Бронзовата медалистка от ОИ в Рио де Жанейро с ансамбъла е старши - треньор на женския тим на клуба допълни:
„Когато бях състезателка си мислех, че да си треньор е много лесно. Седиш по цял зад бюрото, пускаш музиката и се караш на гимнастичките. Оказа се доста по-трудно, доста по- напрегнато. Отговаряш за много повече неща и доста повече ми тежи. Като треньор искам да успея да дам най-добрите деца на националния отбор. Искам тези децата да имат по-големи успехи от нашите“
В Левски-Илиана Любомира работи заедно с бившата си треньорка в ансамбъла Ина Ананиева. Наставничката, която я изведе до отличието на Игрите в Бразилия сега е президент на клуба.
„Искам да благодаря на Илиана Раева и на Ина Ананиева, защото те не спират да ме подкрепят и да ми дават много ценни съвети. Пожелавам си да се науча да бъда добър треньор и да успея да стигна до националния отбор“
Баща на Любомира Казанова е Милко Казанов – бронзов медалист от олимпийските игри в Атланта в кану-каяка, който сега е старши треньор на националния отбор.
„ Нашето семейство е много сплотено. Баща ми не се бърка в художествената гимнастика, защото не познава тази материя. Но ми казва как да се държа с децата, когато мога да натоваря едно дете. При тях, спорта изисква много повече ОФП упражнения. Повече се радва на това, което правя. Смятам, че ключът към успеха е характера и волята. Много талантливи деца не успяват да се преборят и да стигнат това, което си поставят като цели. В един много важен момент характера, волята и психиката оказват много сериозно влияние“
Два финала записаха българските състезатели в първата за годината световна купа по скокове на батут за мъже и жени в Баку (Азербайджан). За отличията в дисциплината синхрон при жените ще се борят Христина Пенева и Мариана Узунова. Националките ни се наредиха на второ място в квалификацията, като получиха за изпълнението си 45.690 точки. Сред..
Надеждите на Арсенал в борбата за титлата във Висшата лига претърпяха нов удар, след като с гол на Джаред Боуен точно преди полувремето Уест Хям Юнайтед победи "артилеристите" с 1:0 като гост в двубой от 26-ия кръг на шампионата. Боуен вкара с глава отблизо в 44-ата минута, а Арсенал претърпя първото си домакинско поражение за сезона...
Черно море и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на елитната футболна група на България. И двата гола в мача паднаха през първата част. С точката Черно море изпревари Ботев (Пловдив) и вече заема третото място с 42 точки, с една повече от пловдивчани. Шампионите пък имат 57 точки с 8 повече от втория Левски. Първата..
Спартак (Варна) елиминира носителя на трофея за предишните два сезона Шумен 61 след драматичен домакински успех с 22:21 (12:8) на четвъртфиналите в турнира за купата на България по хандбал за мъже. Варненци започнаха по-добре мача и поведоха с 8:3, а в 24-ата минута дори увеличиха преднината си до 12:6. До почивката, обаче, гостите вкараха два..
Станимир Стоилов удължи договора си с Гьозтепе, съобщиха официално от клуба. Новото споразумение на българския специалист ще с година по-дълго и вече е до края на сезона 2026/27, като в него има опция за допълнителен сезон. Стоилов бе назначен начело на Гьозтепе на 21 ноември 2023 година и постигна значителни успехи с тима, като бе с основна..
ЦСКА постигна категорична победа с 3:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в среща от 22-ия кръг на футболната Първа лига. Червените събраха актив от 32 точки на осмото място в класирането. Играчите на Душан Керкез пък остават без победа от началото на пролетния дял на първенството и с 41 точки продължават да делят третата позиция с тима на Черно..
Италианките Федерика Бриньоне и София Годжа заеха първите две места в гиганския слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини пред родна публика в Сестриере. Бриньоне, която стана световна шампионка в дисциплината, приключи с общо време от 2:08.81 минути, като в двата манша времената й бяха 1:03.35 и 1:05.46 минути съответно. Това е шеста..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..