
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов очаква прокуратурата да се самосезира и да разследва как е сключен договора с турската компания “Боташ”, по който България е длъжна да плаща всеки ден по милион и 50 хиляди лева. "Когато има един перфектно подписан договор с арбитраж в Швейцария, ако тръгнем да го разваляме, ще загубим и ще платим 6 милиарда. А..
"Морета на иновациите“ е мотото на Международния фестивал на морския туризъм 2025 (ISTF 2025), домакин на който в продължение на четири дни е Кипър. Той ще бъде открит днес от президента Никос Христодулидис. За първи път международният фестивал, едно от най-важните годишни събития в сектора, се провежда в Кипър, откроявайки го като водеща..
Служители на ГДБОП и "Гранична полиция" неутрализираха дейността на престъпна мрежа за трафик на мигранти през България и Сърбия към Западна Европа, съобщи МВР. Съвместната специализирана полицейска операция е била проведена на 22 октомври на територията на столицата, областите София, Пловдив, Пазарджик и Монтана. В хода на операцията..
Очаква се американският президент Доналд Тръмп да пристигне в Малайзия, където ще участва утре в срещата на върха на Асоциацията на страните от Югоизточна Азия, а след това ще посети и Южна Корея за разговорите в рамките на Азиатско-тихоокеанското икономическо сътрудничество, където в четвъртък ще се срещне с китайския президент Си Цзинпин...
В Белия дом започна рушенето. Съборено е почти цялото източно крило, а на негово място ще се появи огромна блестяща бална зала - символично за вече несъвсем новия стопанин на Белия дом Доналд Тръмп, който бързо и из основи променя Америка, следвайки упътването на фондация "Херитидж" - "Проект 2025". Съединените щати са построени върху..
"Гърците са по-бедни от българите“, посочват днес гръцките медии в коментари по данните на европейската статистическа агенция "Евростат". Опозицията настоява за премахване на дънци върху хранителните стоки. В последните четири години има шокиращи поскъпвания на стоките от първа необходимост в Гърция, според проучване на Асоциацията на..
Изминалата седмица донесе събития, които променят геополитическия баланс и поставят на изпитание устойчивостта на европейските институции. Чуйте целия обзор в звуковия файл. Нови санкции срещу Русия Съединените щати наложиха нови икономически санкции срещу руските енергийни гиганти "Роснефт“ и "Лукойл“. Това са първите мерки на президента Доналд Тръмп..
Не бих се учудил да се стигне и до това Доналд Тръмп да даде ракети "Томахоук" на Украйна , след толкова неща, които САЩ нямаше да дават, а накрая..
Българските управляващи са имали предварителна информация за евентуални санкции върху руските петролни компании и конкретно към "Лукойл" и затова,..
Очевидно президентът е в най-изгодна позиция от тримата – Румен Радев, Бойко Борисов и Делян Пеевски, защото не само противниците му не се справят с..