Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдив с перфектни условия за европейското по волейбол за жени догодина

Условията за провеждане на срещите от женското европейско първенство по волейбол през 2021 година в Пловдив са перфектни, заявиха официалните лица на европейската волейболна конфедерация (CEV), чието работно посещение в Града под тепетата приключи днес.

По време на тази инспекция, бившата волейболна звезда на Хърватия Мая Поляк, която сега работи в централата в Люксембург и е ръководител проект Евроволей 2021, и дългогодишният сръбски волейболен деятел Слободан Милошевич в ролята си на член на Европейската спортно-организационна комисия към ЦЕВ, прегледаха зала Колодрума и останалите съоръжения в Пловдив в компанията на мениджъра на ВК Марица (Пловдив) Борис Халачев, който отговаря за организацията на еврошампионата от страна на българската федерация, и заместник-кмета на града Георги Титюков.

 "Ние сме изключително доволни от посещението си в Пловдив. Не бих го нарекла с тази неприятна дума "инспекция", а по-скоро "другарска визита". Българската волейболна федерация е известна като опитна и здраво работеща, както и като сериозен организатор. Убедихме се, че състезателната зала, тренировъчната зала (б.а.: Сила) и хотелите са на много високо ниво. Бяхме приятно изненадани от присъединяването на заместник-кмета на Пловдив, което показва голямата подкрепа от страна на общината", каза Поляк пред официалния сайт на Марица.

 "Всички ние в CEV, българската федерация и градската община, сме в един отбор и имаме една обща цел - да популяризираме волейбола, да популяризираме България и да популяризираме Пловдив. Още веднъж се убедихме в това, което вече знаем отлично - българската федерация е много добре организирана, а условията за волейбол в Пловдив са перфектни!", добави Милошевич.

През август и септември догодина България ще бъде домакин на Евроволей 2021 заедно с Румъния, Сърбия и Хърватия. Пловдив ще посрещне една от четирите групи (с по шест отбора) от първия етап на полуфиналите, както и четири осминафинала и два четвъртфинала. Финалната четворка ще се проведе в Белград.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Георги Петков

Георги Петков спира с футбола

Вратаря на Славия Георги Петков обави, че тази година е последна за него във футбола. "Идва юбилей март месец, след това ще направя бенефис и стига толкова!", каза пред БГНЕС бившия национал, който е най-възрастният футболист не само в родното първенство, но и в цяла Европа със своите 49 години. Пред него е само японецът Казуйоши Миура,..

публикувано на 19.07.25 в 11:02
Ботев приема тази вечер ЦСКА

Ботев (Пд) – ЦСКА пряко по „Хоризонт“

Първият кръг на футболното ни първенство продължава с нови два мача днес. От 20 часа Лудогорец приема Септември. От 22 играят Ботев (Пловдив) и ЦСКА, като този двубой може да проследите пряко по програма „Хоризонт“. Лудогорец игра 120 минути в сряда, за да успее да отстрани Динамо (Минск) в първия кръг на квалификацииите в Шампионската..

публикувано на 19.07.25 в 09:37
Оливер Солберг

Оливер Солберг поведе на рали Естония

Шведът Оливер Солберг (GR Yaris Rally1) води след петъчния ден на рали Естония, осми кръг от сезона в Световния рали шампионат (WRC). Солберг в екип с британеца Елиът Едмъндсън оглави класирането с общо време 1:06:33.4 часа. Той започна много силно още в първия етап и в крайна сметка натрупа преднина от 12.4 секунди пред естонеца От Тенак..

публикувано на 19.07.25 в 06:33
Локомотив и Черно море завършиха 1:1

Локомотив (София) и Черно море си вкараха по един гол

Отборите на Локомотив (София) и третият от миналия сезон Черно море завършиха 1:1 в столицата в първия кръг за новия сезон 2025/2026 във футболната Първа лига. Гостите от Варна поведоха в 19-ата минута с попадение на Асен Чандъров, а „железничарите“ изравниха в 32-ата минута чрез Анте Аралица. Анте Аралица опита да затрудни вратарят на Черно..

публикувано на 18.07.25 в 23:21
Виктория Томова

Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите в Хамбург

Първата ракета на България при жените Виктория Томова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Хамбург (Германия) от сериите УТА 250 с награден фонд 275 094 евро. Томова загуби от петата в схемата и полуфиналистка от "Ролан Гарос" Лоис Буасон (Франция) с 3:6, 3:6. Двубоят продължи 68 минути. Българката започна..

публикувано на 18.07.25 в 23:10
България победи с 3:0 Китай

Волейболистите категорични срещу Китай – 3:0

Отборът на България победи с 3:0 (25:23, 25:16, 25:) домакина на финалите Китай в двубой от Лигата на нациите по волейбол за мъже. В полския град Гданск "трикольорите" не срещнаха сериозни трудности с азиатците и се поздравиха с крайния успех след близо час и половина, демонстрирайки силна игра в защита. Селекционерът на българския отбор..

публикувано на 18.07.25 в 23:07
Стилияна Николова

Стилияна Николова е на два финала в Милано

Стилияна Николова се класира за финалите на обръч и на топка, а Ева Брезалиева остана извън най-добрите осем на тези два уреда на последната за сезона Световната купа по художествена гимнастика в италианския град Милано. Николова стартира с неточности в композицията с обръч, но на топка показа стабилна игра и с общ актив от 57.450 (28.300 на..

публикувано на 18.07.25 в 21:19