16 лица са задържани до момента в рамките на специализираната акция на полицията и прокуратурата в Гоце Делчев. Главният секретар на МВР Ивайло Иванов и Главният прокурор Иван Гешев пристигнаха на място, за да проверят хода на операцията.
Акцията е започнала около 4 часа сутринта в три населени места, като са проверени хора и жилища, обитавани от тях. 16 са задържаните до момента, които са се занимавали:
“Основното, с което се занимават е наркоразпростарнение, лихварство и търговия с акцизни стоки“.
В рамките на посещението си в Гоце Делчев Иванов и Гешев са провели среща и с общинското ръководство.
На нея кметът Владимир Москов е поискал по- засилено полицейско присъствие.
Според главния секретар на МВР е не по-малко важно хората и кметовете на населените места също да подават сигнали за престъпления и техните извършители:
“За нас е много важно да има много добра комуникация между жителите на това населено място, кметът като техен представител и човек, който те са избрали. И вече представителите на местното РПУ и прокуратурата. Не може да ме убеди някой, че в едно населено място, едно село, ако не говорим голям град не знаят самите жители кой с какво се занимава. Не може да ме убеди някой, че кметът не знае – работата на полицаите и прокурорите е следната: да изградят доверие в населението, за да може това население да вярва, че като им подадат сигнал, те ще си свършат работата, а нашата работа като ръководители е да следим нашите подчинени да си вършат работата“.
Цената на литър гориво ще скочи с 40 – 60 стотинки от 1 януари 2027 г. Това показват изчисленията за горивата у нас, като се спазват изискванията на Зелената сделка. Това съобщи председателят на Българската петролна и газова асоциация Светослав Бенчев в интервю пред БНР. "Това означава, че на 1 януари 2027 г. ние трябва да качим изкуствено..
В световната статистика Украйна не фигурира в момента с добив на редкоземни елементи , но има възможности тепърва да се разработят подобни находища , което зависи от съдържанието на полезния компонент в тези находища. Това каза пред БНР доц. Светослав Георгиев, д иректор на Геологическия институт при БАН, като уточни, че Украйна е богата на..
Отказът на правителството да внесе в НС законите по ПВУ, означава, че България ще загуби предвидените средства. Това заяви в кулоарите на парламента депутатът от "Демократична България" Ивайло Мирчев. Той обвини ГЕРБ, че в продължение на две години отказват да приемат заложеното в плана законодателство, въпреки настояването на ПП-ДБ:..
Призовавам за голяма комуникационна кампания на правителството и медиен дебат между поддръжници и противници на еврозоната, защото през последните години се чуват гласовете само на противниците и повечето неща, които казват, не са истина! Това каза пред БНР финансистът Николай Василев, бивш вицепремиер и министър на икономиката и..
Реакцията на ДПС на Доган не може да разклати управляващата коалиция. Това може да стане само при силно противоречие между двете водещи фигури в нея Делян Пеевски и Бойко Борисов. Това прогнозира комуникационният експерт от "БОЕЦ" Весислава Танчева в интервю пред БНР. "Или рязко увеличение на влиянието на третата индиректна фигура в..
Председателят на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски обвини ДПС-ДПС, че рекетират управляващите за постове срещу подкрепа за кабинета. "Безгласни деребеи. Те си избраха тази унизителна роля. Те дори не са патерици, някакви клечици или не знам какво са. Като бяха решили, че после ще изнудват брутално. Явно са се разочаровали, че рекетите не им се..
И през 2024 година продължава тенденцията за масово служебно разпределение на хората в частните пенсионни фондове – близо 100 000 души, сочат данните на Комисията за финансов надзор за миналата година. Това са 90% от общия брой новопостъпващи лица в най-масовите универсални фондове. Служебно разпределение се прави за всички, които не са си..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...