Отборите на Лайпциг и на Аусбург записаха победи в 27-мия кръг на Бундеслигата
Аугсбург победи с 3:0 Шалке като гост, а старши треньорът Хайко Херлих направи мечтан дебют начело на новия си отбор. Той пропусна загубата срещу Волфсбург в предния кръг.
Чудесно изпълнение от пряксвободен удар на Едуард Льовен (6') и голове на Ноа Саренрен Базе (76') и Серхио Кордова (90') прекратиха серията от шест мача без победа за намиращия се на 12-о място в класирането Аугсбург. Шалке, девети в Бундеслигата, пък е без успех в девет поредни кръга.
Аугсбург направи много важна крачка към спасението под ръководството на Херлих, който през миналата седмица наруши карантината и пропусна срещата с "вълците". Той обясни, че е пазарувал някои важни продукти, включително паста за зъби.
В следващия мач Майнц приема Лайпциг, който в този кръг надигра Майнц с 5:0. Тимо Вернер отбеляза хеттрик, а "биковете" си върнаха третото място в класирането. Те са с 54 точки, три по-малко от Борусия Дортмунд и седем зад лидера Байерн (Мюнхен).
Германският национал Вернер, който е силно свързван с трансфер в Ливърпул през това лято, откри резултата в 11-та минута, а Юсуф Поулсен отбеляза втория гол в 23-та. Марсел Забитцер заби третия точно преди почивката и серията продължи в 48-та минута отново чрез Вернер, който бе автор и на последното попадение. Нападателят прехвърли Флориан Мюлер в 75-та минута за 24-ия си гол през сезона и общо 91 във всички турнири за Лайпциг.
19 медала (4 златни, 5 средърни и 10 бронзови) спечелиха българските състезатели в първия ден на международния турнир по олимпийско таекуондо "България оупън" с ранг G1. Националките Ерика Карабелева и Дея Пеева завоюваха златните отличия. Представителките на клуб Ахил стъпиха на върха при девойките в категории 52 и 46 килограма. Карабелева се наложина..
"Много се радвам, че ще имам конкуренция. Така победата ми ще бъде по- сладка. Олимпийският комитет е отворен за всички. Всеки може да се кандидатира за президент", така председателят на Българският олимпийски комитет Стефка Костадинова коментира пред БНР кандидатурата на Весела Лечева за управленския пост на организацията. Общото събрание на БОК, което..
Берое победи с 3:0 Спартак 1918 Варна като гост след хеттрик на Леандро Годой, който вкара два гола през първата част и един през втората. С успеха си старозагорският тим излезе на петото място във временното класиране с 37 точки, с точка повече от Арда, но кърджалийският тим има и мач по-малко. Спартак 1918 Варна заема седмото място с 35 точки.
Първенство на България по футбол, срещи от 24-ти кръг във Втора лига: Фратрия (Варна) - Спартак Плевен - 0:2 (0:0) голмайстори: 0:1 Руси Чернаков 56, 0:2 Яни Пехливанов 63 Дунав Русе - Янтра 2019 - 0:0 Марек - Струмска слава (Радомир) - 1:1 (0:0) голмайстори: 1:0 1:0 Милен Иванов 47, 1:1 Борислав Николов 88 Етър ВТ -..
Дилян Попов е новият председател на Българска федерация по автомобилен спорт Попов заменя Румен Дунев, който декларира, че се оттегля от поста – намерение, което той обяви по време на работните срещи между БФАС и Автомобилна федерация на България, провели се в изминалите месеци, на които се търсеше съгласие за общи действия по рестартирането на..
Президентът на Българския олимпийски комитет Стефка Костадинова откри големия турнир по олимпийско таекуондо "България оупън". Надпреварите събраха в столичната зала "Асикс Арена" близо 1600 участници от 39 държави. "Щастлива съм да бъда отново сред вас и да поздравя лично многобройните състезатели и организаторите, които за три дни ще превърнат..
Отборът от Висшата лига Кристъл Палас победи тима от Чемпиъншип Милуол с 3:1 и се класира pа четвъртфиналите на ФА Къп. Победата на Палас бе помрачена от контузия на намиращия се във форма нападател Жан-Филип Матета. 27-годишният французин беше ударен по главата от вратаря на Милуол Лиъм Робъртс в началото на мача на Селхърст Парк и се нуждаеше от..
На 49-годишна възраст внезапно почина Янко Маринов - високо ценен пианист и органист, византолог, ерудит, научен изследовател и основател на консорта за..
Председателят на КЗП Мария Филипова е един обикновен лъжесвидетел. Това заяви пред БНР бизнесменът Васил Божков. Фалстарт на делото срещу Васил..
Откакто сме в Шенген, няма кой да контролира разрешителните за превоз. Ние нямаме контролен орган какви разрешителни се използват, от кого, кои..