„Беше сбъркана концепцията за начина, по който Националният оперативен щаб разговаря с нас." Това каза в предаването „Преди всички“ Десислава Бошнакова, ръководител на Департамент „Масови комуникации“ в Нов български университет.
„Всеизвестен факт е, че когато има криза, има и дефицит на вярна, адекватна и навременна информация. Имаше нужда от експерт по комуникации, който да структурира общуването на щаба с хората“, подчерта тя.
„Когато лекарят стане комуникатор, той има нужда от някого, който да го посъветва как да го прави по-добре…От гледна точка на комуникацията, мен много бързо ме загубиха като човек, който им вярва“, заяви преподавателят.
Журналистите бяха глас зад кадър – „по време на т.нар. сутрешни и нощни срещи Щабът говореше, а журналистът беше глас зад кадър, нямахме лице“, отчита като друга грешка Бошнакова.
„Това обезличаване на питащия, отношението на Щаба към питащите, независимо дали питат умни или глупави въпроси, от моя комуникационна гледна точка е недопустимо. Едно ехидно отношение към журналистите.
Не казвам, че на места човешки това не е била най-правилната реакция. Въпросът е, че когато си част от Национален оперативен щаб и отговаряш на журналисти, нямаш право на човешко ехидно отношение, а имаш нужда от професионално отношение“, коментира специалистът и добави, че „публичната личност няма право на емоции, крайни, в ефир".
Според Бошнакова е имало огромно преекспониране на брифингите, а говорителят се е появил едва в края на тези редовни пресконференции.
Тази фигура по думите й е трябвало да излезе от самото начало, а началникът на оперативния щаб да се появява само при по-важни, значими и очаквани новини.
„Дори най-върлите фенове, които са гледали всичките 129 брифинга, не могат много ясно да ви отговорят на много от въпросите. Наричаш нещо брифинг, което продължава час. Имаш извънредни брифинги, когато няма извънредна ситуация. Има извънредна ситуация, но няма нищо извънредно в извънредната ситуация за брифинг. Заплашваш хората със смърт за това, че застрашават живота на близките си – за мен това не е правилният начин да комуникираш“, отбеляза Десислава Бошнакова.
Цялото интервю е в звуковия файл.
Асоциацията на индустриалния капитал в България и Висшето транспортно училище "Тодор Каблешков" подписаха споразумение за сътрудничество по програмата "Път към успех", с което обединяват усилията и капацитета си за подготовка на квалифицирани кадри и осигуряване на заетост за хора от уязвими групи на пазара на труда. По думите на..
Милиони деца по света продължават да страдат от недохранване. Това сочи доклад по темата на УНИЦЕФ, Световната здравна организация и Световната банка, публикуван тази седмица. Над 150 милиона деца по света под 5-годишна възраст имат проблеми със спиране на растежа заради недохранване, сочат данните в доклада, който обхваща периода от 2000 до 2024 г...
„Комисията за противодействие на корупцията е обвързана с получаването на средствата по Плана за възстановяване от Европейската комисия. Този план, както и законодателната програма, която сме обещали, са одобрени и не подлежат на ревизия, което ще рече, че откажем ли се като държава от Комисията за противодействието на корупцията (КПК), няма да сме..
Цифровото евро няма да отнема права на европейските граждани, а ще им предостави по-голям избор. Това заяви за БНР Алесандро Джованини , съветник на директора за цифровото евро към Европейската централна банка . Още за проекта за цифровото евро и каква е истината за редица фалшиви твърдения, които се разпространяват за него в социалните мрежи,..
"Дали е поколенческо? По-скоро е възрастово – в момента ги наричаме локали, но назад в годините винаги е имало подобни групи деца, тийнейджъри. Едно дете живее в общност , не живее изолирано само с майка си и баща си. То попива от цялата среда и не можем да се похвалим със спокойна, мотивираща и креативна среда ." Това мнение изразява пред..
Няма таксиметров автомобил, който да може да издаде касов бон в двете валути – в лева и евро. За това предупреди в интервю за БНР Красимир Цветков, председател на Националния таксиметров синдикат. Той обясни, че апаратите им са с отдавна изтекли сертификати и няма подзаконова нормативна уредба , която да разписва тяхната..
Вътреболнична инфекция с бактерията клебсиела пневмония отнема живота на 39-годишен мъж. Това се случва след бъбречна трансплантация в университетската болница "Александровска". За случая стана ясно от жалба на майката на Петър Стоянов – Симона Стоянова – до здравния министър. В нея се твърди, че ИА "Медицински надзор" умишлено..
Убеден съм, че има обществена потребност за отделянето на горския сектор в самостоятелно ведомство с неговите отговорности. България все още е за..