В деветия ден на протестите исканията на демонстрантите остават непроменени, а именно оставка на правителството и оставка на главния прокурор.
Пред президентството е разположена своеобразна трибуна, на която говорят не само организаторите, но и всички други, които искат да споделят свои размисли с останалите участници.
Някои от нещата, които се чуха от трибуната, са: “Протести като вчерашния в столицата не е имало от 30 години, няма да ви оставим, докато не си тръгнете, дадохме властта на неграмотни и примитивни хора, които се хвалят, че са глупави“. “Управляват ни хора, които държат пачки и пистолети на нощните си шкафчета, а не книги. Затова оставка – веднага!“. Освен “Оставка“ протестиращите скандират и “Мафия“ и “Мутри, вън“.
Освен пред президентството протестиращи има и пред бившия Партиен дом, където оставка на кабинета “Борисов 3“ и главния прокурор искат майки от инициативата “Системата ни убива“.
Въпреки масовостта си и шума протестът за момента протича спокойно.
Към протеста се присъедини група хора от инициативата “Правосъдие за всеки“. Движението по бул. “Цар освободител“ и бул. “Дондуков“ вече е спряно.
Засилено е и полицейското присъствие в района, особено пред Министерски съвет.
Протестът и днес е обявен за времето от 17.00 до 22.00 часа. Въпреки че началото на протеста беше обявено за 17.00 часа, още след четири следобед пред сградата на президентството започнаха да идват протестиращи. Ето какво казаха други протестиращи:
“Аз съм тук от първия ден, но какво е казал Буров: "Който се е оженил за властта, не се развежда. Това е вечно".
“Вече ми писна от наглостта на управляващите. Смятам, че е крайно време да си отвоюваме държавата от тази шайка престъпници, на която я предадохме с безразличието си най-вече. Трябва да се научат, който и да дойде на власт, че не могат да безчинстват“.
"Бесилка за башибозука", "Уважаеми господин премиер, умолявам Ви, явете се на предсрочни избори" ,"Грешка 404“, “Демокрация не е открита" – са надписи на плакатите на някои от демонстрантите, включили се в днешния протест.
Пред Съдебната палата в София се проведе протест на инициативата "Правосъдие за всеки" с настояване за оставката на главния прокурор.
А пред сградата на Националната телевизия за втора вечер има протест с искане за оставката на генералния директор Емил Кошлуков.
Протести с искане на оставката на цялото правителство се провеждат в цялата страна.
Пред Съдебната палата в София се проведе протест на инициативата "Правосъдие за всеки" с настояване за оставката на главния прокурор. Според неправителствената организация с действията си Иван Гешев е предизвикал настоящото безпрецедентно..
Пред сградата на Националната телевизия за втора вечер се провежда протест с искане за оставката на генералния директор Емил Кошлуков. За разлика от предната вечер, когато се бяха събрали десетки журналисти и общественици в защита на независимостта на..
Изсичането на дървета в градската среда е болезнена тема за много хора. Гражданите реагират срещу премахването на старите дървета, хвърляли сянка край домовете им , и насочват критиката към Общините. Служители на общинското предприятие..
Необходимо е сериозно реформиране на данъчната система в България, за това настоя пред БНР Димитър Събев, Институт за икономически изследвания на БАН. "Данъците ни са неадекватни на разходите". Държавният дълг ще достигне 35% като..
В Монтана предпочитат да пазаруват в малките магазинчета. Повечето потребители подкрепят бойкота. "Скъпо е“, споделят те. В хипермаркетите днес не се забелязва съществен отлив от клиенти, показа репортерска проверка. Потребителите са..
С помощта на Българската хранителна банка зам.-кметът по социални дейности в София Надежда Бачева раздаде 600 пакета с хранителни продукти на настанените в кризисните центрове за бездомни на Столичната община. Тя увери, че в студените дни ще бъдат..
Управляващите в Испания предлагат увеличаване на възрастта, до която пенсионираните държавни служители могат да продължат да работят. Проект за промени в законодателството предвижда възможност да се трудят до 72 години. В момента пенсиониран..
"Президентът Зеленски е избран легитимно на свободни, честни и демократични избори" - това каза говорителят на Еврокомисията Стефан де Керсмакер в отговор на въпрос за думите на американския президент Тръмп, който го нарече "диктатор". "Украйна..
Нови сектори и по-сериозни глоби предвиждат нови текстове, приети в Закона за киберсигурност. Текстовете, въвеждащи европейските изисквания за мрежова и информационна сигурност - НИС-2, бяха одобрени от пленарната зала на първо четене. Промените..
Тревожното е, че ученици в прогимназиална възраст използват вейпове. Това заяви пред БНР Асен Александров, директор на 51-во училище в София,..
" Европа ще се тръмпизира, въпросът е дали ще се тръмпизира докрай ". Това заяви пред БНР журналистът Мария Спирова, която живее в Лондон. Според..
Очакваме бойкотът утре отново да бъде подкрепен масово от хората и да не пазаруват от търговските вериги. С този бойкот ще подкрепим кварталните..