Електронното правосъдие ще бъде един от приоритетите на новия министър на правосъдието Десислава Ахладова. Тя беше одобрена от Народното събрание да замени на поста подалия оставка Данаил Кирилов. Пред журналисти Ахладова заяви, че върху съдебната система не се оказва политическо влияние:
"Не познавам депутата Делян Пеевски, никога не съм се виждала с него. Това мога да заявя. Не зная и не мисля, че на колегите, които познавам, по някакъв начин съдебната система е зависима".
Ахладова е родена през 1974 г. Придобива магистърска степен „Право“ в Югозападен университет „Неофит Рилски“ Благоевград.
От 22.05.2017г. е административен ръководител на Административен съд –Перник, избрана с решение на Съдийската колегия на Висш съдебен съвет на 18.10.2016 г.
От 2014 г. до 22.05.2017г. е председател на Районен съд-Перник.
От 2004 г. до 2014 г. е заместник-административен ръководител на Районен съд-Перник. В периода 2000 г. - 2004 г. е районен съдия в Районен съд-Перник, година преди това е младши съдия в Окръжен съд-Перник.
Участвала е в редица семинари и обучения, свързани с европейското и гражданското право. Владее английски и руски език.
В кратко изказване пред депутатите Десислава Ахладова изрази надежда, че ще отговори на очакванията към нея като министър на правосъдието.
От БСП изразиха недоволство от начина, по който управляващите са обяснили тази министерска рокада. Крум Зарков заяви:
"Когато не се казва въобще нито с дума от представящите новото предложение защо си е тръгнал предишният министър, това може да говори за няколко неща. Първо, защото ги е срам от резултата на работата в този мандат или второ, защото причините не са за изричане".
Парламентът гласува и подадената оставка на председателя на ЦИК Стефка Стоева. Решението беше взето със 145 гласа "за", без против, двама се въздържаха. Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ отчете тази рокада като слабост на управляващите.
Киев е предложил на Москва нов кръг мирни преговори следващата седмица, заяви в събота украинският президент Володимир Зеленски, след като преговорите бяха в застой от началото на юни, съобщават Ройтерс и Франс прес. Досегашните два кръга от преговори в Истанбул между Москва и Киев не доведоха до никакъв напредък за прекратяване на..
Президентът на САЩ Доналд Тръмп отново настоя, че американските бомбардировки върху иранските ядрени съоръжения са "унищожили напълно" обектите, след като в доклад се посочва, че някои от тях до голяма степен са оцелели, предаде Франс прес. В своята платформа Truth Social Тръмп повтори честото си твърдение, че "и трите ядрени обекта в Иран са..
Руските системи за противовъздушна отбрана свалиха в събота три дрона по пътя им към Москва, съобщи кметът на града Сергей Собянин в своя акаунт в Telegram, предаде Ройтерс. Две московски летища - Внуково и Домодедово - спряха пристиганията и заминаванията на самолети от съображения за безопасност, но по-късно възобновиха дейността си,..
Гърция се бори с мигрантския поток от африканци към остров Крит, като местните власти вече арестуват пристигащите Гръцката брегова охрана спасява мигранти в морето, за да бъдат арестувани на сушата. Прилага се новия закон, който счита, че пристигналите през Либия нелегални мигранти от Северна Африка нямат право на бежански статут...
През целия ден петима огнеборци и горски работници на Рилския манастир гасиха огнища и тлеещи дървета на пожара на 2000 метра в Рила. Това ще продължи още дни, казаха огнеборци, познаващи ситуацията на терена. Пожарникарите и горските работници работят с резачка, правят временни клади, разбират и разцепват тлеещите огромни дънери, където се..
МВР, ГДБОП, Агенция „Митници“ и Прокуратурата предотвратиха контрабанда на голямо количество кокаин на ГКПП "Капитан Андреево". Има и задържани лица, но към момента не е ясен техния брой. Източници близки до случая твърдят, че става въпрос за международен канал за трафик на кокаин. Неофициално се твърди, че задържания наркотик е минал през..
Екипът на столичното предприятие за битови отпадъци установи опасни материали - медицински игли, абокати и системи, смесени с битовия отпадък. Това съобщиха във Фейсбук от завода за отпадъци. Веднага е уведомен столични инспекторат, който е извършил проверка на място. Предстои да бъде направена пълна проверка на всички обекти по представения..
" Ако се опитат да предизвикат предсрочни избори във Варна, много силно ще настъпят мотиката . Благо Коцев ще си ги спечели", предупреди председателят..
Кандидатите за поста бяха шестима - рекорден брой до този момент. Това са: Антон Станков, Мария Матева, Джема Грозданова, Димитър Маргаритов, Мая..
Задържане по принцип за даден вид престъпление е крайно неприемливо. Никое престъпление само по себе си не е основание по принцип човек да бъде..