„За последния случай със замърсяването на река Марица разбираме, но има хиляди случаи за изхвърляне на отрови в реките, за които нищо не знаем. Това е върхът на айсберга и е символ за начина на управление на държавата“. Коментарът е на инж. Димитър Куманов от сдружение „Балканка“.
Според него фирми, които имат връзки с властта, остават недосегаеми, а конкретният извършител на замърсяването в Хасковско ще остане неизвестен:
„Това се дължи на факта, че някой от това предприятие има достатъчно връзки с властта“.
Инж. Куманов подчерта, че ако Министерството на околната среда и водите си е изпълнявало задълженията законно, до такава ситуация не би се стигнало.
„МОСВ трябва да осъществява и превантивна дейност. Законодателството ни е много хубаво, отговаря на европейските директиви, но никой не го спазва. Глобите у нас са смешни и е по-евтино да се изхвърлят боклуците в реката“, допълни инж. Куманов в предаването „Преди всички“.
Инж. Димитър Куманов изрази възмущение от поведението на министъра на околната среда и водите, който отказал информация за инцидента в реката.
„А шефът на РИОСВ – Хасково се изпусна и каза, че кравите били на неподходящото време и неподходящото място там. Явно всички ние сме в неподходящото време и на неподходящото място с управляващите. Затова хората са на улицата“.
Инж. Куманов все пак отбеляза, че има предприятия с добри пречиствателни инсталации, но масово не ги използват, „защото всичко струва пари, а те пестят тези пари, защото им е по-лесно да отровят реката“.
Интервюто с инж. Димитър Куманов можете да чуете в звуковия файл.
Никой няма интерес правителството да падне. Това заяви лидерът на ГЕРБ БОйко Борисов в кулоарите на парламента по повод исканията на ДПС-ДПС за промени в Съвета за съвместно управление и обвиненията, че този орган не функционира правилно. Според Борисов техните претенции трябва да бъдат отправени към премиера Росен Желязков. "Аз мисля,..
50-годишна жена е поредната жертва на домашно насилие в Перник. Тя е била удряна и блъскана с ръце от съпруга си. За побоя тази нощ сигнализирал 17-годишният син на семейството. Жената е освидетелствана, а мъжът поради това, че се почувствал зле, бил настанен в болнично заведение под наблюдение. По още един случай на домашно насилие работи..
Под риск е усвояването са половината от средствата от Националният план за възстановяване и устойчивост, обяви вицепремиерът Томислав Дончев. България няма за получи второ плащане заради неизпълнени реформи. Малка е вероятността до август следващата година да се разплатят всички договорени проекти с европейско финансиране. До..
"Липсва идеология. Всичко е сделка между големите сили". Така Андрей Михайлов, експерт по отбрана и сигурност, коментира развоя на преговорите за прекратяване на войната в Украйна. Христо Анастасов: Украйна е притисната до стената "Вижда се и отделянето на Европа от САЩ до известна степен, едно охладняване на Атлантическия океан"...
Израелската медицина е известна в света с иновациите си. Но в последно време набира сила едно ново направление. Обявлението за беседи в Телавивския музей за изкуство с известни професори по медицина от една от частните болници на Израел . Гидовете всеки път са от различни области на здравеопазването . Този път бяха в специалисти по уши, нос,..
Американският президент Доналд Тръмп обяви, че украинският му колега Володимир Зеленски пристига в петък във Вашингтон, за да подпише споразумение със САЩ за украинските редкоземни метали. Сделката е изключително важна част от плана на Киев да спечели подкрепата на новото правителство на САЩ в контекста на усилията на Тръмп да постигне бърз..
Правителството одобри покупката на противотанкови ракети Javelin (Джавелин), които са част от проекта за придобиване на нови бойни машини за пехотата. Договорът между България и САЩ трябва да бъде ратифициран и от Парламента. Запрянов: България започва разговори за нови радари Предвижда се тази година страната ни да плати..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...