Боряна Калейн от клуб Левски Триадица спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика категория Елит, което се провежда в зала "София.
Възпитаничката на Мариана Памукова събра сбор от 97.050 точки, след като изигра много добре три от четирите си съчетания и имаше неточности само на лента. За нея това е втора национална титла.
Калейн има оценки 25.600 точки на обръч, 25.400 на топка, 25.300 на бухалки и 20.750 на лента.
Боряна Калейн спечели и приз "Мария Гигова" за втора поредна година. Той се връчва на победителката в многобоя при жените.
Грацията получи отличието лично от трикратката световна шампионка Мария Гигова.
Въпреки че игра с контузия Татяна Воложанина (Левски Илиана) завоюва сребърното отличие със сбор от 96.350 точки (24.450, 24.600, 24.650, 22.650)
Трета остана шампионката от 2018 година Катрин Тасева (Левски Илиана) с 91.400 (23.450, 22.250, 23.700, 22.000) точки.
В топ осем са още Вая Драганова (Левски Триадица) с 87.150 точки, Валерия Ватова (Тракия, Пловдив) с 86.900 точки, Катрин Цонева (Левски Илиана) с 82.950 точки, Рейчъл Стоянов (Левски) с 82.150 точки и Леонор Божанова (Левски) с 82.100 точки.
Утре държавното първенство завършва с финалите на отделните уреди при девойки старша възраст и жени.
Интер Милано и Милан забраниха достъпа на стадиона си на хиляди свои фенове от ултрас групите за новия сезон, написа вестник "Кориере дела Сера". Причината за това е, че част от тези привърженици са разследвани за връзки с мафията. Италианските власти обвиняват членове на ултрас групите за участие на черния пазар за билети, за продажба на наркотици и..
Българският национален отбор по волейбол за жени загуби от Полша с 0:3 (13:25, 19:25, 17:25) в последния си мач от третата и последна седмица в Лигата на нациите в Чиба, Япония. Тимът на България е на 13-о място в класирането с 4 победи и 8 загуби при геймово съотношение 19:31. Българките гарантираха мястото си в Лигата на нациите и през следващото..
Националният отбор на България по волейбол за девойки до 19 години елиминира Турция и се класира на финала на Световното първенство, което се провежда в Хърватия и Сърбия. Момичетата, които спечелиха миналото лято европейската титла, сега са на финал за световната след много силен, пълен с емоции полуфинален мач и победа над Турция с 3:2 (25:23, 18:25,..
Ига Швьонтек спечели Откритото първенство по тенис на Великобритания. На финала поставената под номер 8 полякиня се наложи категорично с 6:0, 6:0 срещу Аманда Анисимова. Това е общо шеста титла от турнирите от Големия шлем за Швьонтек и нейна първа на Уимбълдън при дебютното й участие в решителния двубой в Лондон. Бившата лидерка в световната..
Антоанета Стефанова загуби с белите фигури на 47-мия ход от китайката Лей Тинцзие в третия кръг на турнира за световната купа по шахмат в Батуми /Грузия/. Утре, Стефанова ще търси реванш с черните фигури.
Ръководството на ЦСКА (София) отбеляза 80-годишнината на една от най-големите легенди в историята на клуба и на целия български футбол Димитър Пенев, като церемонията започна в Централния военен клуб в София. Аспарух Никодимов и най-успешният български футболист в историята Христо Стоичков поздравиха Пенев със специални видеообръщения, а от името на..
Ръководството на Българска федерация по борба (БФ Борба или БФБ), в лицето на Станка Златева и членове на Управетелния съвет, публикува списъка с нарушенията, установени от проверка на Министерството на младежта и спорта (ММС). Сред тях са "злоупотреби с публични държавни средства в размер на 314 570.05 лв", "присвоени средства от бивши служители на..
Политическият ни елит се изгаври с народната борба срещу корупцията . Това заяви пред БНР бившият премиер Ренета Инджова, след като гръмнаха няколко..
Инспектор на Симфоничния оркестър в Бостън, преди години, е оценил музиката на Петър Дънов като цитирам - "Божествена" . "Имаме много такива случаи..
България можеше и по-рано да влезе в еврозоната. Загубихме време. Можехме да сме заедно с хърватите , защото се движехме успоредно в този процес. Те..