол, а първенецът от миналия сезон Пари Сен Жермен надигра Аталанта с 4:0. Ливърпул пък спечели с 3:2 срещу Атлетико Мадрид в дебюта на рекордното попълнение за Англия - Александър Исак. Байерн..
Бившият български национал и трикратен футболист годината Ивелин Попов премина като свободен агент в Арда (Кърджали), съобщават от клуба. Бившият играч на Ботев (Пловдив), който бе освободен преди дни, е подписал договор до края на настоящия сезон. "Поредният силен трансфер, който осъществява ръководството на ПФК Арда, вече е факт. Трикратният носител..
Пловдив ще бъде домакин на световното първенство по кикбокс за кадети до 19 години през 2026, съобщава Българска конфедерация по кикбокс и муай тай (БККМТ). От организацията са получили потвърждение от Световната федерация по кикбокс да организират турнира в зала "Колодрума" между 21 и 30 август. Решението е взето на 14 септември в Йезоло (Италия)..
Президентът на Българската федерация по волейбол Любо Ганев коментира представянето на мъжкия национален отбор на световното първенство във Филипините, както и предстоящия осминафинал срещу Португалия в понеделник. Българите спечелиха и трите си мача досега и по този начин за седми път в своята история „лъвовете“ оглавиха предварителна група на..
"Честит празник на всички, които обичат София. Аз съм от хората, които много обичат София. Трябва да обичаме града си" . Така певицата Богдана..
Управлението на водите в България страда от дефицит на експертиза. Това заяви пред БНР кметът на град Троян и зам.-председател на Националното..
" Не очаквам правителството да падне, такива наченки няма – за всички това е ясно. Но всеки един вот е възможност да се покажат дефицитите на едно..