Изключително тежък и труден за прогнозиране летен сезон очакват от курортния комплекс „Албена“. В момента работят едва 6 хотела, а настанените гости са 1800 – българи и румънци.
Очакваното намаление на приходите за акционерното дружество е от около 75% спрямо миналата година. Финансовото му състояние в момента е стабилно, но надеждите са летният сезон на 2021 година да е по-добър.
По думите на директора на курортния комплекс „Албена“ Красимир Станев целта на тазгодишния летен сезон е финансовото оцеляване.
Очакванията са да се реализират около 500 000 нощувки, което е една трета от броя им за миналата година. Всички предвидени инвестиции на този етап са спрени, допълни Станев.
"Много зависи от това как ще мине този сезон, а сезонът ще се разбере точно как е някъде около 1-5-10 август. Германските туроператори са готови да тръгнат за България. Ние все още сме в списъка на много надеждни държави".
Красимир Станев сподели още, че всички противоепидемични мерки в курорта са предприети, опасенията му идват от неглижираното отношение към тях от страна на първите туристи.
Негово Светейшество, Патриарх Даниил, ще бъде гост на Разлог. Той ще участва в тържествата по повод 113 години от освобождението на града от османско робство и ще благослови най- новата придобивка за децата в един от Спа комплексите в село Баня- "Клуб Детска Република". В съслужение с Неврокопския митрополит Серафим и свещеници от..
Пред общината в Елин Пелин недоволни жители на различни населени места в района ще се съберат от 10.30 часа, за да протестират срещу застрояването, лошото състояние на инфраструктурата и режима на водата. Те се безпокоят от планове за изграждане на Стрелбищен комплекс на мястото на гора, обясни за БНР Вяра Младенова, жител на село Богданлия:..
Любителски маратон под надслов "Да надбягаме деменцията" ще се проведе тази сутрин в столичния Южен парк. Инициативата е на гражданско сдружение "Алцхаймер България" и има за цел да насърчи активния живот като превенция срещу дементните състояния. По данни на Световната здравна организация около 18 милиона души по света страдат от болестта на..
В Пазарджик, под график ще бъдат раздадени предизборните книжа на представителите на избирателните секции, в които утре ще се проведат извънредните избори за нов ОбС. Под график ще бъдат транспортирани и машините за гласуване, като над 200 полицаи днес и утре ще следят за нормалното протичане на изборния процес. До извънредните избори..
С намаляващ брой донорски ситуации и извършени трансплантации, България се включва в отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи. Тази вечер фасадите на 40 обществени сгради у нас ще бъдат осветени в зелен цвят. За да популяризира донорството, през 2024-а година агенция "Медицински надзор" е похарчила..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че Съединените щати ще добавят допълнително мито от 100% върху целия китайски внос в отговор на новите мерки на Пекин за контрол върху износа от страната на редкоземни минерали. Доналд Тръмп заяви, че новите мита ще влязат в сила на 1 ноември, добавяйки, че американската администрация ще наложи и..
Граждански протест под мотото "Гласът на народа срещу насилието над деца" ще се проведе в Бургас и в още десетки градове, сред които София, Пловдив, Варна и Стара Загора. Организаторите са сдружение "Ние не мълчим". Поводът е сигналът за тормоз в детска градина в Каблешково. Протестът е обявен за 11 часа в центъра на Бургас. Планирано е и..
Гражданската мобилизация в София стресна политическите опоненти на кмета Васил Терзиев. Това каза пред БНР бившият министър на околната..
Във Великобритания вече има случаи министерството на вътрешните работи (Хоум офис) да отнема временен статут за пребиваване на чужденци. Потърпевши са..
Вярвам, че е възможно да има мир между палестинците и гражданите на Израел. Това заяви пред БНР Васил Димитров, наш сънародник, който беше сред..