Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Велико Търново също се включи в инициативата Велико народно въстание

С митинг и шествие протестиращите във Велико Търново се включиха в инициативата Велико народно въстание. За кратко беше затруднен трафикът в центъра на града, до инциденти не се стигна. 

Протестиращите за пореден път настояха за незабавна оставка на правителството на Бойко Борисов и провеждане на извънредни избори от служебен кабинет, както и за промени в съдебната система: 

„Визията за България не върви в посоката, която трябва, тя слиза все по-надолу. Нивото на България пада. Нещата са много зле. Корективът трябва да е постоянен“, сподели протестираща. 

„Първо трябва да бъдем постоянни в исканията си. Нашата цел е оставка, нищо не се реформира в тази държава, както трябва. Лично аз искам реформа в съдената система, в образователната и в здравеопазването“, допълни друга. 

„Кой ще дойде след това ще се реши на едни избори, а изборите не трябва да ги прави господин Борисов, защото, както винаги, ще бъдат фалшифицирани. Смятам, че изборите трябва да бъдат направени от служебно правителство“, каза протестиращ търновец. 

Митингът прерастена в шествие до паметника на Стефан Стамболов, което затрудни трафика в центъра на Велико Търново. Протестът продължава пред паметника „Майка България“.  





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Храм Свети Седмочисленици

Чудотворна икона от Света гора гостува в столицата до 18 август

Чудотворната икона Света Богородица, донесена от манастира "Пантократор" в Света гора, ще бъде в София до 18 август.  Иконата ще бъде в софийския храм Свети Седмочисленици.  Патриарх Даниил обясни, че иконата е тук заедно с отец Генадий Мартинов, който търси подкрепа за строежа на храмов комплекс за българската общност в украинския град Арциз...

публикувано на 13.08.25 в 08:04
Ясен Сливенски

Ясен Сливенски: Не може всички доброволци да се регистрират под общ знаменател

БЧК е част от единната спасителна система , със спомагателна функция при гасене на пожарите. Това каза в интервю за БНР Ясен Сливенски, директор "Мениджмънт на бедствията" в Червения кръст. "Нашето предимство е, че дори в най-малките населени места имаме доброволци от доброволните екипи за действия при бедствия, които имаме в цялата..

публикувано на 13.08.25 в 08:01
Снимката е илюстративна

Комисия в НСТС обсъжда проектопостановление, с което се определя линията на бедност

Комисията по доходи и жизнено равнище към Националния съвет за тристранно сътрудничество ще обсъди проект на правителствено постановление, с което се определя линията на бедност за страната от 1 януари 2026 година да бъде 764 лева. За настояващата година тя е 638 лева, и предлаганото от кабинета повишение на размера ѝ за догодина е с почти 20%...

публикувано на 13.08.25 в 08:00

Правителството ще проведе редовно заседание. Какво ще решава?

Правителството ще проведе редовното си заседание. Очаква се министрите да работят върху проект на решение за одобряване проект на второ изменение на Споразумението за финансиране по Механизма за възстановяване и устойчивост.     Министерският съвет ще разгледа проект на Споразумение между правителствата на България и Италия за сътрудничество в областта на..

публикувано на 13.08.25 в 07:55

За изминалото денонощие са потушени 135 пожара

Жителите на село Скала край Сунгурларе вече са върнати по домовете им. Към момента няма опасност за населените места в района. Трите шведски самолета и хеликоптер от Ново село са работили вчера на терен. Ситуацията е сравнително под контрол , тепърва обаче температурата започва да се увеличава. 96 души с 19 единици специализирана техника се..

публикувано на 13.08.25 в 07:55

Лидерите на страните от ЕС, с изключение на Унгария, препотвърдиха подкрепата си за Украйна

Лидерите на страните от Европейския съюз препотвърдиха подкрепата си за Украйна, докато тя упражнява неотменното си право на самозащита и че "народът на Украйна трябва да има свободата да решава бъдещето си". Изявлението, което не беше подкрепено единствено от Унгария, беше направено дни преди насрочената за петък среща между президентите на..

публикувано на 13.08.25 в 07:43
Министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху

Израел ще позволи на бягащите от войната жители на Ивицата Газа да емигрират

Продължават дипломатическите усилия за постигане на примирие в Ивицата Газа, а израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви, че Израел ще позволи на бягащите от войната жители на Ивицата Газа, да емигрират в чужбина. "Не ги изтласкваме, а им позволяваме да напуснат. Разговаряме с няколко възможни приемни държави; не мога да навлизам в..

публикувано на 13.08.25 в 07:28