Наставникът на ЦСКА-София Милош Крушчич сподели, че неговите футболисти сами са си виновни за трудната победа с 1:0 при гостуването на последния в класирането в Първа лига Витоша (Бистрица) в мач от 25-ия кръг.
"Сами се вкарахме в тази ситуация. Имахме голямо превъзходство, положения, случи се и този пропуск от дузпата. След това се получи малко повече нервност, съперникът пък доби самочувствие. През второто полувреме също имахме възможности. Все пак показахме търпение и смятам, че спечелихме заслужено. Най-важното е, че спечелихме трите точки. Трябваше да вкараме общо първото полувреме и щеше да ни бъде много по-лесно. Очаквахме такъв мач. Всичко зависеше от нас. Сами се вкарахме в това положение, че да треперим до края. Но това е футболът.
Вижда се, че при Соу има голямо желание, тренира добре, бори се, но проблемът е повече психологически. Чувства натиск, че не вкарва. Трябва да му помогнем да преодолее този труден период. Не сме мислили за мача за купата с Ботев. Всеки даде максимума. Играем мач за мач", завърши Крушчич.
Арда (Кърджали) спечели с 1:0 като гост срещу 10 футболисти на Кауно Жалгирис в първи мач от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите. Това е първи успех на чужд терен в историята на българския отбор в евротурнирите. Възпитаниците на Александър Тунчев остават фаворити преди реванша в Кърджали след седмица. Още във втората..
Аржентинският нападател Леандро Годой вече е футболист на ЦСКА. Днес той премина успешно медицинските прегледи и подписа договор с 31-кратните шампиони. Годой идва при "червените" от Берое (Стара Загора), където се утвърди като един от най-добрите нападатели в българското първенство през последните 2 години. Той си спечели..
Манчестър Юнайтед договори трансфера на Бенямин Шешко от РБ Лайпциг, съобщава италианският журналист Фабрицио Романо в четвъртък. Двата клуба са уточнили преминаването на 22-годишният нападател, който ще подпише договор с "червените дяволи", до края на сезон 2029-2030. 20-кратните шампиони на Англия подобриха офертата си и ще платят 76.5..
Левски е домакин на Сабах в първа среща от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Мачът на стадион „Георги Аспарухов“ в столицата е от 21.00 часа и ще го предаваме по програма "Хоризонт" на БНР. „Сините“ започнаха силно сезона както на домашната сцена, така и в Европа. В Първа лига възпитаниците на Хулио Веласкес са лидери в..
Арда гостува на Кауно Жалгирис в първи двубой от трети предварителен кръг на турнира Лига на конференциите. Срещата в Литва е тази вечер от 19 часа. Възпитаниците на Александър Тунчев влязоха в историята с първия си отстранен съперник в Европа, като в предишния кръг елиминираха ХИК Хелзинки след драма с дузпи във финландската столица. „Апетитът идва с..
Резултатите в първите срещи срещи от третия предварителен кръг на Шампионската лига по футбол: Лудогорец - Ференцварош 0:0 Кайрат - Слован Братилава 1:0 Залцбург - Брюж 0:1 Лех Познан - Цървена звезда 1:3 Ница - Бенфика 0:2 Фейенорд - Фенербахче 2:1 Трети предварителен кръг в Лига Европа, първи срещи: РФС - Купс 1:2 Риека -..
Националният отбор на България по баскетбол за мъже допусна поражение от Австрия със 76:88 (14:24, 14:24, 25:28, 23:12) като гост в Швехат в първия си мач от група F в предварителните квалификации за Световното първенство в Катар през 2027 година. За австрийците успехът бе първи от двата им изиграни двубоя, като в първата среща отстъпиха при гостуването..
Падане заради интоксикация е най-вероятната причина за смъртта на 39-годишния бивш треньор по тенис, чието тяло беше намерено до един от входовете на..
Какво знаят столичани за Амфитеатъра на Сердика може да чуете в анкетата на Виолета Борисова.
"От край време водите в България , откакто е създадена и известна, не са текли с едно и също водно количество ". Това каза пред БНР Асен Личев ,..