Под погледа на Патриарха на българската литература, „Труд“ поставя заглавието "Вазов ще живее, докато има български дух".
Изданието посвещава първата си страница на предупреждения за разпространението на коронавируса у нас като обобщава: " Заразата е на път да изолира България. Задължителен тест се прави на преминаващите през пункта "Промахон", а Австрия ни наложи карантина".
В „24 часа“ четем прогнозата наизвестния вирусолог проф. Радка Аргирова: " Covid-19 вероятно ще остане с нас завинаги".
На две страници изданието публикува информация за затрудненията при Covidситуацията- Без кредити и преводи на пари за хора с изтекли документи въпреки удължения срок на паспортите. Държавните органи не налагат глоби, но частните финансови работят по правилата отпреди извънредното положение, е изводът от проучването.
Вестниците акцентират и на думите на премиера Бойко Борисов от вчерашното заседание на кабинета: "Лесно е да затворим пак, но системите на държавата няма да издържат. Министър- председателят препоръчва да се пазим, но да не спираме да работим".
За „Дума“ и „Земя“ водещо е извънредното изявление на президента Румен Радев, обобщено в думите: "Да падне охраната на Ахмед Доган и Делян Пеевски". Държавният глава заяви, че в България се погазват законите, а НСО охранява почетния председател на ДПС и депутата Пеевски. Вестник „Монитор“ насочва вниманието към декларацията на прокурорите от Висшия съдебен съвет. Те реагират след изказвания на президента и премиера от миналата седмица, в които са засегнати правомощията на обвинителите.
„Телеграф“ допълва по темата, че декларацията е в отговор на действията на прокуратурата при разследването на търговия с влияние на бизнесмена Пламен Бобоков.
Използвайки определени техники на отчитане, проектобюджетът може да се изчисли по различен начин, да не кажа да бъде манипулиран. Това заяви пред БНР Илия Илиев, председател на Института на дипломираните експерт-счетоводители. От съсловната организация разкритикуваха остро рамката му за следващата година. Министър Гуцанов се надява..
Обвинителният акт срещу бившия заместник-кмет на София Никола Барбутов и още трима души вече е в съда. В различни конфигурации четиримата са обвинени за участие в организирана престъпна група за длъжностни престъпления и искане на подкупи във връзка с обществени поръчки. Съдът остави в ареста бившия заместник-кмет на София Никола Барбутов Предстои..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше назначен, за да събира данъци, а не за да управлява рафинерия. Има изискване още в закона от 2023 година, че особеният управител трябва да има 5 години опит в петролната индустрия и управлението на..
Различни звена от структурите за сигурност на Украйна са участвали в специалната операция, при която беше поразен нефтеният терминал в руското черноморско пристанище Новоросийск, предаде "Интерфакс Украйна", позовавайки се на информиран източник от силовите служби. При атаката са повредени товарни съоръжения, тръбопровод и помпени агрегати. Избухнал е..
В петък Великобритания издаде специален лиценз, който позволява на бизнеса да продължи да работи с две български дъщерни дружества на санкционираната руска петролна компания "Лукойл", предаде Ройтерс. Общият лиценз позволява на фирми и банки да извършват трансакции до февруари 2026 г. с "Лукойл България" ЕООД и "Лукойл Нефтохим Бургас" АД, както и с..
Правителството предложи настоящият ръководител на приходната агенция Румен Спецов за особен управител в "Лукойл Нефтохим". След заседанието на Съвета по сигурността свикано от премиера Росен Желязков беше потвърдено, че страната ни очаква в най-скоро време решение от Съединените щати за дерогация, което да позволи на рафинерията ще продължи да..
Днешното заседание на Съвета по сигурността към правителството не е извънредно, но оперативно, за да може правителството да предложи кой да е особеният управител на "Лукойл". Това обяви премиерът Росен Желязков в началото на заседанието, което той свика тази сутрин. Премиерът обяви, че рафинерията е елемент от критичната инфраструктура, за..
От 5 януари зоните за платено паркиране в София ще бъдат разширени и ще поскъпнат двойно. Това прие Общинският съвет с 35 гласа "за" и 12 "против"...
Възможностите на тази партия, която ще се учреди в събота – Алианс за права и свободи (АПС), са ограничени, заяви в интервю пред БНР Гюнер..
Процедурата се усложнява, доколкото думата е в НС и трябва да проучи мотивите, и да гласува. За да се преодолее ветото, са необходими 121 народни..