Върховният съд на американския щат Оклахома отхвърли искане за въвеждане на правила срещу разпространението на Covid-19 при провеждането на митинг на президента Доналд Тръмп днес.
В съдебния иск се настояваше всеки присъстващ в залата да носи маска и да спазва социална дистанция.
Десетки хиляди се очаква да присъстват на първата предизборна проява на Тръмп, след като пандемията удари Съединените щати, като отне живота на най-малко 117 хиляди.
Оклахома е една от горещите точки с покачване броя на заразените и се стигна до критики, но това не попречи на симпатизанти на Тръмп да започнат да се редят на опашка по-рано тази седмица.
Решението на президента среща противници и заради избора на дата и място, тъй като събитието е по време на уикенда на отбелязване на освобождаване на всички афроамериканци, държани като роби.
Тълса, където ще бъде митингът, е градът, който е бил сцена на едно от най-жестоките нападения срещу афроамериканци и предизборното гостуване е в момент, в който страната се провеждат исторически по мащаба си демонстрации за расова справедливост след смъртта на Джордж Флойд.
Съмишленици на президента казват, че избора на това място показва готовност на Белия дом да участва в разговори за постигане на консенсус по тези наболели теми.
Опасенията за възникване на случаи на насилие доведоха до въвеждане на комендантски час, който обаче бе отменен.
И наемите на жилища вървят към двойно увеличение, прогнозира Александър Александров, председател на УС на Асоциацията на кредитните посредници в България, в интервю пред БНР. "В момента има разлика и дисбаланс между наеми и цена на квадратен метър жилищна площ. Ако търсим възвръщаемост на една инвестиция и купите имот с кредит, периодът би..
Абсурдно е в България 46% от всичко, което се произвежда за годината, политиците да го изхарчват, няма как да имаш икономически растеж. Сингапур не минава 30% . Това каза пред БНР икономистът и лидер на "България може" Кузман Илиев. В предаването "12+3" той коментира препоръките на МВФ за вдигане на данъци, осигуровки и падане на тавана..
Крайно време е държавата да вземе решение и да се пристъпи към ваксинация на животните против заразата от шарка. Това заяви пред БНР Симеон Караколев, съпредседател на Национална овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА). Той се надява днес министърът на земеделието да предложи на вицепремиера започване на ваксинацията: " Резултатът вече..
Биомаркерната диагностика при онкологични заболявания да бъде включена в пакета дейности, заплащани от Здравната каса - това се предлага в проект за промени, публикуван за обществено обсъждане. Предлага се и въвеждане на изследване, наречено геномно секвениране или разчитане на гените на пациенти с новооткрити ракови заболявания. Проектът..
Близо 40% от родителите в България вярват, че шамарът възпитава и все още използват телесното наказание под една или друга форма. Всяко шесто от 10 деца на възраст между 2 и 14 години редовно е било подлагано на телесни наказания от страна на хората, които се грижат за него. Тези данни изнесе наскоро омбудсманът Велислава Делчева по..
Дигиталните здравни карти на учениците и децата в детските градини се оказват препъникамък. Голяма част от медицинските сестри в училищата нямат компютърни умения. Много от тях нямат дори електронна поща . Върви процес по издаване на електронни подписи на медицинските лица , за да имат достъп до системата. "Тук е само за пенсионери...
Патриотизмът не е само в датите, празниците и символите, които експлоатираме . Патриотизмът е в това да имаме съзидателно гражданско общество. Патриотизмът и родолюбието ги носи всеки от нас . Това мнение изрази пред БНР д-р Денислава Ангелова, председател на Сдружение "Младежки гвардейски отряди". Голяма част от отрядите са в..
Абсурдно е в България 46% от всичко, което се произвежда за годината, политиците да го изхарчват, няма как да имаш икономически растеж. Сингапур не..
" Казусът с "Топлофикация София" се превръща в поредните глупости, които господин Пеевски е казал и е много хубаво, когато човек говори нещо, все пак..
Държавата не прави нищо по темата за използването на изкуствения интелект (ИИ) , а трябва да има координирана политика по отношение на тази..