Италианският пилот Андреа Довициозо няма да остане в "Дукати" през 2021 година и ще сложи край на осемгодишната си кариера в отбора по мотоциклетизъм на писта, заяви неговият мениджър Симоне Батистела. 34-годишният Довициозо спечели 13 състезания, откакто се присъедини към "Дукати" през 2013 г., като завърши втори в генералното класиране през последните три сезона, но разговорите за нов договор се провалиха тази година.
Мениджърът на отбора Давиде Тардоци заяви, че бъдещето на Довициозо с отбора ще бъде решено след Гран При на Щирия следващия уикенд, преди Батистела да се срещне с "Дукати" днес.
"Ние съобщихме на тима, че Андреа няма намерение да продължи с "Дукати" през следващите няколко години. Сега той иска да се съсредоточи върху това първенство, върху тези състезания и да кажем, че не смятаме, че условията са правилни да продължим и в бъдеще", каза Батистела пред "Скай Италия".
Спортният директор на "Дукати" Паоло Чиабати заяви, че се срещнал с Батистела днес преди Гран при на Австрия, но не успял да постигне споразумение за подновяване на договора на Довициозо.
"Срещнахме се със Симоне и разбрахме, че за съжаление няма условия да продължим отношенията си с Дови след края на настоящия договор", каза Чиабати.
Петкратният световен шампион Хорхе Лоренцо, който се оттегли от спорта през миналата година и подписа като тестови пилот на "Ямаха" през януари, е свързан със завръщане в "Дукати".
Същевременно испанецът Маверик Винялес с "Ямаха" ще стартира от първа позиция в утрешното състезание в клас MotoGP за Гран При на Австрия. Винялес победи Джак Милър от "Дукати" в оспорвана квалификационна сесия на пистата "Ред Бул Ринг" край австрийския град Шпилберг. Испанецът постигна време от 1.23.450 минута и утре ще стартира от полпозишън. Той беше с 0.068 секунди по-бърз от Милър, докато лидерът в световния шампионат Фабио Куартараро от тима на "Петронас Ямаха" остана трети. Довициозо ще стартира четвърти, а пети е Пол Еспаргаро (Испания) с КТМ.
Ботев (Враца) се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България по футбол, след като елиминира Берое (Стара Загора) с 4:2 при изпълнението на дузпи и 0:0 в редовното време и продълженията. Големият герой за врачани беше вратарят Димитър Евтимов, който направи поредица от майсторски спасявания в редовното време, но също така отрази дузпа..
Стефани Стоева, Габриела Стоева, Калояна Налбантова и Мария Мицова стартираха с победи на турнира по бадминтон от сериите "BWF World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 240 хиляди долара. Поставените под номер 1 в схемата на двойки жени Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха първия си мач срещу Чън Су Юй и И Ън Хсие..
Марица (Пловдив) записа 15-та поредна победа във волейболното ни първенство за жени, след като обърна Дея спорт (Бургас) 3:2 гейма (19:25, 14:25, 25:14, 25:22, 15:6) като гост в отложен двубой от 12-ия кръг. Мачът се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас. Първият гейм започна доста равностойно и се стигна до 8:8, но домакините дръпнаха с 13:9 и след това..
Григор Димитров се отказа след един сет игра в първия кръг на турнира по тенис в Дубай. Димитров отстъпи с 0:6 във въпросния единствен сет пред австралиеца Кристофър О’Конъл само за 31 минути. След това хасковлията седна на стола и показа и на съдийката на стола, и на съперника си от Австралия, че върхът на обувката му е скъсан. Няма яснота..
Българските боксьори Владислав Лисовий и Стелиян Страхилов не успяха да преминат първия кръг на турнира по бокс за купа "Странджа" в столичната зала "София". В категория 63,5 килограма Лисовий бе надигран от казахстанеца Йертуган Жейнулинов с 0:5 (27:30, 27:30, 27:30, 27:30, 27:30). Доста по-мощният физически азиатец успя да води боя през..
Гребецът Емил Нейков, за когото вчера се разбра, че е уличен в употребата на допинг , реагира чрез профила си във Фейсбук на новината. В обръщението си Нейков категорично отрича да е употребявал забранени вещества, като добавя, че в момента тече разследване по случая. Ето какво написа Емил Нейков: "Уважаеми представители на медиите,..
Ботев (Враца) и Берое ще дадат старт на 1/4-финалните битки в турнира за Купата на България по футбол. Срещата на стадион „Христо Ботев“ е от 18.00 часа. За тима на Христо Янев, който се бори за своето оцеляване в Първа лига, това е страхотен шанс да достигне до полуфиналите на надпреварата. Врачани започнаха пролетния дял от шампионата с равенство..
" Най-уязвимите области в България, с най-високи енергийни нужди и най-много проблеми от гледна точка на социалната уязвимост са София област, Разград,..
Не подкрепяме и трите бюджета, заяви пред БНР инж. Иоанис Партениотис - вицепрезидент на КТ "Подкрепа". На НСТС вчера всички социални партньори..
"Възраждане" фактически загубиха политическия дебат за еврото, но с агресията показаха несъстоятелност и неадекватност. Това каза пред БНР доц...