Съветът по парична политика на турската централна банка обяви след свое заседание, че запазва лихвения процент в страната (едноседмичната т. нар. репо лихва) на ниво от 8,25%.
На последните си 9 заседания от лятото на миналата година насам банката намали лихвения процент с 15,75 на сто, като и по време на пика пандемията от Covid-19 банката предприе понижения с 2,5%.
Преди заседанието турските икономисти предвиждаха намаляване на лихвения процент с 0,25%, а чуждите икономисти - намаляване средно с 0,5%.
Известно е, че турският президент Реджеп Тайип Ердоган настоява за поддържане на ниски лихвени нива.
По-рано МВФ не коригира прогнозата си и предвижда свиване на турската икономика с 5 на сто на годишна база заради въздействието на пандемията от коронавируса.
Русия иска да започнат преговори по основни въпроси и след това да се види дали ще има примирие, а Украйна, ЕС и САЩ настояват първо за 30-дневно примирие, а след това преговорите . Коментара направи в предаването "Нещо повече" журналистът Чавдар Стефанов, бивш кореспондент на БНР в Москва. "Очакваме да видим дали президентът Володимир Зеленски..
Заместник-кметът по финансите на Столичната община Иван Василев коментира казуса с извозването на боклука и заявката на фирми, които отговарят за почистването на част от районите в София, че след 19 май може да спрат сметосъбирането, защото не са получи плащания за услугата през тази година. Сметосъбирането в осем столични района може да спре от 19..
Служителите на военния завод "Терем-Хан Крум"-Търговище ще получат заплатите си за месеците февруари и март. Сумата е преведена от "Терем Холдинг" и най-вероятно в рамките на днешния ден сумите ще бъдат изплатени на работниците на предприятието. Повече от месец служителите на Терем Търговище всеки ден излизат на протест на пътя..
Трима заместник-председатели на Комисията за финансов надзор, номинирани от наскоро избрания за ръководител на финансовия регулатор Васил Големански, бяха избрани от парламента с гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", "БСП - Обединена левица" и "Има такъв народ". За заместник-председател, който да ръководи управление "Надзорна инвестиционната..
След 20:00 ч. тази вечер ще стане ясно дали блокадата на градския транспорт в София ще продължи. Това съобщи кметът на София Васил Терзиев на брифинг в Столичната община след края на срещата със синдикатите, която продължи повече от три часа. Протестът в София: Автобуси, тролеи и трамваи - по гаражите, учениците – в клас По думите на кмета..
Кметът на София Васил Терзиев не трябва да позволява да му извиват ръцете протестиращите от градския транспорт, защото след това идват и другите отрасли - появи се информация за сметоизвозването . Това каза пред БНР проф. Милена Стефанова, политолог и университетски преподавател и подчерта, че кризи се предотвратяват, а не се създават и..
Нов младежки център в над 4 млн. лева беше открит в Кюстендил. Финансирането е по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ), и с национално съфинансиране от 533 хил. лева. Новият комплекс ще се ползва от учениците и младежите на възраст до 29 години. Създадена е подходяща инфраструктура за мултифункционален младежки център, който да..
Вчера кметът Васил Терзиев предложи бонуси, които могат да стигнат до желаната от протестиращите сума от 400 лева, но само за работещите в "Столичен..
"В момента средната работна заплата в радиото изостава с 45% от средната работна заплата за столицата, което е изключително унизително. Ние сме..
15 май е празникът на Плевен. Изборът на датата е свързан с Пролетния плевенски панаир, който според историците през 30-те години на 20-ти век е..