Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

169 са новите случаи на заразени с коронавирус

| обновено на 19.08.20 в 10:46
Автор:
7
Снимка: Picabay

169 са новодиагностицираните с коронавирусна инфекция лица през изминалото денонощие. Направените PCR тестове през последните 24 часа са 3667. Това показват данните в Националната информационна система.

Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград - 28; Бургас - 6; Варна - 18; Велико Търново - 2; Видин - 1; Габрово - 2; Добрич - 11; Кърджали - 6; Кюстендил - 1; Ловеч - 2; Пазарджик - 7; Перник - 1; Плевен - 1; Пловдив - 13; Русе - 2; Сливен - 6; Смолян - 3; София област - 3; София град - 33; Стара Загора - 8; Хасково - 10; Шумен – 5.

Доказаните у нас случаи на новия коронавирус са общо 14669. Активните случаи са 4451. Излекуваните лица са 9699, от които 257 са регистрирани през последното денонощие.

782-ма са пациентите с потвърден Covid-19, които са настанени в лечебни заведения за болнична помощ. От тях в интензивни структури се намират 61.

Националната информационна система показва, че у нас коронавирусна инфекция е констатирана при 807 лица-медицински служители. 4 нови случая са регистрирани през изминалите 24 часа, като 2 от тях са установени при лекари, 1 - при медицинска сестра и 1 - при друг медицински персонал.

519 са починалите лица, при които е бил потвърден Covid-19. Седем са новите случаи от последното денонощие. Починали са жена на 65 г. с диабет и сърдечно заболяване, жена на 68 г. с пневмония, жена на 47 г. с хронично белодробно заболяване, мъж на 86 г., за когото към момента няма информация за придружаващи заболявания, мъж на 78 г. със сърдечно и хронично белодробно заболяване, мъж на 71 г. с пневмония и жена на 59 г. с диабет и сърдечно заболяване.


Графики на ситуацията с Covid-19 в България


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

В Пловдив започна кампанията за кандидатстване в 1. клас за учебната 2025/26 година

В Пловдив започна кампанията за кандидатстване за прием в първи клас за следващата учебна година. Родителите ще могат да кандидатстват онлайн чрез електронната система на Общината, където се обявяват свободните места. По-ранното подаване на заявление не носи предимство, важно е да бъде спазен крайният срок, който за първото класиране е четвърти юни,..

публикувано на 12.05.25 в 22:16

В общинската болница в Дупница не достигат кадри, особено сестри

Въпреки 20-процентното увеличение на заплатите в общинската болница в Дупница продължава да има недостиг на кадри - особено на медицински сестри, съобщи управителят д-р Стефан Николов. Средната заплата в дупнишката болница е около 2000 лева, а с редно възнагражденията на персонала са били завишени с около 200- 300 лв.  От ръководството на..

публикувано на 12.05.25 в 22:08

В областната болница в Монтана наградиха медицински сестри с над 30-годишен опит

В областната болница в Монтана наградиха медицински сестри с над 30 годишен опит. Отличените са номинирани от Асоциацията на професионалистите по здравни грижи в града. Протест на медсестри, акушерки и лаборанти в Международния ден на сестринството Медсестри на протест с искане за увеличение на заплатите По повод Международния ден на..

публикувано на 12.05.25 в 21:53

До 90% смъртност на пчелите в различни региони констатират земеделците тази пролет

До 90% смъртност на пчелите в различни региони на страната констатират земеделците тази пролет. Това предполага лоша година и значително по-слаби добиви на мед. Браншът е изправен пред сериозни предизвикателства, а решения не са възможни без институционална намеса – за това ще алармират пчелари и ветеринарни лекари на дискусия в БТА.  Тревожно..

публикувано на 12.05.25 в 21:38
Съпредседателят на ПП и бивш финансов министър Асен Василев.

ПП-ДБ са внесли в НС проектодекларация за влизане в еврозоната на 1 януари 2026 г.

"Продължаваме Промяната – Демократична България" (ПП-ДБ) внесе в Народното събрание проект на Декларация за завършване на пълноценната интеграция на Република България в Европейския съюз чрез присъединяване към еврозоната на 1 януари 2026 г., съобщиха от пресцентъра на коалицията. Вносителите настояват Народното събрание да обсъди и гласува..

публикувано на 12.05.25 в 20:41
Министърът на външните работи на Полша Радослав Шикорски

Полша затваря руското консулство в Краков

Диверсионна група, направлявана от руските тайни служби и включваща украински имигранти, е отговорна за големи пожари във Варшава и Вилнюс. Това показват предявени обвинения в Полша, след като страната обвини Русия за разпалването на огромен пожар в търговски център преди година.  Вчера премиерът Доналд Туск използва социалните мрежи, за да обяви, че..

публикувано на 12.05.25 в 20:35
Хора ликуват в Тел Авив, след като бе съобщено, че от

"Хамас" предаде на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър

"Хамас" предаде днес на Международния комитет на Червения кръст израелско-американския заложник Идън Алекзандър, който вече пътува към Израел, предаде Ройтерс, като се позова на официален източник. Военното крило на палестинското ислямистко движение потвърди в изявление, че е освободило Алекзандър. От "Хамас" изразиха готовност да участват в преговори..

публикувано на 12.05.25 в 19:53