„Беше сбъркана концепцията за начина, по който Националният оперативен щаб разговаря с нас." Това каза в предаването „Преди всички“ Десислава Бошнакова, ръководител на Департамент „Масови комуникации“ в Нов български университет.
„Всеизвестен факт е, че когато има криза, има и дефицит на вярна, адекватна и навременна информация. Имаше нужда от експерт по комуникации, който да структурира общуването на щаба с хората“, подчерта тя.
„Когато лекарят стане комуникатор, той има нужда от някого, който да го посъветва как да го прави по-добре…От гледна точка на комуникацията, мен много бързо ме загубиха като човек, който им вярва“, заяви преподавателят.
Журналистите бяха глас зад кадър – „по време на т.нар. сутрешни и нощни срещи Щабът говореше, а журналистът беше глас зад кадър, нямахме лице“, отчита като друга грешка Бошнакова.
„Това обезличаване на питащия, отношението на Щаба към питащите, независимо дали питат умни или глупави въпроси, от моя комуникационна гледна точка е недопустимо. Едно ехидно отношение към журналистите.
Не казвам, че на места човешки това не е била най-правилната реакция. Въпросът е, че когато си част от Национален оперативен щаб и отговаряш на журналисти, нямаш право на човешко ехидно отношение, а имаш нужда от професионално отношение“, коментира специалистът и добави, че „публичната личност няма право на емоции, крайни, в ефир".
Според Бошнакова е имало огромно преекспониране на брифингите, а говорителят се е появил едва в края на тези редовни пресконференции.
Тази фигура по думите й е трябвало да излезе от самото начало, а началникът на оперативния щаб да се появява само при по-важни, значими и очаквани новини.
„Дори най-върлите фенове, които са гледали всичките 129 брифинга, не могат много ясно да ви отговорят на много от въпросите. Наричаш нещо брифинг, което продължава час. Имаш извънредни брифинги, когато няма извънредна ситуация. Има извънредна ситуация, но няма нищо извънредно в извънредната ситуация за брифинг. Заплашваш хората със смърт за това, че застрашават живота на близките си – за мен това не е правилният начин да комуникираш“, отбеляза Десислава Бошнакова.
Цялото интервю е в звуковия файл.
В Международния ден на хората с увреждания деца и младежи от дневния център "Здраве" в Банско ще зарадват възрастни хора с увреждания, като им подарят консервирани продукти, изработени от самите тях. В продължение на няколко години родителите, обединени в сдружение "Избор" и екипът на центъра, предоставящ различни социални услуги, полагат..
От моловете увериха, че са удвоили охраната си . Това каза пред БНР Николета Атанасова, председател на Българската камара за охрана и сигурност, след проведената среща в Комисията по обществен ред и сигурност в СОС между охранителните фирми и мениджърите на търговските центрове в София. "Търговските центрове увериха, че още преди последните..
"Косъм" по екрана или фалшив QR код за измами при покупки или плащания - това може да се случи в набиращите скорост онлайн пазарувания преди празниците. Марио Радуков е от компания, чиято цел е да обучава служители на фирми да реагират адекватно при опит за онлайн измами и кибератаки. Пред БНР той разказа за нововъведенията на "предприемачите..
Мила Томова - Прусийска е добре познат педагог в Плевен, специализирала е в емблематични детски градини у нас и в Европа, в които се работи по метода Монтесори. Учила е в няколко европейски държави, след което създава в родния си град двуезиковата школа Къща на децата "Мила Монтесори". Често младите родители я търсят за..
Необходима е спешна реформа в районите за планиране в България . Сегашното райониране очертава все по-големи икономически дисбаланси в тях по отношение на безвъзмездната помощ от ЕС в изпълнение на кохезионната политика (на сближаване и преодоляване на икономическите дисбаланси). Проблемът е огромен в Югозападния район за планиране, в който е и..
"Недоверието в институциите е повсеместно. Това е пагубно за една държава", заяви пред БНР бившият министър на земеделието Кирил Вътев относно проблема с чумата по овцете и последвалите протести на фермери. "Всяка страна в ЕС има референтна лаборатория. Всички тези национални референтни лаборатории имат ежегоден крос тест, който е сравнение..
Не може да имаме никакви съмнения в лабораторията, в която са отнесени пробите на стадата от Велинград. Това заяви пред БНР п роф. Христо Даскалов,..
Определени производства се ориентират към по-евтини дестинации заради новите нива на заплащане у нас - вече не сме заден двор на Европа с ниски..
Фондация Глобални библиотеки България съвместно с фондация BCause организират дарения от книги, с които ще се попълнят библиотеките в малките..