Най-добрата ни състезателка по олимпийско карате Ивет Горанова ще участва на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени, което ще се проведе на 8 и 9 август на Националния стадион "Васил Левски". Европейската медалистка ще участва в щафетата 4 по 100 метра за жени с отбора на СКЛА Феникс 2004 (Плевен).
Ето какво сподели за този "експеримент" специално за БНР Ивет Горанова:
„Допирните точки между каратето и леката атлетика….-доста труден въпрос. Нямат много общи неща. Леката атлетика е основа на всички спортове. В леката атлетика трябва да имаш добра физическа подготовка , които са нужни за всеки един спорт. От три години работя със Светослав Топузов. Той е първия треньор на Тереза Маринова. Започнах да работя с него с идеята за по-добра функционална подготовка. За тези три години доста съм подобрила физически. Общото може би е и това, че влагаш едни и същи качества. Трябва да си упорит и да си постоянен и в двата спорта“
За това кой я посъветва да участва в ДП по лека атлетишка
От доста време Светослав Топузов се шегува с мен – ще не пуснем на националното….В началото бях против, защото е нещо ново и различно. Не съм толкова добра, защото те тренирам достатъчно. Реших да участват, защото искам да усетя друг адреналин. Не съм подготвена достатъчно за индивидуална дисциплина“
За съотборничките си …..
„Събрахме се много интересен отбор за щафетата. От другите три момичета само една е сприньорка и то при ветераните. Останалите се състезават в други дисциплини – дълъг скок и седмобой“
За целите…
„Отиваме за първото място. Какво ще се случи, това никой не може да каже. Може някой от другите отбори да обърка нещо. Целта ни е са направим всичко както трябва. Резултатът не е важен. Каквото стане“
За състезанията и целите в олимпийското карате….
„Надяваме се септември да започнат състезанията. Трябва да имаме републиканско в София на 12 и 13. След това ни очакват два или три турнира – в Унгария, в Сърбия и в Хърватия. Най-важните състезания, тези за Олимпиадата са догодина след януари. Моята цел е да бъда във върхова форма за най-важното състезание, квалификационния турнир през юни догодина. Имам доста време до тогава. Сега гледам да вдигна нивото на всички качества. Да правя базова подготовка за да може за този турнир да съм най-добре“
Лудогорец измъкна приемливо нулево равенство пред над 7700 зрители при гостуването си на хърватския Риека в първия мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Резултатът може да се смята за изгоден за разградчани с оглед на факта, че ще приемат съперника си идната сряда на свой терен. Играта на българския шампион отново не бе на добро ниво в..
Унгарският Ференцварош спечели с 2:1 гостуването си на арменския Ноа в първия мач между двата отбора от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Победителят от тази двойка ще играе с победителя от сблъсъка между българския Лудогорец и хърватския Риека в третия квалификационен кръг. На Градския стадион в град Абовян домакините от Ноа поведоха в..
Иво Галенков завърши на пето място на турнира по джудо в категория до 55 килограма на Европейския младежки олимпийски фестивал в столицата на Република Северна Македония Скопие. В мача за бронзовия медал 17-годишният българин отстъпи с "ипон" пред румънеца Алин Шорич. Срещата между двамата продължи две минути и 40 секунди. 17-годишният Галенков..
ЦСКА привлече бразилския краен защитник Пастор. Новината бе съобщена от клуба от Борисовата градина, без да се дават параметри по сделката. Той е вторият нов футболист в ЦСКА за деня и общо четвърти. По-рано днес бе обявен и албанският младежки национал Кевин Додай от Влазния. 25-годишният десен бек идва при "червените" с трансфер от португалския..
Спартак (Варна) и Берое създадоха доста положения, но не успяха да си отбележат гол в първата си среща от новия сезон в Първа лига и завършиха 0:0. Първата ситуация в мача бе за гостите в третата минута, когато Леандро Годой стреля от дистанция, но неточно. В петата минута Алберто Салидо от Берое стреля от границата на наказателното поле, леко вляво,..
"Янко Георгиев остава главен треньор на националните отбори по вдигане на тежести, въпреки решението на Управителния съвет на федерацията", това сподели специално за БНТ президентът на Българската федерация по вдигане на тежести Стефан Ботев. Той допълни, че в началото на есента ще бъде свикано Общо събрание, на което се надява да бъде подкрепен от..
Втората ракета на България Димитър Кузманов загуби на старта на тенис турнира на клей в швейцарския град Цуг от сериите Чалънджър от босненеца Нерман Фатич след 7:5, 4:6, 2:6 за малко повече от два часа. Пловдивчанинът допусна обрат, след като спечели първия сет. В него Кузманов направи бърз пробив и поведе с 3:0, но Фатич изравни при 3:3. При 6:5..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..