"Гласът Страдивариус" Красимира Стоянова откри фестивала в Пловдив на 16 юни с рецитал под акомпанимента на пианистката Боряна Ламбрева. Двете изпълниха песни от Пучини, Чайковски и Рахманинов, а в края на концерта примата представи и младия баритон Йосиф Славов - третокурсник в Националната музиклна академия "Проф. Панчо Владигеров" в София, в класа на проф. Нико Исаков, който е бил участник в нейния майсторски клас през есента на 2019 година - пореден щедър жест на голямата ни певица към млад талант, за когото кариерата едва сега започва.
"Всяко докосване до изкуството на Красимира Стоянова носи преживяване на извънредност, на истинско музикално вълшебство. Прекрасен глас и невероятна култура на музициране, съчетани с тънка чувствителност - всичко това е запазената марка Красимира Стоянова. Но всеки път тя е изненадваща, спонтанна, емоционална в артистичността си и наистина покоряващо удивителна в себевграждането си в музиката", сподели минути след концерта в ефира на програма "Хоризонт" Янина Богданова - специален пратеник на БНР в Пловдив.
Самата Красимира Стоянова разкри за предаването "Алегро виваче", че усещането да планира следващите си концерти след този дълъг и неочакван застой, е като пробуждане, като "пролет в душата". "За нас, артистите, това е толкова важно, защото ние го правим не само да се препитаваме, а преди всичко за духа, за публиката", добави тя.
Чуйте в звуковите файлове репортажа на Янина Богданова и интервюто с оперната прима Красимира Стоянова по повод откриването на фестивала "Дни на музиката в Балабановата къща" в Пловдив. В тях можете да чуете и документални записи от събитието.
Красимира Стоянова е един от най-високо ценените български артисти по световните оперни сцени. Въпреки че от години живее във Виена, в момента е избрала да прекарва дните на принудителна изолация заради пандемията от Covid-19 на родна земя - в..
Навършиха се 115 г. от рождението на проф. Владимир Аврамов - голямо име в българската музикална история: цигулар, дългогодишен ръководител на прочутия струнен квартет „Аврамов“, носещ неговото име, изкючителен педагог, създал и възпитал поколения..
На 15 декември от 19:00 часа в зала "Люмиер" на НДК Българската хорова капела "Георги Робев" ще представи музикалния спектакъл "Чудото на Витлеем". Една вълшебна коледна история с щастлив край. Така описва сюжета диригентката Нели Трошева - гост в..
На 14 декември в София предстои ценно събитие за почитателите на музиката от Йохан Себастиан Бах. В зала "България" от 19.00 ч. ще прозвучат три от кантатите, включени в неговата мащабна "Коледна оратория". Изпълнението ще бъде на Колегиум Музикум..
В навечерието на Рождество Христово Детският хор на БНР ни кани на околосветско пътешествие с песен. Музиката ще ни пренесе от снежните пъртини на Лапландия чак до знойна Африка. Концертът, озаглавен "Свята нощ", ще бъде с клавирен съпровод на Сиана..
На 10 декември в Кюстендил почитателите на коледната музика имаха среща с трима любимци – цигуларката Зорница Иларионова, певицата Гергана Николаева и пианиста Георги Черкин. Коледната си програма те ще представят и в Софийската градска художествена..
В осмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Софийската национална опера чества 90-годишнината на световноизвестната българска оперна певица Александрина..
Германската група за електронна, прогресив музика Tangerine Dream е проект, който съществува вече 57 години. Имат безброй албуми и саундтраци зад гърба си и продължават да издават нова музика. Най- новият наречен "Raum" е 86-ти в дискографията им и беше..
Компанията за добив и преработка на медна руда "Асарел - Медет" в Панагюрище спря производството си тази сутрин в знак на протест срещу предложението..
Със сигурност има подобрение от въвеждането на малкия ринг в София, нискоемисионната зона за стари автомобил, но това е незначително за..
Моментът за искането на имунитета на Кирил Петков не е избран случайно . В това е сигурен политологът доц. Даниел Смилов. "Явно моментът е..