Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Везенков не знае къде ще играе следващия сезон

Александър Везенков
Снимка: Olympiacos BC

Националът Александър Везенков все още не решил къде ще продължи кариерата си. Договорът му с Олимпиакос изтече, а от гръцкия гранд изразиха желание да го задържат в състава си. Независимо къде ще продължи, баскетболистът е уверен, че е готов играе на ниво срещу най-добрите състезатели в Европа. Везенков беше гост в предаването "Двоен дрибъл".

"В понеделник окончателно заминавам за Гърция, където ще остана близо месец. Засега няма нищо конкретно. Ще говоря с треньора и с ръководството. Там ми е много добре, в отбора има ядро от опитни играчи, които ме карат да чувствам все едно съм у дома. Ще говоря и с агента ми и ще видим офертите. В Атина ми е добре. Конкретни оферти няма на този етап. Не сме говорили с агента толкова подробно. В Атина ще се видим и се надявам в края на месеца и началото на следващия вече да имаме някаква яснота", каза Везенков.

Баскетболистът призна, че нивото на българското първенство в много ниско.

"Според мен българското първенство е на много ниско ниво. Няма какво да се лъжем. Нас ни няма на картата, не ни знаят първенството, без да искам да обиждам никого. Вече не идват качествени чужденци, както преди. Отборите не могат да пробият в средни европейски турнири. Чувам, че трябва да се намалят чужденците, но това не е правилно. Нашите български баскетболисти играха най-силния си баскетбол, когато отборите ни бяха най-силни. Не може българските играчи да са без конкуренция, без един американец, който да те мачка и да се опитваш да го надминеш. Без тази конкуренция няма как. Виждаме и в националния отбор", каза Везенков.

"В българския баскетбол вече трябва да оставим тази злоба - кой е по-голям, кой е по-хубав, кой управлява и кой не. Вече нещата не са добре. Нещата са на дъното и трябва да се обединим, да има разбиране и вече да спре това Левски, Балкан, Берое, този, онзи, да сме като едно семейство и да вървим напред. Знам, че ще е по-трудно и има лични интереси, но да са колкото може по-малко. Вече става 2021 г. почти, а всяка година българският баскетбол е по-надолу и по-надолу", добави баскетболистът.

Той коментира и българският национален отбор.

"През последните четири години работата на г-н Минчев да сплоти този отбор, макар че не дойдоха някакви големи успехи, големи победи, това извън терена и всеки да се раздава за другия, беше изключително. Ние бяхме като едно семейство. Под ръководството на Росен Барчовски не съм играл още, но отборът се представи добре в първите мачове. Винаги имаме шансове. Ако победим другите отбори вкъщи, мисля, че ще е достатъчно", каза Везенков.

"През тези пет години минах през много етапи. Всичко това беше опит и нещо, което трябваше да науча. Мисля, че след последните три месеца вече се чувствам готов да поема отговорност, да се стабилизирам на това ниво и да се подобрявам с всеки ден. Мисля, че доказах какво мога, разбира се трябва да ставаш все по-добър, но вече се чувствам уверен в себе си, че мога да играя срещу най-добрите в Европа. Чувствам, че съм направил нещо в кариерата ми, но не това, което ме удовлетворява. Имам още 7-8 години, в които искам да постигна повече. Това е един от проблемите в българския баскетбол, че хората се задоволяват с малко. Научил съм се да съм максималист, да видя къде са пределите на силите ми и ако го достигна, да съм радостен", добави националът.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Наполи взе защитник от Болоня

Шампионът на Италия Наполи обяви трансфера на защитника на Болоня Сам Бекема. Детайли за привличането на 26-годишния играч не бяха разкрити, но според информации в италианските медии договорът е за пет години с 3 милиона евро годишна заплата, а неаполитанците ще платят 30 милиона евро за играча плюс бонуси. Бекема игра за Болоня от лятото..

публикувано на 21.07.25 в 08:11

Рома привлече полузащитник от Ланс

Полузащитникът на Ланс Нийл Ел Айнауи подписа договор с Рома, съобщава официалният уебсайт на клуба. Споразумението с 24-годишния мароканец е до лятото на 2030 г. Transfermarkt оценява сделката на 23,5 милиона евро. През сезон 2024/25 Ел Айнауи изигра 26 мача, в които отбеляза 8 гола и направи една асистенция. В Рома Айнауи ще носи фланелка с..

публикувано на 21.07.25 в 08:09

Треньорът на Левски: Доволен съм от всички, поеха отговорност

Треньорът Хулио Веласкес е доволен, че Левски оправдава очакванията на привържениците и в европейските клубни турнири, и в българското първенство по футбол. "Сините" отстраниха Апоел (Беер Шева) в Лига Европа, а снощи разгромиха Монтана. "Добре започнахме в мачовете от европейските турнири и първенството. Радвам се, че зарадвахме..

публикувано на 21.07.25 в 06:03
Левски вкара пет гола на Монтана

Левски разгроми Монтана на "Герена"

Отборът на Левски разгроми с 5:0 гостуващият му Монтана в среща от първия кръг на футболното ни първенство. За "сините" това бе репетиция за предстоящото домакинство срещу португалския Брага във втория кръг на Лига Европа в четвъртък. Левски бе категоричен фаворит за победата на "Георги Аспарухов" и оправда очакванията на феновете си още на..

публикувано на 20.07.25 в 23:25
Славия и Ботев (Вр) завършиха 2:2

Славия и Ботев (Вр) не се победиха

Отборите на Славия и Ботев (Враца) завършиха 2:2 в мач от първия кръг във футболното първенство. "Белите" наваксаха изоставане от два гола и преди почивката изпуснаха дузпа, изпълнена от Иван Минчев. Двата отбора завършиха в намален състав заради червени картони на Леви Нтумба и Мартин Петков. Гостите поведоха в 13-ата минута, когато..

публикувано на 20.07.25 в 21:22
Волейболистите ни загубиха от Иран

Волейболистите ни приключиха със загуба в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол за мъже загуби с 0:3 (17:25, 17:25, 16:25) срещу Иран в последния си мач от Лигата на нациите в Гданск. Воденият от треньора Джанлоренцо Бленджини състав имаше шансове да участва на финалите в състезанието след поражението на Украйна срещу Канада с 1:3 и на поражението на Куба с 2:3 срещу Китай. След..

публикувано на 20.07.25 в 19:35
Пламен Камбуров триумфира в Шумен

Пламен Камбуров стана първи в Шумен

Пламен Камбуров от Автомобилен спортен клуб (АСК) "Премиум Рейсинг Тийм-911тийм" спечели автомобилното състезание по планинско изкачване "Шумен", първи кръг от държавния шампионат. Той записа общо време 5:26.57 минути в трите състезателни манша с автомобил "Шкода Фабия". Ивайло Игнатов от същия спортен клуб със "Субару Импреза" е втори, с..

публикувано на 20.07.25 в 18:42