"Плаши ме природата на човека, неговото несъвършенство, неговият подтик повече да мрази и разрушава, отколкото да обича и гради, неговото стереотипно мислене. Всичко идва от нас самите", каза в предаването "Графити по въздуха" Денис Олегов. Денис Олегов е роден през 1998 г. в София. Автор е на книгите „Римодрасканици” (2014), „Раздвоението на една душа” (2014) и „Ледена жар” (2016), „Колелото на историята“ (2017), „Вечен чужденец“ (2020). Негови стихотворения и разкази са издавани в сборниците „Manu propria”, „Абсент” и „Содружество” (гр. Уфа, Русия).
Не мога да кажа, че противоотрова на омразата е любовта, защото е много клиширано, защото всяка емоция има срок на годност, т.е. както казват, че любовта трае три години, така и омразата в много случаи се превръща в безразличие, в една апатия, подчерта Олегов.
"Реално погледнато, аз разсъждавам така и затова книгата ми "Вечен чужденец" има толкова апокалиптичен стил на писане, защото аз смятам, че когато на човек му се покаже картината в нейната крайност, т .е. докъде е стигнал нашият свят, аз вярвам, че тогава човек ще се замисли, че той все пак може да промени малки неща около себе си и когато той направи едно добро, тогава то ще започне да се предава от човек на човек и реално погледнато така ще започнем да градим, първо в своя малък свят, след това в по-голям мащаб".
Всеки човек е еднакво чужд както на себе си, така и на другите според младия писател: "Външният фактор е неизбежен, а за вътрешният, мисля, че понякога цял живот не стига на човек да не е чужд на себе си"
Светът не върви на добре, защото все още имаме стадно мислене, коментира Денис Олегов: "Хората ги е страх да бъдат индивиди и да кажат - "Аз мисля така", винаги става някакво причисляване"
Денис Олегов е съосновател и първи председател на клуб „Отвъд кориците“. В момента е студент по международни отношения във Висшата школа по икономика в Москва.
Цялото интервю можете да чуете в звуковия файл.В столичната галерия "Арт 158" беше открита изложбата "Да запазим "Корал": Безполезни изкопаеми 2025". В нея се срещат изкуството, екологията и протестът срещу застрояването на българското Черноморие. Тя е свързана със стремежа да запазим това място, обясни пред БНР кураторът проф. Борис Сергинов. "Показват се неща, които са намерени..
Специалисти от Регионалния исторически музей в Плевен готвят изненади за поредното издание "Лято в музея 2025". То ще се проведе от 21 до 25 юли. За заниманията разказва Елвира Конова , ръководител отдел "Връзки с обществеността и медиите". "Децата ще могат отново да се вживеят в професията на археолога, в професията на летописците, като..
В Дома на киното днес - 15.07, ще бъде почетена паметта на един от най-значимите български документалисти – Атанас Киряков. Гилдията "Режисьори" на СБФД е организирала специална прожекция на 35-милиметрова лента, която ще събере пет от неговите кратки, но въздействащи филми, заснети между 1988 и 1990 година. "Атанас Киряков е..
Супермен е емблематична фигура за комиксовия жанр. Роденият на унищожената планета Криптон мета човек, претърпя не една или две трансформации по пътя към киносалоните. В най-новата адаптация с него се заема един от новите ръководители на ДС студиос – Джеймс Гън. Той пое режисьорският пост, изглежда, с желанието да припомни успехите на..
В седмото издание от 32-я летен сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: Гост: журналистът Ивайло Спасов – главен редактор на списание “Български артист“ и част от екипа на продуцентската компания на българската оперна дива Соня Йончева. Представяме новия брой на..
Съюзът на българските писатели (СБП) връчва за 21-ви път наградата "Георги Джагаров", предаде БТА. Събитието ще се проведе в клуб "Парнас" на СБП днес, когато се навършват 100 години от рождението на един от знаковите поети на България за XX век, посочват от СБП. По думите им, чрез ежегодната национална награда за патриотична поезия,..
Първият съвместен албум на двама много изявени артисти - френския виолончелист Ромен Гариу и пианистката Даниела Дикова - съдържа обичани и малко познати миниатюри. Изпълнителите са го нарекли Macarons , напомняйки за френските малки десерти - различни на вкус, но всички те - примамливи. Компактдискът беше представен с концерт в рамките на..
По 5000 евро е помощта за българите, които се завърнат от чужбина да живеят в България. Това само един от стимулите на програмата "Избирам България"..
Летата стават по-горещи, но дали са по-дълги, е спорно. Ако сравняваме сега летата с тези отпреди 30 години, сега температурите са с 2 градуса..
В България твърде често и по твърде много въпроси се въртим в кръг твърде много години. В съвременния стандарт за акушерска грижа е заложено тя да е..