24 часа след обиска в имот в София, собственост на бизнесмена Илия Златанов, прокуратурата съобщи, че при проведените претърсвания и изземвания с разрешение на съдия от Специализирания наказателен съд, са били намерени и иззети голям брой монети от жълт метал, документи и фактури.
От спецобвинението уточняват, че Златанов е управител на фирмата за производство на асансьори „Изамет“.
В разследване на „Антикорупционния фонд“ преди дни Златанов разказа, че бизнесът му е бил отнет с активното участие на бившия следовател Петьо Петров, известен като Петьо Еврото. Както и че му било взето голямо количество злато. По случаят се самосезира прокуратурата.
Тази вечер от спецобвинението съобщиха, че откритите снощи монети съвпадат с тези, за които Златанов твърди, че са му били откраднати в разследването, озаглавено „Осемте джуджета“.
За откритото при обиска в дома на Златанов в столичния квартал „Симеоново“ първо съобщи главният прокурор Иван Гешев в Туитър.
Той публикува снимки и написа: "Истината няма нюанси и бързо се установява. Очаквам т. нар. „Антикорупционен фонд" да се извини на институцията Прокуратура на Република България, въпреки че това изисква достойнство. Знаем откъде идват хибридните атаки, те няма да спрат нашата работа в името на българските граждани!".
В отговор от „Антикорупционния фонд“ заявиха, че приветстват, че две седмици след публикуването на разследването „Осемте джуджета“ вече има някаква официална реакция от страна на прокуратурата. „За наше съжаление обаче тя не дава отговор на съществените въпроси, които разследването ни повдига, а напротив - поставя нови“, пишат на страницата си във Фейсбук от неправителствената организация.
Публикуват и копие от постановлението за претърсване в дома на бизнесмена Илия Златанов. Разрешението е дадено от съдията от Специализирания наказателен съд Андон Миталов - първият българин, получил забрана да влиза в САЩ от Държавния депарамент.
В Обединеното кралство британските лекари ще имат приоритет за работни места в Националната здравна служба, съгласно плановете на правителството да се избегне зависимостта на здравеопазването от работна ръка от чужбина. Десетгодишен план, който ще бъде публикуван тази седмица, ще се ангажира с наемането на не повече от един на всеки десет..
Вероятно няма да стигнем до споразумение за тавана на цената на руския петрол, призна постоянният представител на Дания в ЕС Кирстен Грьонбех-Йенсен, чиято страна поема от утре ротационното председателство на Общността. Посланик Йенсен призна, че кралството е изправено пред много непредсказуемост и подчерта, че прекратяване на огъня в Украйна или..
Израелските военни признаха, че има пострадали палестински цивилни в центровете за разпределение на помощи, като заявиха, че на израелските сили са били издадени инструкции след "взети поуки". Пред Ройтерс израелски военен говорител заяви, че инцидентите, при които са пострадали жители на Газа, в момента се разглеждат от компетентните органи...
Десетгодишно дете велосипедист е загинало днес при катастрофа в с. Сърнино, община Генерал Тошево. Установено е, че лек автомобил блъска внезапно изскочилото на пътя дете. Шофьорът сам е закарал детето до Спешния център в Генерал Тошево, където малко по-късно то е починало. Тестовете на водача показват, че той не е употребил алкохол или..
Британската полиция съобщи, че е започнало криминално разследване на изпълненията на "Боб Вилан" (Bob Vylan) и "Нийкап" (Kneecap)на фестивала в Гластънбъри в събота. Дуото "Боб Вилан" скандира на сцената "Смърт на израелските войски", което беше подето от публиката. Полицията заяви, че е назначила старши детектив, който да разследва дали коментарите,..
Операторът на столичното летище започва тръжна процедура за проектиране и изграждане на трети терминал и за модернизацията на съществуващия Терминал 2. В проекта ще бъдат вложени 450 милиона лева, като са предвидени допълнителни инвестиции за оборудване за 50 милиона. Това е най-мащабният проект за развитие на публична инфраструктура, който ще..
По-високи добиви от ечемик в област Монтана в сравнение с реколтата от миналата година. За сега по-слаби са резултатите от жътвата на пшеница, която е едва в началото. 604 кг средно от декар ечемик са ожънали земеделците в област Монтана. Реколтирани са приблизително половината от засетите 52 000 декара. Най-добри са добивите в община..
Във Варна беше създадено Координационен център "Зоопатрули", с цел противодействие на насилието над животните. В кварталите на града ще има..
Полицаи, служители на горското стопанство и пожарникари от Ловеч проверяват сигнал, подаден снощи малко след 23 ч. на тел. 112., че е забелязан..