Държавата е придобила дял в Първа инвестиционна банка чрез Българската банка за развитие, обяви депутатът от левицата Румен Гечев. По думите му решението за изкупуването на дял от търговската банка е свързано със зависимостите на правителството и няма нищо общо с аргумента, че това е последната стъпка, която трябва да направим по пътя към членство във валутния механизъм, предхождащ еврозоната:
„Това е въпросният човек, който върти на малкия си пръст не само ДПС, но и цялото правителство. Това е абсолютен скандал. Това е 6% - някъде към 130 млн. мисля, че са дадени. И то какво излиза, че ще решаваме проблемите на олигарси, Банката за развитие ще отива да решава проблемите на частни банки. Откъде-накъде?! Наглеци!“.
Гечев е срещу предложението на депутати от ГЕРБ Комисията по хазарта да бъде трансформирана в Държавна агенция.
По думите му няма такава практика никъде в Европа. Принципал на регулаторния орган в различите страни са или финансовото министерство, или министерството на вътрешните работи, каза още Гечев.
„Така че този панически модел, български, едва ли не премиерът да се занимава с ротативки, с блекджек, с казино противоречи на здравия разум“, изтъкна той.
Менда Стоянова от ГЕРБ отговори, че изказването на Румен Гечев е изцяло политическо. По думите ѝ с предложението на нейната парламентарна група ще има ясна отговорност.
След закриването на частните лотарии има бум на игрални зали, което е притеснителен феномен, каза още Стоянова:
„Над 1000 са обектите в цялата страна и ако погледнете тяхното разположение, ще ви направи впечатление, че се намират в такива населени места, за които вие дори не сте чували. И за мен е много странно как там се намират достатъчно клиенти, за да се издържа тази зала. В този смисъл аз смятам, че в тази посока трябва да се направи нещо“.
Законопроектът на ГЕРБ бе одобрен от ресорната комисия, а този на Обединените патриоти, с които се предлага редуцирането на казината и игралните зали само до луксозни хотели и курортите, бе отхвърлен. Стоянова отказа да коментира увеличаването на капитала на частната банка, тъй като няма информация за него.
Държавата изкупува дял от Първа инвестиционна банка, за да изпълни последното условие за влизането ни във валутния механизъм ERM II, потвърдиха пред „Хоризонт“ от Министерството на икономиката. Оттам уточниха, че единственият мотив за държавната..
Гражданите, които възнамеряват да пътуват до или в рамките на Гръцката република, да вземат предвид общонационалната стачка на 28 февруари, препоръчва Министерството на външните работи (МВнР) на своята интернет страница. Особено внимание се обръща на..
Най-малките пациенти в област Добрич от днес вече имат напълно обновено Отделение по педиатрия в Многопрофилната болница за активно лечение в Добрич . Мястото, където децата ще бъдат лекувани, предлага модерна, уютна и максимално близка до..
"Израел е разярен от чудовищата на "Хамас". Това заяви премиерът Бенямин Нетаняху и обеща да елиминира палестинските екстремисти, след като ислямистката групоровка върна на Тел Авив четирима мъртви заложници. "Хамас" върна на Израел телата на..
Броят на гражданите, които не могат да използват вода за питейно-битови нужди поради риск за здравето им, се равнява на град с големината на Русе. Данните са подадени от 26 ВиК оператора към Министерството на здравеопазването. Информацията беше..
Пресконференцията на украинския президент Володимир Зеленски и американския пратеник в Киев Кийт Келог беше отменена на фона на нарастващо напрежение в отношенията между Зеленски и Доналд Тръмп. Американският държавен глава нарече украинския лидер..
Твърденията на американския президент, че украинците са нападнали Русия и че президентът им е диктатор, се възприемат в Украйна като истински шок, каза пред БНР Антон Грушецки, изпълнителен директор на Киевския международен институт по социология:..
Област Сливен ще кандидатства за финансиране на ремонтите на 3 военни паметника през тази година, реши областната комисия "Военни паметници". Подлежащите на ремонтно-възстановителни дейности войнишки паметници са в общините Сливен и Нова Загора...
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..